Savon ammatti- ja aikuisopistossa 31.7.2017 mennessä suoritetut tutkinnot

SAVON AMMATTI- JA AIKUISOPISTO, IISALMI

 

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Ahonen Henna Katariina, Pielavesi

Hartikainen Eija Birgitta, Iisalmi

Karppinen Jenita Mariella, Vieremä

Niskanen Anna Vilhelmiina, Iisalmi

Ruuskanen Tanja Tuulia, Pielavesi

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Huovinen Pirjo Riitta, Iisalmi

Hämäläinen Anita Marianne, Kiuruvesi

Ikäheimo Iiris Elisa, Pielavesi

Juntunen Mia Hannele, Iisalmi

Kauppinen Anu Kaarina, Vieremä

Korhonen Heidi Anita, Iisalmi

Pönkkö Henry Mikael, Pyhäjärvi

Sirvio Kimmo Tapio, Iisalmi

Tuovinen Terhi Marianne, Lapinlahti

 

 

SAVON AMMATTI- JA AIKUISOPISTO, KUOPIO

 

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Halonen Juuso, Varkaus

Korhonen Eetu Timo Petteri, Kuopio

 

Autoalan perustutkinto, autokorinkorjaaja

Hynynen Toni Valtteri, Siilinjärvi

 

Baarimestarin erikoisammattitutkinto

Korkalainen Moona Nerissa, Kuopio

Kurki Ville Markus, Varkaus

Manninen Lassi Pekka Vihtori, Kuopio

Puustelli Janina Juulia, Kajaani

Sutinen Anni-Eveliina, Joensuu

Taskinen Susanna Tuulia, Lapinlahti

 

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja

Vesterinen Marjo Karoliina, Kuopio

 

Hierojan ammattitutkinto

Burtsov Minna Helena, Kuopio

Eskelinen Jarno Aleksi, Kuopio

Holopainen Harri Juhani, Iisalmi

Ihalainen Sanna Mari, Varkaus

Juntunen Pekka Antero, Kuopio

Kainulainen Ida Maria, Kuopio

Kansala Sari Irene, Nurmes

Koponen Joonas Teemu Olavi, Varkaus

Miettinen Leena Marjatta, Iisalmi

Nurminen Mette Mariana, Kuopio

Saukkonen Anni Pertta, Kuopio

Sipola Pia Anniina, Kuopio

Vatanen Taru Johanna, Iisalmi

Väisänen Azeb Anne Ayalnesh, Pieksämäki

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Batarsajeva Anna, Kuopio

Heinonkoski Miika-Markus Valtteri, Kuopio

Hämäläinen Miika Martti, Kuopio

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija

Maask Marje, Siilinjärvi

Sidorova Larisa, Kuopio

Tukia Roosa Sofia Kristiina, Kuopio

 

Isännöinnin ammattitutkinto

Outakorpi Anssi Pekko Paavali, Tohmajärvi

Pitkänen Kirsi Johanna, Siilinjärvi

 

Jalkojenhoidon ammattitutkinto

Erkkilä Mervi Susanna, Kuopio

Haukkasalo Saija Satu Marjatta, Pihtipudas

Kinnunen Larisa, Lapinlahti

Konttinen Jenni Mari Pauliina, Leppävirta

Korhonen Karoliina, Sotkamo

Kurula Marja-Liisa, Kuopio

Laaksonen Taru Kristiina, Kuopio

Lappi Kirsi Helena, Varkaus

Mustamäki Soili Marita, Varkaus

Palojärvi Riikka Hannele, Joroinen

Piipponen Hanna-Maija, Sotkamo

Puumalainen Sanna Maarit, Pieksämäki

Raatikainen Riitta Maria, Kuopio

Repo Tarja Hannele, Kuopio

Räisänen Minna Irmeli, Varkaus

Savolainen Lea Marja Orvokki, Pielavesi

Selin Piia Marika, Kuopio

Valkonen Raija Marika, Lapinlahti

 

Johtamisen erikoisammattitutkinto

Airaksinen Olli Juhani, Siilinjärvi

Halonen Jaana Hannele, Pieksämäki

Happonen Markus, Kuopio

Itkonen Markus Juhani, Kuopio

Kettunen Jonna Maria, Kuopio

Korhonen Ilkka, Siilinjärvi

Miettinen Tanja, Siilinjärvi

Nykänen Toni, Kuopio

Pääkkönen Helena, Kuopio

Salmi Jukka, Kuopio

 

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi

Kiira Nea Emilia, Leppävirta

Koponen Susanna Maria, Kuopio

Markkanen Meri Johanna, Kuopio

Peuhkuri Katriina, Joensuu

Räsänen Katja Ekaterina, Rauma

Virranta Heidi Maria Hannele, Kuopio

 

Kehitysvamma-alan erikoisammattitutkinto

Oksman Tiina Tuulikki, Kaavi

Säisä Henna Marika, Iisalmi

 

Kiinteistönvälitysalan ammattitutkinto

Timonen Hanna-Kaisa, Kuopio

 

Kiinteistöpalvelujen erikoisammattitutkinto

Lustig Outi Sinikka, Kuopio

 

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Miettinen Tanita Daniela Maria, Kuopio

Ruuskanen Jesse Olavi, Siilinjärvi

 

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto

Kinnunen Erja Anneli, Kuopio

Kumpulainen Satu Marika, Kuopio

Savallampi Janna Maria Martta, Kuopio

 

Laboratorioalan perustutkinto,

Ikonen Nataliia, Suonenjoki

 

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti

Al-Esawi Sara Kamil Salman, Kuopio

Routalammi Martti Olavi, Kuopio

Voutilainen Niko Otto Samuli, Kuopio

 

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Airaksinen Milla Annika, Kuopio

Hein Hanna-Marika, Kuopio

Jalava Jaana Marita, Kuopio

Kaikkonen Tanja Tuulikki, Kuopio

Kauhanen Sara Maaria, Leppävirta

Kärnä Sanna Emilia, Kuopio

Laakso Katja Ellen, Siilinjärvi

Laitinen Lauri Otto Ilari, Kuopio

Lappalainen Jari Jonne Antero, Tuusniemi

Malmikumpu Mia-Maaria, Kuopio

Mielonen Rita Maria, Kuopio

Ollanketo Eetu Anton, Kuopio

Ovaskainen Laura Marika, Kuopio

Rytkönen Tanja Kristiina, Keitele

Ryytty Nita Maria, Kuopio

Saarenkivi Salla Annina, Kuopio

Tossavainen Jaana Maarit, Kuopio

Väänänen Maija Liisa, Kuopio

 

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja

Pulkkinen Jonne Panu Antero, Kuopio

 

Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja

Kärkkäinen Jarkko Tapani, Varkaus

Pesonen Matias Joona Samuli, Kuopio

 

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Granqvist Teemu Mika Tapani, Kaavi

Heiskanen Jukka Jari Juhani, Kuopio

Kankkunen Juuliska Ida Wilhelmiina, Siilinjärvi

Karjalainen Santtu Pekka Tapani, Siilinjärvi

Kiriloff Eeva Maria Katariina, Kuopio

Kokkonen Jari Ilmari, Kuopio

Kuivalainen Antti Kalle Antero, Siilinjärvi

Lahti Eetu Santeri, Siilinjärvi

Laitinen Tomi Kalevi, Suonenjoki

Pekkarinen Silja Mari Hannele, Liperi

Raatikainen Otto Jani Benjamin, Kuopio

Ruskeakorpi Mikko Joni Eemeli, Rautalampi

Soininen Laura Katariina, Siilinjärvi

 

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja

Halonen Emmi Maria Katriina, Nurmes

Harsu-Pennanen Katja Irene, Kuopio

Hirvonen Anna-Maria, Kuopio

Huttunen Leila, Kuopio

Kammonen Noora Elisa, Kuopio

Lemettinen Jenni Maria, Keitele

Mughal-Tiitinen Saara, Varkaus

Pirskanen Jouni Ensio, Kuopio

Pitkänen Janne Mika Tapio, Kuopio

Roivas Jarmo Juhani, Iisalmi

Sumiloff Suvi Elli-Maria, Varkaus

Vanhala Sinna Tiina Aliisa, Polvijärvi

Åkerman Roosa Kristiina, Kuopio

 

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Vehniäinen Kati Marjaana, Kuopio

 

Lääkealan perustutkinto, lääketeknikko

Huotari Johanna, Kuopio

 

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto

Siika-aho Iina-Mari, Haapajärvi

 

Myynnin ammattitutkinto

Tuovinen Elisa Anniina, Kuopio

 

Perhepäivähoitajan ammattitutkinto

Airaksinen Satu Maarit Hannele, Pieksämäki

Heikkinen Heidi Anita, Ristijärvi

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari

Arponen Mia Maria, Kuopio

Heikkinen Sini Henriikka, Kuopio

Kainulainen Hanna-Kaarina, Kaavi

Kaipainen Saaramaija Ilona, Siilinjärvi

Keurulainen Henna-Leena Emilia, Kuopio

Vilonen Anne-Mari, Kuopio

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto, pintakäsittelijä

Launonen Mika Tuomo Petteri, Kuopio

 

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja

Nieminen Markus Juhani, Kuopio

Penttinen Tomi Juhani, Kuopio

Tossavainen Jari Marko Antero, Kuopio

 

Psykiatrisen hoidon erikoisammattitutkinto

Heiskanen Mari Annika, Leppävirta

 

Puhevammaisten tulkin erikoisammattitutkinto

Marttinen Pirjo Katriina, Pieksämäki

 

Puualan perustutkinto, puuseppä

Joseph Alaeldin Elnour, Kuopio

Tauriainen Janne Tapio, Kuopio

 

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri

Hakkarainen Mervi Susanna, Siilinjärvi

Mielonen Milla Katariina, Kuopio

Pursiainen Anu Katariina, Rautalampi

Roschier Miia Maarika, Pieksämäki

 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Koivistoinen Reijo, Kuopio

Mäki Jussi Matti Aleksi, Kuopio

Väisänen Eetu Petteri, Kuopio

 

Siivousteknikon erikoisammattitutkinto

Junttanen Mirka Elina, Varkaus

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Anthoni Jenna Maria, Kuopio

Auresmaa Ari Juhani, Kuopio

Blomqvist Atte-Oskari, Kuopio

Dimitrow Tiia Maria Alexandra, Kuopio

Huovinen Maija-Liisa, Kuopio

Juntunen Sini-Maarit, Kuopio

Jääskeläinen Laura Maaret, Kuopio

Kankkunen Anu Vappu, Siilinjärvi

Kaunisaho Tiina Johanna, Keitele

Kauppila Eeva Kaarina, Kuopio

Kettunen Paula Anita, Kuopio

Korhonen Anne-Maarit, Kuopio

Korhonen Kalle Pekka, Kuopio

Koskelo Outi Emilia, Rautavaara

Koskinen Anne-Mari, Siilinjärvi

Kujala Mauri, Kuopio

Kumpulainen Ville Eemeli, Kuopio

Kuusivuori Seija Sointu, Kuopio

Kääriäinen Ulla-Maija, Kuopio

Laitinen Emma Kaisa Annukka, Kuopio

Lyyra Peppi Maritta, Kuopio

Manninen Heli Johanna, Kuopio

Martikainen Kirsi Tuuli, Kuopio

Masanen Olli-Matti Nikolai, Kuopio

Matikainen Veera Maria, Kuopio

Mikkonen Anna-Maija, Leppävirta

Pasanen Marko Tapio, Keitele

Pukarinen Sanna Maarika, Kuopio

Pääkkönen Soile, Pielavesi

Rusanen Henna Sonja Julia, Kuopio

Ryhänen Anne Charlotta, Kuopio

Rämä Sirpa Elina, Kuopio

Rönkkö Katri Henriikka, Tervo

Salonen Marja-Liisa, Kuopio

Strandman Nea, Keitele

Tuomola Juha Paavali, Kuopio

Wallin Essi Jasmin, Kajaani

Venäläinen Hanna Emilia, Kuopio

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja

Bäck Iivari Hermanni, Siilinjärvi

Mertanen Aleksi, Kuopio

Pekkarinen Aki Ilari, Kuopio

Ruokolainen Teemu Tapani, Kaavi

Sorsa Aleksi Ensio, Kuopio

 

Sähköverkkoalan erikoisammattitutkinto sähköverkkomestari

Kauppinen Vesa Juhani, Varkaus

Kontio Toni Henri Johannes, Tervo

Schulz Ari Tapio, Pieksämäki

Säisä Osku Ensio, Kuopio

 

Sähköverkkoasentajan ammattitutkinto

Strömberg Mikael Olavi, Kuopio

 

 

Talotekniikan perustutkinto, kylmäasentaja

Kulin Sami Kristian, Kuopio

Kumpulainen Tuomo Juhani, Kuopio

Neslukhov Vitalii, Kuopio

Pietikäinen Janne Jyrkinpoika, Kuopio

Pitkänen Tuomas Petter, Kuopio

Sorsa Tatu Arvi Asseri, Varkaus

 

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja

Suomalainen Elina Johanna, Varkaus

 

Taloushallinnon ammattitutkinto

Tapaninen Taija Emilia, Kuopio

 

Tekniikan erikoisammattitutkinto

Karjalainen Eero Tapani, Siilinjärvi

Kovakoski Mikko Sakari, Kuopio

Lappi Mika Kristian, Varkaus

Saarelainen Petri Juhani, Kuopio

 

Teknisen suunnittelun perustutkinto, suunnitteluassistentti

Heimonen Matti Juhani, Kuopio

Hietanen Janne Antero, Kuopio

Juusola Mika Elias, Kuopio

Käyhkö Aki Mikael, Kitee

Lappalainen Niina Hannele, Siilinjärvi

Luostarinen Marjo Inkeri, Varkaus

Niiranen Jonna Carita, Siilinjärvi

Soininen Minna Karoliina, Kuopio

 

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetusompelija

Baltzar Maritza Ellen Elisabeth, Kuopio

Hagert Aino Fanny Helena, Kuopio

Hagert Raija, Iisalmi

Nieminen Niina Krista Anneli, Kuopio

Nopola Elena, Kuopio

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan ammattitutkinto

Makkonen Anssi Johannes, Kuopio

Makkonen Johannes, Kuopio

Piippo Lauri Ilmari, Kuopio

Ryssy Jaakko Mikko Sakari, Kuopio

Ursinius Petri Tapani, Kuopio

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, hyvinvointiteknologia-asentaja

Ansamaa Mari Susanna, Kuopio

Anttila Anssi Urho Anselmi, Kuopio

Hynynen Henri Eino Olavi, Kuopio

Kolehmainen Arto Heikki Markus, Pielavesi

Korhonen Lauri Saku Santeri, Kuopio

Lehti Harri Olavi, Kuopio

Miettinen Sanna Maarit, Kuopio

Paasonen Mikko Juhani, Kuopio

Partanen Tommi Petteri, Kuopio

Purdy Henrik, Siilinjärvi

Rae Juho Lauri Santeri, Kuopio

Sivusuo Pekka Heikki, Kuopio

Vepsäläinen Toni Tatu Matias, Siilinjärvi

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi

Haatainen Arttu Oskari, Kuopio

Holappa Patrik Joel Juhani, Kuopio

 

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto

Helin Tomi Petteri, Kuopio

Kääriäinen Jarkko Sakari, Kuopio

Siimekselä Jari Reima Sakari, Kuopio

Ylkänen Markus Johannes, Kuopio

 

Vartijan ammattitutkinto

Huuskonen Jani Kristian, Kuopio

Hämäläinen Kati Hanneli, Kuopio

Junnilainen Terhi Maarit, Kuopio

Kajan Arttu Pekka, Kuopio

Kinnunen Jenni Eliisa, Kuopio

Korhonen Veli-Joonatan, Kuopio

Lipponen Kati Elisa, Kuopio

Martikainen Katri Susanna, Kuopio

Moisio Severi Johannes, Kuopio

Piskonen Timo Pekka Topias, Mikkeli

Silén Lauri Johannes, Kotka

Toivanen Minja Maria, Kaavi

Torvinen Jenna Karoliina, Kuopio

 

Veneenrakennusalan ammattitutkinto

Voutilainen Kari Uolevi, Leppävirta

 

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja

Wilenius Cecilia Margareta, Siilinjärvi

 

Välinehuoltoalan perustutkinto, välinehuoltaja

Haukijärvi Kirsi Mari Hannele, Varkaus

Irri Jaana Kristiina, Siilinjärvi

Karvonen Anne-Riikka, Kuopio

Tuovinen Tarja Hannele, Kuopio

 

Yrittäjän ammattitutkinto

Mills Mia Krista Birgit, Siilinjärvi

 

 

SAVON AMMATTI- JA AIKUISOPISTO, MUURUVESI

 

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä

Aikioniemi Aili Veera Annukka, Lappeenranta

Halttunen Anu Kati Hannele, Konnevesi

Huusko Jouni Johannes, Kuopio

Kaipainen Nina Kyllikki, Siilinjärvi

Kaplas Ira Larissa, Suonenjoki

Karhunen Erja Tuulikki, Kaavi

Laitinen Heikki Ilmari, Kuopio

Lundgren Kati Pauliina, Lapinlahti

Nuutinen Noora Maria, Polvijärvi

Rantama Pasi Matti, Kuopio

Suuronen Jaana Maarit, Lapinlahti

Venäläinen Juha Einari, Siilinjärvi

Venäläinen Matti Sakari, Siilinjärvi

Verbaan Anu Tellervo, Siilinjärvi

 

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri

Heiskanen Tuula Helinä, Suonenjoki

Huttunen Emmi Anniina, Kuopio

Keinänen Susanna Virve Anneli, Varkaus

Mielonen Minna Maarit, Kuopio

Tuunainen Johanna Ira Maria, Kuopio

 

 

SAVON AMMATTI- JA AIKUISOPISTO, TOIVALA

 

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja

Taurén Nora Saija Karoliina, Rautalampi

 

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, ympäristönhoitaja

Harakka Petri Tapani, Leppävirta

Ihalainen Tiina Emilia, Kuopio

Raita Marko Harri Jonathan, Kuopio

Vepsäläinen Fanny Merita, Kuopio

 

Metsäalan perustutkinto, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja

Korhonen Ari Antero, Iisalmi

Korhonen Timo Armas Eerikki, Kuopio

Lappalainen Erkki Juhani, Siilinjärvi

Latvala Samu Veli Juhani, Tampere

Määttä Jere Tuomas Oskari, Sotkamo

Salenius Timo Antero, Kuopio

Schmid Manuel René, Heinävesi

Tähtivaara Esko Juhani, Kuopio

Vainiomäki Antti Eero Olavi, Tervo

Vatanen Jani Allan, Kuopio

Väisänen Antero, Kuopio

Zaproudin Dmitry, Kuopio

 

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja

Honkala Ilkka Oskari, Kuopio

Kuronen Jenny Emilia, Siilinjärvi

Linnove Johannes, Siilinjärvi

Tirkkonen Mika Juhani, Kuopio

 

Metsäkoneenkuljettajan ammattitutkinto

Ärväs Jarmo, Kuopio

 

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja

Heikura Jan Christian, Kuopio

Karhunen Eetu Oskari, Kuopio

 

 

SAVON AMMATTI- JA AIKUISOPISTO, VARKAUS

 

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti

Pekkonen Päivi Helena, Varkaus

 

Isännöinnin ammattitutkinto

Tirkkonen Jukka Kalevi, Leppävirta

 

Kunnossapidon ammattitutkinto

Hiltunen Jaakko Matias, Varkaus

Honkanen Jussi, Joroinen

Hynninen Jarno, Pieksämäki

Häyrinen Mikko, Varkaus

Laanto Kalle, Varkaus

Natunen Antero, Varkaus

Räsänen Jarmo, Leppävirta

Salmi Jari, Joroinen

Sutinen Eero, Leppävirta

Turunen Pasi, Pieksämäki

Tyrväinen Antti, Varkaus

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani

Halonen Katri Milja Hannele, Varkaus

Hypén Marja Liisa, Varkaus

Immonen Katja Helena, Varkaus

Makkonen Alex Juho-Pekka, Hämeenlinna

Tuomisalo Enni Ida Helena, Varkaus

Volanen Eija Sinikka, Varkaus

 

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Auvinen Hanna Jasmiina, Varkaus

Huupponen Sini Tuulia, Varkaus

Häkkinen Anna-Kaisa Kristiina, Varkaus

Hänninen Jenna Jasmiina, Varkaus

Koponen Juuso Oskari, Varkaus

Kortelainen Anne Mari, Leppävirta

Koskinen Kimmo Tauno Taneli, Varkaus

Laaksonen Krista Maaret, Varkaus

Laurinen Timo Markus, Varkaus

Liske Olga, Leppävirta

Matilainen Laura Suvi Tuulikki, Varkaus

Taavitsainen Laura Virva Tuulia, Varkaus

Varmajoki Marjo Hannele, Kuopio

Virtanen Ari Markus Olavi, Varkaus

Ylönen Outi Elina, Leppävirta

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Bischoff Kirsi Tuulikki, Leppävirta

Hakanen Karita Tanja Päivikki, Varkaus

Huikku Mariya Rumenova, Leppävirta

Jurvanen Iiro Tapio, Kuopio

Järvinen Heidi, Pieksämäki

Karhunen Tina Anne Kaarina, Leppävirta

Loponen Veera, Joroinen

Luostarinen Riikka Maria, Varkaus

Löytäinen Laura Kaisa, Varkaus

Nevanpää Lisa-Maria, Varkaus

Räisänen Netta Iines Pauliina, Varkaus

Tiitinen Katja Johanna, Leppävirta

Vepsäläinen Venla Reetta Sylvia, Varkaus