Katsot Savon Sanomien arkistojuttua. Tämä juttu on julkaistu 02.04.2010 12:53
A A A

Maajussit: Kalvitsan kylällä kiehuu

Emmin maatilalla Mikkelin Kalvitsassa eletään kuin villissä lännessä viime viikon paljastuksen jälkeen.

Kuopiolainen Janne ilmoitti Maajussille morsian -ohjelmassa, että hänellä ja keskisuomalaisen nuoren kengittäjän, Mikon, bongaamalla Mervillä oli ollut sutinaa.

Emmi on tilanteesta raivoissaan, vaikka pitkään on näyttänyt selvältä, että mikkeliläisneidon valittu on torniolainen Tatu.

- Sanoin Jannelle suoraan, että en olisi häntä tänne pyytänyt, jos olisin tiennyt, että hän tapailee muita, Emmi purkautuu ohjelman verkkosivuilla.

Emmi on ärtynyt, sillä hän sai kuulla asiasta muilta, eikä Jannelta suoraan.

- Janne on sanonut, että teki minulle palveluksen. Mutta jos olisin tiennyt tilanteen aiemmin, niin olisin pyytänyt Markuksen kotiini Jannen sijasta, Kalvitsan kylän emäntä puhkuu.

Illan jaksossa vietetään viimeistä päivää Emmin tilalla kello 20 alkaen.

Päivän suosituimmat sisällöt

Luetuimmat 24 tuntia

Seuraa meitä myös Facebookissa
Savon Sanomat Facebookissa Savon Sanomat Twitterissä

Näitä luetaan juuri nyt

Viihde