| Kirjaudu sisään | Tunnukset hukassa | Tilaa lehti | Jätä ilmoitus | Yhteystiedot |
|
|
|
Hämäläinen: Äkkiä yleisö hiljeni
Lisää aiheesta
- KalPa taipui HPK:lle 14.3.09 16:30
Aatu Hämäläinen laukoi KalPan ainokaisen uransa toisessa miesten pudotuspelissä. Tässä vaiheessa täysi Niiralan montun tupa oli vielä innoissaan.
- Hienoltahan se tuntui onnistua Kiiskisen hyvästä tarjoilusta. Kaikki oli siinä vaiheessa hyvin muutenkin. Mutta HPK:n onnistuttua tuntui, että yleisö hiljeni kovin nopeasti. Se oli aika yllättävää, täysi halli kuitenkin. Takaa-ajossa kovempikin kannatus olisi kelvannut, viime kauden A-nuorten Suomen mestari pyöritteli.
Suonenjokelaislähtöinen nuorukainen ei kuitenkaan ollut täysin suru puserossa.
- Ylivoimalla ei tietenkään saisi päästää kahta maalia omiin. Paikat oli tosin meilläkin hoitaa kotiin tämä ottelu. Katsotaan videolta, missä töpättiin. Kopissa puhuimme jo, että tämä tappio on nopeasti unohdettu. Tiistaina olemme taas valmiina.
Hämäläisen, 22, oma resepti tappion unohtamiseksi oli jo selvillä.
- Jospa katsoisin illan iloksi jonkin hyvän elokuvan.
|
|



