Savonia-ammattikorkeakoulusta valmistuneet tutkinto-opiskelijat 1.6. – 15.12.2020

Iisalmi

Agrologin tutkinto-ohjelma

Häkkinen Arja Leena, Hankasalmi

Myller Suvi Orvokki, Joensuu

Puustinen Hertta Jasmin, Kuopio

Saarenpää Oona Maria, Lapua

Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma

Kastarinen Arttu Tuomas Mikael, Kiuruvesi

Härönen Vesa Matti, Utajärvi

Maliniemi Susanna Hannele, Iisalmi

Pakanen Elina Sinikka, Iisalmi

Heimonen Kirsi Maria, Pielavesi

Husso Karoliina Ida Sofia, Iisalmi

Jousilahti, Susanna Maija Elina, Siilinjärvi

Korkalainen Heli Johanna, Lapinlahti

Kouvalainen Roosa Julia Karoliina, Lapinlahti

Kukkonen Janika Jasmin, Iisalmi

Lähivaara Jasmin, Lapinlahti

Rantala Henni Maria Hellevi, Haapajärvi

Saastamoinen Ronja Janita

Takalo Ella Maaria, Oulu

Turunen Pilvi Leeni Maria, Helsinki

Laaksorinne Nina Carita, Kuopio

Simonen Suvi Maarit, Viitasaari

Sosionomin (AMK) tutkinto-ohjelma

Rauhansalo Julia Elisabet, Kuopio

Laine Essi Minttu, Iisalmi

Sorjonen Teemu Taisto Eemeli, Kuopio

Lyytinen Tea Karita, Kuopio

Urjo Jasmin Kristen, Suonenjoki

Huttunen Ansa Marja Kaarina, Vieremä

Suomalainen Jenniina Henna-Maria, Kuopio

Ukkola Beata Liisa Helena, Iisalmi

Marila Kaisa Maija, Pielavesi

Manninen Irina, Pyhäjärvi

Rytkönen Tuula Anita, Pielavesi

Sosionomin (ylempi AMK) tutkinto-ohjelma

Kauppinen Maiju Kaarina, Kuopio

Porkka Milla Riikka, Siilinjärvi

Kuopio

Palopäällystön tutkinto-ohjelma

Rankinen Ville Juhani, Rovaniemi

Aulakoski Pekka Valtteri, Pyhäjärvi

Maijala Tomi Tuomas, Kangasala

Rinne Joel Pekka Oskari, Joensuu

Salo Jani Krister, Pori

Vanhanen Mikko Matias, Muurame

Muotoilun tutkinto-ohjelma

Hakkarainen Martta Ida Alina, Kuopio

Kivioja Silja Helena, Kuopio

Hartikainen Johanna Kristiina, Helsinki

Jokinen Venla Timontytär, Jyväskylä

Kärki Sanna Leena, Kuopio

Paananen Emmi Julia, Jyväskylä

Ålander Editta Katina Katarina, Kuopio

Kupiainen Helvi Inkeri, Muurame

Niskanen Noora Annika, Kuopio

Hiltunen Veera Pinja Reetta, Kuopio

Laurila Miisa Susanna, Saarijärvi

Oksanen Annemari Elina, Uurainen

Rytkönen Suvi Emilia, Pyhäjärvi

Sallinen Terhi Elisa, Kuopio

Muhonen Milja Beda Maria,

Musiikin tutkinto-ohjelma

Korhonen Henna Sirkka, Siilinjärvi

Laffitte Maxime Clement, Kuopio

Tirronen Sanni Kaarina, Kuopio

Modinos Eveliina Mari Katriina, Jyväskylä

Tanssinopettajan tutkinto-ohjelma

Björklund Camilla Maria, Tuusula

Design Making –tutkinto-ohjelma

Hyvönen Anu Kaarina, Siilinjärvi

Rapp Veronika Ruut Mirella, Vantaa

Savolainen Katja Susanna, Kajaani

Savolainen Jarkko Mertsi Tapani, Kuopio

Vähätupa Ilana Pauliina, Salo

Taidepedagogiikan tutkinto-ohjelma

Lydman Sonja Kristiina, Kuopio

Zygaite-Serecke Vaida, Kuopio

Rakennusarkkitehtuurin tutkinto-ohjelma

Ahola Joel Samuel, Kuopio

Eronen Anna Irina Katarina, Varkaus

Lukka Ksenia, Kotka

Pekkarinen Essi Emilia, Kuopio

Pulkkinen Henna Anita, Kuopio

Ruotsalainen Sanna Marika, Kuopio

Salminen Karri Kristian Karinpoika, Mikkeli

Ukkonen Kati Hannele, Juankoski

Haapakorpi Samuli Aleksi, Kuopio

Väyrynen Taneli Elmeri, Kuopio

Puupponen Arja Tuulikki, Mikkeli

Degree Programme in Mechanical Engineering

Shrestha Anita, Helsinki

Ahmed Samid, Ulkomaat

Bahjat Ali Jawdat, Kuopio

Bourahli Amine, Ulkomaat

Hynynen Marko Aleksi, Kuopio

Höchstetter Florian Hubertus, Kuopio

Kirsilä Sami Johannes, Kokkola

Markkanen Olli Aleksi, Kuopio

Steba Sofia, Ulkomaat

Teknologiaosaamisen johtamisen tutkinto-ohjelma

Happonen Tuomas Aimo Antero, Keitele

Heiskanen Arssi Mikael, Oulu

Heiskanen Arto Petteri, Kuopio

Laurikainen Esa Pekka, Kuopio

Marttinen Jukka Tapio, Kuopio

Matikka Hanna Pauliina, Kuopio

Saastamoinen Jukka Antero, Kuopio

Sorvali Satu Maarit Elina, Mikkeli

Kokkonen Jari Pekka Olavi, Kuopio

Loukusa Ville Pekka, Kajaani

Riekkinen Janne Marko Sakari,

Rakentamisen tutkinto-ohjelma

Kinnunen Anssi Tapio, Siilinjärvi

Ympäristötekniikan tutkinto-ohjelma

Luukkonen Hanna Marika, Suonenjoki

Puustinen Tomi Pekka, Kuopio

Konetekniikan tutkinto-ohjelma

Sahi Samuli Kalle Johannes, Kuopio

Ahjoniemi Christofer Alex Mikael, Riihimäki

Holm Jukka-Pekka Matias, Turku

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma

Pasanen Heikki Johannes, Kuopio

Konetekniikan tutkinto-ohjelma

Pylkkönen Anssi Viljami, Kuopio

Sundström Niko Johannes, Järvenpää

Hämäläinen Eemi Olavi Herman, Varkaus

Kallinen Jani Eetu Juhani, Juuka

Nenonen Juho Ari Oskari, Imatra

Pelkonen Saku Petteri, Pieksämäki

Hiltunen Mika Petteri, Lapinlahti

Kauppinen Joni Risto Mikael, Iisalmi

Malassu Jarmo Pekka, Kiuruvesi

Martikainen Reijo Kalevi, Kiuruvesi

Mäkinen Markus Mikael, Iisalmi

Rakennusmestarin tutkinto-ohjelma

Manninen Esko Eemeli, Jyväskylä

Huikari Olli Einari, Konnevesi

Janhunen Antti Eemeli, Mikkeli

Laitinen Hannu Pekka, Kuopio

Matilainen Jasmiina Tiina Katariina, Joensuu

Nurminen Tuukka Ilari, Varkaus

Savomäki Miia Karoliina, Lapinlahti

Ylönen Riikka Anneli, Viitasaari

Rakennusalan työnjohdon koulutusohjelma

Pietarinen Pekka Ilari, Outokumpu

Rakennustekniikan tutkinto-ohjelma

Meurasalo Antti Mikael, Siilinjärvi

Saarelainen Heikki Tapani, Kuopio

Laitinen Ville-Markus Sakari, Leppävirta

Pölönen Elias, Kuopio

Helppolainen Niko Daniel, Pielavesi

Sarivaara Samuli Mikael Eemeli, Helsinki

Talja Aksu Elmeri, Kuopio

Airaksinen Jyri Patrik Juhani, Kuopio

Lahti Elsa Sannika, Siilinjärvi

Räsänen Tero Tapani, Kuopio

Salokannel Toivo, Kuopio

Mecklin Leo Guoqing, Jyväskylä

Puurunen Jukka Pekka, Siilinjärvi

Sähkötekniikan koulutusohjelma

Lohvansuu Artturi Tapani, Kuopio

Sähkö- ja automaatiotekniikan tutkinto-ohjelma

Ranta Tuula Hannele, Siilinjärvi

Sähkötekniikan koulutusohjelma

Forsman Aleksi Ilmo Joonatan, Kotka

Sähkö- ja automaatiotekniikan tutkinto-ohjelma

Airikainen Marko Mikael, Sotkamo

Alm Joonas Kalle Iivari, Imatra

Eskelinen Matti Juho Taavetti, Kuopio

Huotari Perttu Altti, Kuhmo

Kaakinen Arttu Jaakko Tapani, Imatra

Katajamäki Heikki Tapio, Kuopio

Hokkanen Henri Tapani, Kuopio

Niska Jukka Tapio, Jyväskylä

Ståhl Markus Christian, Kuopio

Sutinen Santtu Petteri, Kuopio

Tuhkanen Joona Eetu, Tuusniemi

Mäkinen Henri Tapio Kristian, Kuopio

Otra-aho Riku Petteri, Iisalmi

Pykäläinen Antti Aaro Ilmari, Kuopio

Ratilainen Jani Mika Antero, Kuopio

Toivanen Markus Kristian, Kuopio

Tuovinen Teemu Heikki Petter, Kuopio

Pursiainen Eetu Otto Oskari, Lieksa

Kuosmanen Ilkka Juhani, Liperi

Nikulainen Antti Kalevi, Kuopio

Tolppanen Atte Eemeli, Kuopio

Vartiainen Samu Joonas, Kuopio

Tietotekniikan tutkinto-ohjelma

Hotari Niko Jonne Juhani, Kuopio

Pirskanen Mira Susanna, Kuopio

Tirkkonen Juha Antero, Kuopio

Väänänen Sini Martta, Kuopio

Liimatainen Ari Pekka, Vesanto

Ollikainen Joona Iikka Santeri, Kuopio

Pinola Heikki Taneli, Kuopio

Saari Kristian Seppo Valerian, Kuopio

Susi Ragnar, Kuopio

Ympäristötekniikan tutkinto-ohjelma

Laitinen Eetu Matti Eemeli,

Mikkonen Mirko Petteri, Siilinjärvi

Savolainen Juri Arno Tapio, Kuopio

Tepsa Elias Antti Samuel, Kuopio

Jawad Ali, Oulu

Hämäläinen Juha Matti, Kuopio

Lukkarinen Mirva Julia Pilvi, Kuopio

Räsänen Arttu Veikko Aukusti, Jyväskylä

Tupala Valtteri Veli Petteri, Kuopio

Ympäristöteknologian koulutusohjelma

Suhonen Ville Eemeli Johannes, Siilinjärvi

Musiikin koulutusohjelma

Kukko Minna Emilia, Kuopio

Pulkkinen Satu Anniina, Kiuruvesi

Hentilä Mirkka Maarit,

Musiikin tutkinto-ohjelma

Kananen Vilho Markus Petteri, Kuopio

Kiiskinen Taavi Johannes, Joensuu

Ojala Lilja Hilkka Helinä, Kuopio

Sunimento Henri August, Kuopio

Tahvonen Rasel Matti Hermanni, Kuopio

Ylikoski Eveliina Maria, Kuopio

Tanssinopettajan tutkinto-ohjelma

Eerola Annamari Julia, Tampere

Saukkonen Oonasofia Aurora, Helsinki

Degree Programme in Mechanical Engineering

Fan Tianyang,

Li Xin, Ulkomaat

Ympäristötekniikan tutkinto-ohjelma

Liao Tenglong, Ulkomaat

Yang Long, Ulkomaat

Degree Programme in Mechanical Engineering

Zeng Rui, Ulkomaat

Muotoilun tutkinto-ohjelma

Tarvainen Ari Juhani, Kuopio

Lindholm Suvi Tuulikki, Oulu

Hämäläinen Iina Aliisa Natalia, Kuopio

Degree Programme in International Business

Borromei Claudio, Helsinki

Harju Petra Larissa, Kuopio

Kaarela Julia Albertiina, Kuopio

Mustonen Sanni Siiri Maria,

Nguyen Thi Quynh Nhu, Kuopio

Pääkkönen Rauli Antero, Kuopio

Juntunen Sami Olavi, Kuopio

Kukkola Aku Juhani, Mikkeli

Miettinen Joonas Samuel, Padasjoki

Mikkonen Julia Alexandra Ester, Kuopio

Nguyen Dinh Thuan, Espoo

Liiketalouden koulutusohjelma

Pakkanen Jarkko, Tuusniemi

Virsunen Emmi Karoliina,

Haanpää Ville Samuli, Kuopio

Öling Mira Elisa Susanna, Kuopio

Konttinen Linda Maria Kristiina,

Saarinen Masi Marko Mikael, Mikkeli

Tenhunen Jani Juhana, Juuka

Liiketalouden tutkinto-ohjelma

Kujala Sami Petteri, Kuopio

Castro Qori Puma Jalmari,

Kuronen Antti-Jussi Tapani, Siilinjärvi

Kärkkäinen Jesse Juhani, Kuopio

Laaksonen Jenni Maria, Helsinki

Saarelainen Siiri Elisa Pekantytär, Kuopio

Taskinen Tommi Joonas, Kuopio

Jäntti Samu Mikael, Kuopio

Korhonen Mira Krista Marjaana, Kuopio

Manninen Minna Karoliina, Kuopio

Tuovinen Minttu Nina Marita, Kuopio

Haverinen Juho Johannes, Kuopio

Honkanen Iiri Sinituuli, Savonlinna

Heikkinen Krista Iida Emilia, Kuopio

Korhonen Roosa Maria Matleena, Sotkamo

Kultanen Elisa Maria, Joensuu

Lanki Sara Juulia, Porvoo

Mikkonen Venla Suvi Marika, Uurainen

Piipari Inka-Marie Milana, Jyväskylä

Raitala Isa Jasmin, Kuopio

Ryytty Eevi Taru Tuulia, Iisalmi

Röyti Sari Martta Tuulikki, Kuopio

Sihvonen Inka Elena,

Turunen Miika Samu Aleksi, Lappeenranta

Kokko Satu Kaisa, Varkaus

Malassu Mari Noora Emilia, Kiuruvesi

Manninen Kirsi Johanna, Jyväskylä

Peltoluoto Maija-Leena, Saarijärvi

Ruokolainen Vilma Flora Aallotar, Lahti

Ryynänen Eeva Maria, Kuopio

Tuomola Niina Amanda, Suonenjoki

Turunen Salla Maria, Kuopio

Hirvonen Veera Vilhelmiina, Kuopio

Kuurakka Oskari Esa Antti, Kuopio

Lindlöf Milla Maaret Johanna, Kuopio

Risulainen Niina Kristiina, Kuopio

Hynynen Otto Veikko Juhani,

Jaaranen Anu Maaria, Kiuruvesi

Juutilainen Teemu Petteri, Kuopio

Pyykönen Markku Eero Juhani, Tampere

Tietäväinen Heidi Riikka Marika, Sonkajärvi

Wellness-liiketoiminnan tutkinto-ohjelma

Arsiola Sini Birgitta Ursula, Järvenpää

Kettunen Laura, Kuopio

Koivu Iina Maria, Kuopio

Purmonen Kaisa Katariina,

Sutinen Roosa Sofia, Kuopio

Vainio Tessa Maria Elisabeth, Pirkkala

Liiketoiminnan kehittämisen tutkinto-ohjelma

Lipponen Jaana Susanna, Kuopio

Airaksinen Niina Marja, Kuopio

Alakojola Hannu Heikki, Lapua

Düssel Sari Maaret, Kuopio

Hietamies Anni Eveliina, Kuopio

Husso-Ruuskanen Anne-Maarit, Kuopio

Ranta Anna Mari, Kuopio

Eskelinen Katja Leena Susanna, Kuopio

Hankimo Mari Hanna Katariina, Kuopio

Ruotsala Marko Petri Oskari, Kuopio

Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelma

Kleimola Outi Kristiina, Kuopio

Tikka Suvi Päivikki, Kuopio

Matkailu- ja ravitsemisalan tutkinto-ohjelma

Vanhanen Ella Alina, Kuopio

Pennanen Vesa-Pekka, Siilinjärvi

Kosonen Mila Janina, Kuopio

Kuivalainen Taru Riikka Julia, Juuka

Rissanen Pyry Mikael, Mikkeli

Saarelainen Marjo Reetta Anniina, Kuopio

Tanhuala Emmi Aliisi, Kalajoki

Komulainen Oili Tiuku-Helinä, Kuopio

Mäkinen Eerika Malviina, Kuopio

Kaipiainen Maija Kaarina, Kuopio

Kokko Maria Tuulia, Oulu

Korhonen Anne Sinikka, Helsinki

Heiskanen Katja Annika, Kuopio

Laitinen Uliana, Leppävirta

Lepistö Matleena Annastiina, Liminka

Pakkanen Annu Lotta Tuulia,

Piiroinen Aino Maija Susanna, Hämeenlinna

Rusanen Lotta Eveliina, Iisalmi

Kainulainen Outi Teresa, Juuka

Marin Jenna Roosa Emilia, Kuopio

Närhi Eeva Riikka Emilia, Kuopio

Matkailun koulutusohjelma

Karjalainen Riikka Emmi Maria, Savonlinna

Palveluliiketoiminnan tutkinto-ohjelma

Kotiniemi Teemu Johannes, Kuopio

Suhonen Tinja Mari, Kuopio

Uhlbäck-Ropponen Hannaleena, Kuopio

Bioanalytiikan kliinisen asiantuntijan tutkinto-ohjelma

Penger Heidi Elina, Raisio

Bioanalyytikon tutkinto-ohjelma

Kemppainen Anni Pauliina, Kuopio

Vainikainen Sirpa Liisa Maria, Kuopio

Callingham Niina Annika, Kuopio

Kauria Minna Johanna, Lappeenranta

Kouvo Heidi Irene, Lemi

Laahanen Emma Maria, Lappeenranta

Lehtiniitty Meiju Laura Janina, Lappeenranta

Rossi Sara Emilia, Kouvola

Suhonen Jaana Carita, Imatra

Tukiainen Miia Jasmin, Juuka

Koroleva Iuliia, Kuopio

Ensihoitajan tutkinto-ohjelma

Tuominen Iida Aino Karoliina, Helsinki

Lehtonen Eemil Hue Daniel, Kuopio

Salo Timo Samuel, Kuopio

Vehomäki Ilari Johannes, Siilinjärvi

Fysioterapeutin tutkinto-ohjelma

Uimonen Inkeri, Kuopio

Kivekäs Anni Maria, Mikkeli

Pulkkinen Tiia Tuulikki, Mikkeli

Auvinen Juho Tuomas, Kuopio

Eskelinen Saku Marko Juhani,

Heikkilä Iiro Aleksi, Kuopio

Hietaharju Lauri Johannes, Kannonkoski

Jalkanen Jutta Marja, Varkaus

Kamula Ellen Bertta Marjaana, Haapajärvi

Kaunisto Ida Karoliina, Kuopio

Kinnunen Emilia Anna Kristiina,

Koistinen Sanna Maarit, Kuopio

Korhonen Joona Markus, Kuopio

Kovács-Voipio Anna Kaarina, Kuopio

Kuikka Jani Antti Petteri, Tohmajärvi

Kärkkäinen Oona Amanda Maria, Kuopio

Suomalainen Erno Petteri, Heinävesi

Syrjälä Tytti Elisabet, Kannus

Tammi Aleksi Mikael, Turku

Väisänen Tiia Emilia, Kuopio

Österberg Noora Rebecca, Kuopio

Kätilön tutkinto-ohjelma

Keränen Laura Elina, Kajaani

Hyvärinen Susanna Kaarina, Kuopio

Lehtinen Tessa Iris Julia, Pori

Tiilikainen Marianne Minna-Maaria, Kuopio

Virolainen Suvi Katariina, Kuopio

Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma

Niskanen Satu Anna Johanna, Kuopio

Tolonen Osmo Santeri, Iisalmi

Manninen Mari Pauliina, Helsinki

Havulehto Saija Marika, Kuopio

Lehikoinen Jaana Helena, Polvijärvi

Alanen Lenita Olga Olivia, Kuopio

Antikainen Kiia-Karoliina, Kuopio

Heiskanen Noora Kristiina, Kuopio

Hämäläinen Tiina Katriina, Kuopio

Juutilainen Nea Hannariina, Kuopio

Kirsikka-aho Iiris Elina, Kuopio

Kokkonen Sanni Elviira, Kuopio

Korhonen Elina Katriina, Kuopio

Paananen Anssi Elias, Lahti

Pakarinen Nina Carita Carolina, Kuopio

Pitkänen Minna Maarit, Kuopio

Rinkinen Terhi Hannele, Kuopio

Huovinen Henri Petteri, Kuopio

Immonen Sanna Marjaana, Siilinjärvi

Keinänen Tanja Emilia, Kuopio

Korhonen Mira Hannele, Kuopio

Lindqvist Tiia Marianna, Kuopio

Luttinen Riina Eveliina, Kuopio

Mykkänen Paula Johanna, Kuopio

Reinikainen Elina Maria, Kuopio

Tarvainen Oona Jessika, Kuopio

Röntgenhoitajan tutkinto-ohjelma

Heikkilä Milja Hanna Katariina, Kuopio

Hirvonen Pinja Hely Ulriikka, Kuopio

Huttunen Miika Aleksi, Kuopio

Jääskeläinen Sanni Juulia, Kuopio

Kaaronen Elina Anna Maarit, Kotka

Keinänen Anniina Julia, Kuopio

Kinnunen Aapo Oskari, Jyväskylä

Koskivuori Jenni Marika, Siilinjärvi

Laiho Riina Emilia, Kuopio

Pekkarinen Jarna Johanna, Kuopio

Prusila Nea Monica Emilia, Kemi

Pöllänen Nita Henna Johanna, Lappeenranta

Repo Otto Eero Johannes,

Soininen Moona Marjukka, Kuopio

Tiainen Kalle Matias,

Suuhygienistin tutkinto-ohjelma

Komulainen Linnea, Kuopio

Nivala Lotta Janina, Espoo

Jahanbin Laleh, Lahti

Jouhtimäki Henna Serafia, Keuruu

Kankkunen Milja Inkeri, Kuopio

Karvinen Veera Olga Matilda, Kuopio

Korvenranta Minna Mari Helena, Kärkölä

Koskela Anni Marissa, Lahti

Kääriäinen Emma Sofia, Kuopio

Laurila Piia Tuuli Maria, Hollola

Lähdekorpi Sanni Maria Aurora, Tampere

Siikala Anu Marika, Heinola

Smahl Elisa Julia, Kuopio

Tamminen Mervi Kirsi Marketta, Lahti

Tannijärvi Laura Marika, Lahti

Virolainen Sari Johanna, Heinola

Virtanen Hanna-Mari, Lahti

Terveydenhoitajan tutkinto-ohjelma

Kettunen-Tonteri Katja Maarit, Kuopio

Federley Maiju Sofia, Kuopio

Heikkinen Meiju Marianne, Kuopio

Hellsten Jenni Maria Tuulikki, Kuopio

Huotari Anni Riikka Johanna, Kuopio

Juntunen Tuuli Anna Maaret, Suomussalmi

Juutilainen Heidi Johanna, Kuopio

Jänis Janni Julia, Kuopio

Järvikallio Karla Jasmiina, Kuopio

Kainulainen Jasmin Johanna, Sonkajärvi

Kankkunen Mirka Johanna, Kuopio

Kettunen Tarja Riikka Helena, Varkaus

Kiukkonen Jenni Elisa, Varkaus

Miettinen Juulia Wilhelmiina, Kuopio

Nykänen Jenni Annika, Kuopio

Pellinen Elina Essi Eveliina, Äänekoski

Porkka Päivi Annika, Kuopio

Tabell Terhi Jasmin Adele, Kuopio

Tuomainen Marjo Ilona, Kuopio

Väänänen Heli Johanna, Leppävirta

Radiografian kliinisen asiantuntijan tutkinto-ohjelma

Härkin Minna Hannele, Joensuu

Bioanalytiikan kliinisen asiantuntijan tutkinto-ohjelma

Räsänen-Björkskog Jonna Marika, Kokkola

Master’s Degree Programme in Digital Health

Vitalini Simona, Espoo

Ensihoidon johtamisen tutkinto-ohjelma

Ahonen Terhi Marika, Konnevesi

Hoitotyön kliinisen asiantuntijan tutkinto-ohjelma

Heikkinen Jaana Hannele, Kuopio

Pihlainen Heli Maritta, Muurame

Tiainen Tiina Elisa, Pieksämäki

Ojala Anne Kaisa, Jyväskylä

Raatikainen Mervi Johanna, Suonenjoki

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen tutkinto-ohjelma

Tauriainen Kaisa Johanna, Jyväskylä

Tissari Tuula Riitta Maria, Kuopio

Yrjänheikki Pia Henna Marjatta, Kuopio

Karvonen Anne Maiju Kristiina, Varkaus

Kotilainen Heidi Eveliina, Sotkamo

Leppänen Tiina Maarit, Kirkkonummi

Lukin-Haatainen Tiina Johanna, Kuopio

Kakkinen Jutta Marika, Kuopio

Koikkalainen Mervi Hannele, Joensuu

Nousiainen Jenna Maaret Johanna, Kuopio

Tuominiemi Sami Jorma Johan, Kuopio

Hyvinvointikoordinaattorin tutkinto-ohjelma

Holopainen Heli Pauliina, Kuopio

Juntunen Miia Eveliina, Suomussalmi

Kumpulainen Sirkku Anneli, Kuopio

Laine-Rissanen Kati Annukka, Konnevesi

Venäläinen Hanna Kaisa, Joensuu

Varkaus

Energiatekniikan tutkinto-ohjelma

Roivio Iikka Petrus Olavi, Varkaus

Paakkunainen Mika Tapio, Pieksämäki

Kakko Sari, Lappeenranta

Mainos: Mediatalo Keskisuomalainen

Mainos: Mediatalo Keskisuomalainen

Vaalimainoksesi mukana bussimatkoilla ja aamupalapöydissä

Etusivulla nyt

Luetuimmat

Mistä tänään puhutaan?

Tilaa päivän tärkeimmät uutiset. Saat joka iltapäivä kuusi juttua, jotka ainakin kannattaa lukea. Uutiskirjeen tilaaminen on maksutonta.

Lomaketta suojaa reCAPTCHA, johon pätevät Googlen Tietosuoja ja Käyttöehdot.

Palvelut