| Kirjaudu sisään | Tunnukset hukassa | Tilaa lehti | Jätä ilmoitus | Yhteystiedot |
|
|
|
Asuntomessut alkavat perjantainaLehtoniemen kadut kutsuvat kulkijoita
Kallavesi aaltoilee asuntomessualueen ympärillä. Saaristokaupungin Lehtoniemi on yksi kaikkien aikojen kauneimpia messualueita.
Videot
- Kolme tärppiä turistille 15.7.10 18:18
- Katso, miltä messualue näyttää ilmasta 15.7.10 18:16
Kuopion asuntomessuodotus päättyy perjantaina, kun portit avataan yleisölle kello 10. Tilaisuuden avaa asuntoministeri Jan Vapaavuori.
Saaristokaupungin 18 hehtaarin messualueella on esittelyssä 39 kohdetta. Katsottavana on pääasiassa erilaisia omakotitaloja, mutta esillä on myös kaksi rivitalokohdetta.
Kaikki messutalot valmistuivat ajoissa ja myös kauppa on käynyt paremmin kuin joinakin aiempina vuosina messuilla. Tällä hetkellä Lehtoniemessä on kolme messutaloa on myymättä.
Asuntomessut järjestettiin ensimmäisen kerran vuonna 1970. Kuopion messut ovat järjestäjien 41. ponnistus.
Messut jatkuvat 15.8. saakka ja ovat avoinna päivittäin klo 10 - 18.
|
|
messukysymys
Aiotko käydä Asuntomessuilla?


