Savon ammattiopistossa suoritettuja tutkintoja syyslukukaudella 2020

Iisalmi

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Immonen Iiro Lauri Johannes, Iisalmi

Luukkonen Anette Elisa, Iisalmi

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi

Väisänen Johanna, Kiuruvesi

Mielenterveys- ja päihdetyön ammattitutkinto

Dahl Tanja Pauliina, Iisalmi

Kumpulainen Anna-Liisa, Pielavesi

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Eskelinen Minna Katariina, Lapinlahti

Heinonen Laura Maria, Iisalmi

Huttunen Susanna Katariina, Lapinlahti

Karhu Elisa Jenni Maria, Iisalmi

Karjalainen Inga Jenna Johanna, Iisalmi

Luttinen Anu Ida Marketta, Kiuruvesi

Mark Julia Iida Sofia, Iisalmi

Nousiainen Eila Johanna, Pielavesi

Pesonen Jenni Maria, Iisalmi

Riekkinen Marjo Kristiina, Iisalmi

Rytkönen Sanna Birgitta, Iisalmi

Svärd Joanna Sara Annika, Iisalmi

Tynnyrinen Emmi Helena, Lapinlahti

Väisänen Iida Rosa-Maria, Iisalmi

Kuopio

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Enwald James Kurt Henrik, Kuopio

Junnilainen Mika Pekka Eemeli, Lapinlahti

Ngunju Johnson Kariuki, Siilinjärvi

Puoskari Heikki Topias, Kuopio

Rauma Veikko Ilmari, Oulu

Tiilikainen Tomi Antti Juhani, Kuopio

Yasar Murat Ilyas Niko, Kuopio

Autoalan perustutkinto, automaalari

Kantell Inka Nuppu Tellervo, Tuusniemi

Teterin Kirill, Kuopio

Autoalan perustutkinto, varaosamyyjä

Heinola Janne-Julius, Kuopio

Automaatioasentajan ammattitutkinto

Härkönen Juha-Matti Kalevi, Varkaus

Korkalainen Roope, Joensuu

Saari Ville Matias, Kuopio

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja

Airaksinen Riikka Mirjami, Iisalmi

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori

Balk Jenna Maria, Kuopio

Heinonen Salla Maria Katariina, Kuopio

Viljakainen Nina Alexandra, Kuopio

Energia-alan ammattitutkinto, sähköverkkoasentaja

Hartikainen Tomi, Kaavi

Juntunen Lassi Seppo Tapani, Kajaani

Keränen Henri Hermanni, Kajaani

Kiiskinen Teemu, Lieksa

Kohonen Ville, Kaavi

Kuronen Niko, Nurmes

Laatikainen Teemu Tapani, Kajaani

Manninen Joonas Matias, Kajaani

Mäkeläinen Niko, Ristijärvi

Näätänen Simo, Kitee

Romppanen Janne, Joensuu

Ronkainen Atte Santeri, Joensuu

Ronkainen Tuomo, Kajaani

Turunen Mirko, Joensuu

Erityisruokavaliopalvelujen erikoisammattitutkinto, dieettikokki

Mikkanen Päivi Sisko Annikki, Kaavi

Hieronnan ammattitutkinto

Kiiskinen Pauliina, Sipoo

Lehtimäki Päivi, Tampere

Sandholm Lotta-Nora Pauliina, Vantaa

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kampaaja

Kosonen Roosa-Maria, Kuopio

Kääriäinen Johanna, Kuopio

Pellikka Saija Maarit, Kuopio

Tuomainen Eeva Katariina, Kuopio

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetiikkaneuvoja

Heikkinen Tiia Pauliina, Kuopio

Karhunen Jenni Maria, Kuopio

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi

Heikkinen Niina Alma Elina, Siilinjärvi

Lukkari Annakaisa, Kuopio

Malinen Hanna-Katri Maria, Kuopio

Räisänen Salla Reetta Marjaana, Kuopio

Savolainen Christa Annika, Kuopio

Silander Krista Noora Emilia, Kuopio

Sorsa Santra Emilia, Kuopio

Vironen Johanna Kia Kristina, Kuopio

Yiangou Riia Sofia, Kuopio

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Iivanainen Miia Maria, Kuopio

Kekäläinen Tomi Oskari, Siilinjärvi

Lappalainen Vilho Valtteri, Kuopio

Maljanen Joel Samuel, Kuopio

Mykkänen Vilma Eveliina, Kuopio

Raatikainen Eetu Kasper Johannes, Kuopio

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija

Lamminsivu Heidi Karoliina, Kuopio

Immobilisaatiohoidon erikoisammattitutkinto, kipsimestari

Hartikainen Piia Jennika, Lapinlahti

Isännöinnin ammattitutkinto

Avento Mikko Johannnes, Kuopio

Ihanus Sirpa Helena, Kuopio

Ikonen Pekka Olavi, Leppävirta

Karjalainen Timo Väinö Kalevi, Joensuu

Kettunen Jani Samuli, Kuopio

Kovalainen Miro Tuomas Ilari, Suomussalmi

Kuittinen Jyrki Antero, Kaavi

Miettinen Mika Tapio, Kuopio

Nousiainen Aki Petteri, Siilinjärvi

Oittinen Heikki Tapani, Suonenjoki

Räsén Jouni Veli Eemeli, Kuopio

Tiainen Taina Tellervo, Joensuu

Voutilainen Teemu Antero, Lapinlahti

Johtamisen erikoisammattitutkinto

Haapanen Tiina Susanna, Kuopio

Harinen Tero Pauli Eelis, Jyväskylä

Nuutinen Ulla Emilia, Kuopio

Poikkeus Jouni Sakari, Pielavesi

Räikkönen-Partanen Tytti Maaria, Kuopio

Vauhkonen Petri Tapio, Kuopio

Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto

Laitinen Eira Helena, Kuopio

Muhonen Heli Johanna, Kuopio

Muli Tuomas Antero, Kuopio

Paju Erno Topias, Jyväskylä

Pärnänen Heli Irmeli, Kaavi

Pöntinen Saija Susanna, Kuopio

Ruutiainen Harri Sakari, Kuopio

Stigell Lauri Olavi, Kuopio

Tuohino Jukka Pekka, Varkaus

Vuori Sari Marjut, Siilinjärvi

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja

Heimonen Sari Susanna, Kuopio

Hämäläinen Hanna Aino Anniina, Joensuu

Jaatinen Sami Petteri, Kuopio

Juutinen Juha Ensio, Kuopio

Käck-Vokkolainen Sonja Maria, Varkaus

Smahl Milka Juulia, Kuopio

Toivanen Paula Hannele, Varkaus

Tuovinen Tuija Helena, Kuopio

Tuovinen-Komu Heli Kaarina, Siilinjärvi

Vokkolainen Jenni Mirjam Annika, Varkaus

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, perhepäivähoitaja

Rossinen Hanna-Maija Katariina, Siilinjärvi

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi

Halmepuro Lotta Sara Sofia, Kuopio

Honkanen Minja Johanna Eveliina, Kuopio

Karjalainen Riia Janina, Kuopio

Kärkkäinen Saga Ella Olivia, Kuopio

Voutilainen Anniina Leena Johanna, Kuopio

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Lotsari Markku Kalevi, Kuopio

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, asentaja

Suutari Mirva Marjatta, Kuopio

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneasentaja

Savolainen Teemu Nestori, Kuopio

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja

Mustonen Sami Jussi Oskari, Lapinlahti

Toivanen Arttu Tapani, Kuopio

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Górecki Konrad Rafal, Kuopio

Hammar Tino Olli Rafael, Vesanto

Happo Marko, Siilinjärvi

Lyytinen Eetu Valtteri, Kuopio

Pohjannoro Vilho Eemil Olavi, Kuopio

Väätäjä Kalle Petteri, Kuopio

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto

Saavalainen Pekka Samuli, Kuopio

Kuljetusalan ammattitutkinto

Piiparinen Mika, Kotka

Tiilikainen Harri Juhani, Kuopio

Kunnossapidon ammattitutkinto

Salminen Miika Aake Johannes, Joroinen

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti

Haatainen Vili Mikko Sebastian, Kuopio

Julin Kati Annukka, Kuopio

Jumpponen Tiina Sisko Maria, Kuopio

Siikaluoma Reetta Saana Sylvia, Kuusamo

Tikkanen Ida Edith, Kuopio

Trisha Sadia, Kuopio

Leipomoalan ammattitutkinto, kondiittorikisälli

Aho Marjo, Kuopio

Hautamäki Minna, Kuopio

Kumpulainen Sanni, Kuopio

Raatikainen Anne Kaarina, Kuopio

Levyalan ammattitutkinto

Arak Keio, Savonlinna

Hulkkonen Niko, Savonlinna

Hämäläinen Oskari, Kerimäki

Korhonen Jari, Savonlinna

Kostamo Jenna, Savonlinna

Käyhkö Joonas, Savonlinna

Muukkonen Inka, Savonlinna

Pennanen Ville, Savonlinna

Pursiainen Kevin, Savonlinna

Ruippo Jussi, Savonlinna

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Heloterä Lassi Pekka Henrikki, Kuopio

Huikari Jere Nikolas, Kuopio

Hukka Niilo Augusti, Kuopio

Järvi Joonas Juhani, Kuopio

Kahelin Severi Kristian, Kuopio

Karvonen Laura Emmy Maria, Kuopio

Kornev Nikita, Kuopio

Kuronen Miro Valtteri, Kuopio

Lukkarinen Mervi Hannele, Kuopio

Merivalo Minka Maija, Siilinjärvi

Nousiainen Eemeli Matias, Kuopio

Nyyssönen Elina Karoliina, Pieksämäki

Pasanen Veera Valpuri, Kuopio

Pitkänen Joni Jasper, Kuopio

Ranta-Pere Veikka Antero, Kuopio

Ryynänen Saku Aleksanteri, Kuopio

Tikka Aleksi Tomi Eemeli, Reisjärvi

Liiketoiminnan ammattitutkinto

Järvisalo Juha-Peter, Suonenjoki

Kiiskinen Anne Liisa Maritta, Kuopio

Kröger Enni Johanna, Siilinjärvi

Miettinen Joni Anssi Olavi, Kaavi

Niskanen Esa Antero, Varkaus

Paananen Mervi Maarit, Siilinjärvi

Risto Anna Maria Katariina, Siilinjärvi

Räsänen Pia Emilia, Kuopio

Seger Outi Irene, Kuopio

Sepponen Terhi Anniina, Rautalampi

Snellman Riikka, Kuopio

Titoff Tomi Olavi, Leppävirta

Ylitörmä Jenny Pauliina, Vesanto

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi

Faisal Muhammad, Helsinki

Hartikainen Henri, Kuopio

Huovinen Riitta Helena, Leppävirta

Hyvärinen Marika Johanna, Kuopio

Iivanainen Anni Helmi Maria, Suonenjoki

Jalkala Emilia Karoliina, Siilinjärvi

Kajan Elina Kristiina, Kuopio

Karttunen Katri Karoliina, Kuopio

Khaletskaia Viola, Kuopio

Koistinen Toni Joonas Tapani, Kuopio

Kolehmainen Eerika Johanna, Suonenjoki

Korhonen Maija Liisa, Siilinjärvi

Kortelainen Jenni Johanna, Leppävirta

Leskinen Liisa Katriina, Kuopio

Makkonen Petteri, Kuopio

Mykkänen Tanja Marianne, Kuopio

Niskanen Nina Maria Christina, Kuopio

Nissinen Heidi Maria, Kuopio

Oksanen Teija Anneli, Rautalampi

Pelkonen Pinja Milla Melissa, Kuopio

Rissanen Maria Karoliina, Heinävesi

Räsänen Elisa Emilia, Kuopio

Savolainen Hannamari, Siilinjärvi

Savolainen Siiri Sofia, Kuopio

Takkinen Emilia Henriikka, Kuopio

Tiihonen Isa Rebekka Magdalena, Kuopio

Toivanen Linda Jasmin, Kuopio

Venäläinen Outi Annikki, Siilinjärvi

Väisänen Rasmus Aleksanteri, Kuopio

Zakharova Valeriia, Kuopio

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja

Kilpeläinen Atte Ernesti, Kuopio

Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja

Conteh Lamin, Kuopio

Pöyry Onni Julius Harrinpoika, Kuopio

Roponen-Savolainen Anne, Kuopio

Tolvanen Joonas Aleksi, Rantasalmi

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja

Heikkinen Taavi Eljas, Jyväskylä

Huttunen Sanna, Joroinen

Kauppinen Miia Johanna, Kuopio

Kiiski Minna Elisa, Kuopio

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Eklund Aaron Sebastian, Heinävesi

Forsman Riku Jalmari, Kuopio

Hakkarainen Aapo Ilmari, Suonenjoki

Heiskanen Esa Onni Armas, Pielavesi

Kalinen Juuso Matias, Kuopio

Kallanto Miika Kalle Mikael, Kuopio

Keski-Petäjä Petra Elisa Juulia, Varkaus

Konttinen Henri Jukka Jalmari, Suonenjoki

Nylander Oskari Ville Valtteri, Kuopio

Pulkkinen Tomi Aleksi, Suonenjoki

Suihkonen Joni, Suonenjoki

Valkonen Jolanda, Joroinen

Väänänen Jenna-Julia, Siilinjärvi

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Hiekkala Päivi Helena, Kuopio

Huuskonen Heli Kirsti Johanna, Kuopio

Iivonen Anne-Marie, Kuopio

Jolkkonen Aila Annika, Kuopio

Jäntti Marja Leena, Kuopio

Kainulainen Kati Kristiina, Kuopio

Kankkunen Merja Anneli, Tuusniemi

Karvonen Laila Anita, Tuusniemi

Kasanen Ilpo Tapani, Tuusniemi

Koponen Hannu Jukka Tapani, Kuopio

Korhonen Kirsi Helena, Kuopio

Korhonen Niko, Kuopio

Kuitula Mauno Ilmari, Siilinjärvi

Malinen Eija Birgitta, Tervo

Myöhänen Veera Helena, Kuopio

Mömmö Heikki Petteri, Kuopio

Niemelä Kati Pauliina, Kuopio

Oksman Kari Juhani, Kuopio

Pääkkönen Marianne, Kuopio

Rantama Jari Matti Olavi, Kuopio

Rehnberg Outi Elina, Leppävirta

Rytkönen Säde Sointu Maria, Siilinjärvi

Savolainen Sari Helena, Siilinjärvi

Tervonen Antti-Jussi, Kuopio

Vironen Reijo, Kuopio

Vironen Timo Juhani, Kuopio

Väänänen Hanna Riitta, Kuopio

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiestyön erikoisammattitutkinto

Antinjuntti Anna Emilia, Kuopio

Ovaskainen Niina Maarit Johanna, Kuopio

Väliaho Juho Eero Ensio, Kuopio

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja

Luoto Pinja Julia, Kuopio

Pylkkönen Tiina Maria, Kuopio

Mielenterveys- ja päihdetyön ammattitutkinto

Huuskonen Sari Anneli, Suonenjoki

Luttinen Kaisa Miisa Maria, Kiuruvesi

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto

Korhonen Virve Elina, Rautalampi

Liikanen Anni Elina, Suonenjoki

Myynnin ammattitutkinto

Vauhkonen Jarmo Kalevi, Suonenjoki

Pintakäsittelyalan perustutkinto, lattianpäällystäjä

Viljakainen Juho, Siilinjärvi

Prosessiteollisuuden ammattitutkinto

Eteläsaari Jussi-Pekka, Kajaani

Heikkinen Jari Matti Juha, Kajaani

Kemppainen Paavo Albert, Sotkamo

Martikainen Joona Mikael, Kuopio

Roivainen Eero, Sotkamo

Törrönen Mika Johannes, Siilinjärvi

Prosessiteollisuuden erikoisammattitutkinto

Ohtonen Kristian Jari, Kajaani

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja

Bogatyreva Nataliia, Kuopio

Karjalainen Saija Johanna, Siilinjärvi

Laitinen Sanna Pauliina, Kuopio

Vikman Tuomas Martti Olavi, Kuopio

Vuolteenaho Ville-Matti, Siilinjärvi

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, henkilökohtainen avustaja

Kärkkäinen Mika Olavi, Kuopio

Nousiainen Sari, Suonenjoki

Puisto Satu Maarit, Kuopio

Tolonen Taina, Tervo

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, kiinteistönhoitaja (AT)

Pikkarainen Tomi Ensio, Kuopio

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja (AT)

Laukkanen Lea Kaarina, Kuopio

Numminen Kati Johanna, Rautalampi

Räsänen Anna-Kaisa, Kuopio

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Heikkinen Markku Olavi, Siilinjärvi

Hyvönen Satu Sinikka, Siilinjärvi

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, toimitilahuoltaja

Komulainen Asta Birgitta, Kuopio

Konttinen Tanja Maarit Kristiina, Suonenjoki

Manninen Tiina Hannele, Kuopio

Nenonen Karoliina Marjut, Suonenjoki

Pellinen Kirsi Marjaana, Suonenjoki

Pursiainen Minna, Rautalampi

Vesterinen Mirka, Kuopio

Puuteollisuuden ammattitutkinto

Vainikainen Leo Petri Juhani, Kuopio

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Aung Ko, Kuopio

Isberg Tino Kristian, Kuopio

Kuusela Heli Anneli, Kuopio

Martikainen Jarno Ossian, Kuopio

Miettinen Pasi, Kuopio

Pleh Reh, Kuopio

Rakennuspeltisepän ammattitutkinto

Sarinko Henri Juhani, Hankasalmi

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Heiskanen Iida Emilia, Kuopio

Hyttinen Santtu Joonas, Leppävirta

Kallionalusta Tuuliina Inka Emilia, Kuopio

Ryth Kia Roosa Maria, Siilinjärvi

Saari Heini Johanna, Kuopio

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija

Hyvönen Suvituuli Pinja Mariia, Kuopio

Pylkkönen Irene, Kuopio

Rautiainen Emma Lilja Amanda, Kuopio

Ruokapalvelujen ammattitutkinto, ravintolakokki

Juvonen Jussi Matti Kalevi, Kuopio

Siivousteknikon erikoisammattitutkinto

Kiviaho Eini Maria Susanna, Kuopio

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Bilal Dona, Jyväskylä

Ekonsalo Elli Silja Sofia, Kuopio

Halttunen Eero Pekka Olavi, Kuopio

Heikkinen Ronja Mirja Maria, Tervo

Hoffren Emmi Maria, Kuopio

Huuho Johanna Tuulia, Kuopio

Joona Tuija, Kuopio

Kasanen Maarit Hannele, Tuusniemi

Korhonen Tiina Maarit, Kuopio

Laitinen Susanna Emilia, Kuopio

Laurikainen Henri Mikael, Kuopio

Leppänen Jasmin Sandika, Kuopio

Lievonen Miika Juhani, Kuopio

Liimatainen Heidi Kristiina, Vesanto

Luostarinen Wilma Karoliina, Kuopio

Niskanen Pirjo Helena, Vesanto

Nousiainen Maria Oona Kristiina, Varkaus

Oksman Oona Amanda, Kuopio

Paavola Henri, Suonenjoki

Pakarinen Kristiina Tuulikki, Rautalampi

Puranen Eeva-Liisa, Rautalampi

Pyy-Heiskanen Maria Katariina, Kuopio

Riekkinen Mari Anneli, Siilinjärvi

Rossinen Henna Leila Susanna, Kuopio

Ruotsalainen Nina Maria, Kuopio

Ruotsalainen Roosa-Maria Anniina, Kuopio

Räsänen Miia Marika, Kuopio

Silvasti Suvi, Suonenjoki

Toikkanen Oona Emilia, Rautalampi

Tuomainen Vilja-Maria Adamiina, Kuopio

Vaakanainen Elisa Annika, Tervo

Vaittinen Minna Maria, Suonenjoki

Veistämö Niina Pauliina, Kuopio

Virta Markku Uolevi, Kuopio

Virtanen Jaakko Kalevi, Kuopio

Vähäkainu Reeta Emilia, Kuopio

Väisänen Atte Oskari, Kuopio

Väisänen Azeb Anne Ayalnesh, Pieksämäki

Väänänen Ada Sofia, Kuopio

Väänänen Sara Venla Karoliina, Kuopio

Ylönen Nea Maria, Kuopio

Sähkö- ja automaatioalan ammattitutkinto, automaatioasentaja (AT)

Joronen Jukka Mikael, Pieksämäki

Ovaskainen Esa Pekka, Joensuu

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja

Ahonen Jenni Maria, Kuopio

Asikainen Joakim Erkki Sergei, Kuopio

Azimi Mohammad Hussein, Kuopio

Heikkinen Riku Markus Antero, Kuopio

Komu Joona Mikael Juhani, Kuopio

Kumpulainen Eetu Valtteri, Kuopio

Lilja Rauno Olavi, Kuopio

Manninen Mikko Petteri, Rautalampi

Marin Jussi Oskari, Kuopio

Ojala Juho-Matti Miikael, Kuopio

Pitkänen Teemu Olavi, Kuopio

Pulkkinen Markus Aleksi, Kuopio

Remes Ossi Matias, Pielavesi

Ristola Antti Emil Antero, Kuopio

Räsänen Veeti Rikhard Gabriel, Lapinlahti

Saastamoinen Aatu Juha Taavetti, Kuopio

Savolainen Tatu Oskari, Kuopio

Tenhunen Aatu Aleksi, Kuopio

Viinikainen Timo Juhani, Varkaus

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja

Heikkinen Leevi Kalle, Kuopio

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja

Kiminki Tero Pauli Mikael, Kuopio

Sähköverkkoasentajan ammattitutkinto

Huttunen Mika Jaakko Juhani, Kuopio

Juvonen Henri Matti Mika, Outokumpu

Talonrakennusalan erikoisammattitutkinto

Puranen Janne Petteri, Siilinjärvi

Taloushallinnon ammattitutkinto

Rissanen Jaana Annikki, Siilinjärvi

Teknisen suunnittelun perustutkinto, suunnitteluassistentti

Jussila Mari Anneli, Varkaus

Tekstiili- ja muotialan ammattitutkinto

Laitinen Iina Maria, Kuopio

Mäkeläinen Satu Elina, Kuopio

Teollisen pintakäsittelijän ammattitutkinto

Siren Eero Oskari, Jyväskylä

Teollisuusalojen työnjohdon erikoisammattitutkinto

Vinni Jari Tapio, Siilinjärvi

Terveysalan ammattitutkinto, kipsiteknikko

Hautaniemi Suvi Päivikki, Ulvila

Terveysalan ammattitutkinto, obduktioteknikko

Nordlund Laura-Malviina Kirsi Johanna, Nokia

Tieto- ja tietoliikennetekniikan ammattitutkinto

Tiirikainen Ville Toivo Tapani, Iisalmi

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, hyvinvointiteknologia-asentaja

Tolppanen Kari Tapani, Kuopio

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja

Seppä Mika Antero, Kuopio

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi

Hänninen Mikael Juhani, Kuopio

Melesko Aleksandr, Kuopio

Pulkkinen Matti Veikko Sakari, Kuopio

Tarvainen Väinö Aleksi, Kuopio

Tirkkonen Jesse Antero, Siilinjärvi

Vuorenmaa Elias Pentti Ilmari, Kuopio

Tuotannon esimiestyön erikoisammattitutkinto, työnjohtaja

Ruhtinas Henri Mikael, Kaavi

Tuotantotekniikan ammattitutkinto

Poikonen Kristian, Kuopio

Suihkonen Janne Pauli Petteri, Suonenjoki

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja

Hartikainen Juho Jalmari, Siilinjärvi

Hiltunen Anni Helmiina, Kuopio

Kokkonen Niko Matti, Kuopio

Nygren Marko Sakari, Kuopio

Pitkänen Riku Kalle Tapio, Helsinki

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto

Kivistö-Rahnasto Tomi Otto, Korpilahti

Väänänen Sauli Kalervo, Siilinjärvi

Vanhustyön erikoisammattitutkinto

Airaksinen Marja-Leena, Siilinjärvi

Hujanen Eija Elina, Kuopio

Korhonen Sari, Lapinlahti

Partanen Päivi Hannele, Kuopio

Välinehuoltoalan perustutkinto, välinehuoltaja

Huttunen Kati Pauliina, Kuopio

Martikainen Johanna Maarit, Iisalmi

Tervonen Riina Emilia, Kuopio

Yrittäjän ammattitutkinto

Hyvärinen Eija Sinikka, Kuopio

Karekallio Jimi Oskari, Siilinjärvi

Koskivuori Mikaela, Siilinjärvi

Kärnä Viivi, Kuopio

Lampinen Jani Juhani, Kuopio

Martikainen Piia Johanna, Kuopio

Rana Muhammad Abid, Kuopio

Räty Eija Maarit Hannele, Kuopio

Siddiq Rana Tayyab, Kuopio

Tykkyläinen Sari Johanna, Kuopio

Toivala

Kylmäasentajan ammattitutkinto

Parviainen Kari Johannes, Kuopio

Sohlberg Kari Ilmari, Varkaus

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja

Kemppainen Tea Eveliina, Sonkajärvi

Salminen Jukka Tapani, Kuopio

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, ympäristönhoitaja

Hachmann Nelli Magdalena, Kuopio

Ikäheimo Pia Anneli, Siilinjärvi

Ruotsalainen Aleksanteri Eino Johannes, Kuopio

Luontoalan ammattitutkinto, erä- ja luonto-opas

Eronen Meri, Pieksämäki

Kaukola Sera Neea, Kuopio

Kukkonen Hanna Marketta, Kuopio

Muikku Päivi Helena, Liperi

Nykänen Heikki Olavi, Mikkeli

Thil Elina, Joroinen

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä

Siekkinen Olli Petteri, Viitasaari

Voutilainen Henna Elina, Kaavi

Metsäalan ammattitutkinto, metsuri (AT)

Hämäläinen Toni, Kuopio

Metsäalan ammattitutkinto, metsäkoneenkuljettaja (AT)

Juntunen Kalle Olavi, Kajaani

Keränen Niilo Aulis, Suomussalmi

Niskanen Anu Kristiina, Kajaani

Metsäalan perustutkinto, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja

Jestoi Toni Juhani, Kuopio

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja

Huttunen Arto Juhani, Vesanto

Kuosmanen Tatu Valtteri, Kuopio

Minkkinen Mika Antero, Suonenjoki

Pihtjõe Taivo, Lapinlahti

Räisänen Pekka Juhani, Pielavesi

Pintakäsittelyalan perustutkinto, lattianpäällystäjä

Hammar Eliel Niklas Kristian, Kuopio

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari

Kainulainen Karoliina Marjaana, Siilinjärvi

Niskanen Miia Marika, Kuopio

Teittinen Tiina Lisbet, Kuopio

Puutarha-alan ammattitutkinto, viheraluerakentaja

Hotti Pirjo, Kajaani

Puutarha-alan perustutkinto, puutarhuri

Priadko Oleksandr, Tervo

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Hirvonen Kimi Mikael, Kuopio

Koivisto Elias Onni Aatami, Kuopio

Koivistoinen Eero Kasperi, Kuopio

Koivistoinen Martti Oskari, Kuopio

Korhonen Veikko Oskari, Leppävirta

Myöhänen Jesse Kristian, Kuopio

Rautiainen Atte Valtteri, Siilinjärvi

Ruotsalainen Lari Valtteri, Lapinlahti

Talotekniikan ammattitutkinto, kylmäasentaja (AT)

Autio Tomi Sebastian, Saarijärvi

Kumpulainen Ismo, Kuopio

Palonen Juha-Otto, Viitasaari

Talotekniikan ammattitutkinto, putkiasentaja (AT)

Holopainen Joonas Petteri, Kuopio

Talotekniikan erikoisammattitutkinto

Kolehmainen Jani Petri Juhani, Siilinjärvi

Talotekniikan perustutkinto, ilmanvaihtoasentaja

Vepsäläinen Mikko Matti Kalevi, Suonenjoki

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja

Al-Salihi Munther, Siilinjärvi

Barrow Lamin, Kuopio

Ghannam Mahmoud, Kuopio

Hartikainen Kimmo Antero, Kuopio

Hämäläinen Jani Lauri Aleksi, Siilinjärvi

Härmä Uljas, Suonenjoki

Ishakov Aleksandr, Kuopio

Jaiteh Saikou, Kuopio

Jimenez Marquez David, Kuopio

Khazaal Muataz Meshtag, Kuopio

Lamidi Sharafa Deen, Kuopio

Mosa Peter Gamal Kamel, Siilinjärvi

Nelson Dmitrii, Kuopio

Väisänen Kalle Sakari, Siilinjärvi

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja

Meklin Ville Valtteri Kalevi, Siilinjärvi

Varkaus

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Apell Alex Kristian, Varkaus

Holopainen Simo Jonni Juhani, Varkaus

Lajunen Henna Leena Johanna, Varkaus

Lajunen Samu Väinö Tapio, Joroinen

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Husso Ville Valtteri, Pieksämäki

Kärkkäinen Juho Kusti, Varkaus

Liiketoiminnan ammattitutkinto

Bilund Satu, Savonlinna

Mustonen Leena Pirjo Maarit, Kuusamo

Ronkainen Tanja Tuulia, Kuusamo

Sormunen Jenna, Iisalmi

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi

Kurki Jussi Henrik Tapani, Varkaus

Tanskanen Sini Maritta, Varkaus

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Hirvonen Vili Artturi, Pieksämäki

Honkanen Piia Maarit, Muurame

Hyytiä Hennariikka, Jyväskylä

Jalkanen Sanna Maria Eveliina, Varkaus

Koponen Arto Aulis, Leppävirta

Koskinen Tarja Katri Susanna, Jämsä

Kuivakangas Katja Marjaana, Äänekoski

Liimatta Jenna Reetta Kaarina, Mikkeli

Manninen Iiris, Jyväskylä

Nykänen Miia-Marika, Rantasalmi

Pasanen Laura Anniina, Jyväskylä

Pastinen Titta, Varkaus

Rossi Kristiina Iida Emilia, Suolahti

Runsala Jonna Niina Maaria, Jyväskylä

Savela Maria Anna-Stina, Mikkeli

Takala Heidi, Äänekoski

Vaittinen Minna Maarit, Siilinjärvi

Valjakka Juha, Varkaus

Viitaniemi Hanna Maaria, Siilinjärvi

Vilmi Katja Maarit, Kuopio

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja

Karppinen Sanna Marketta, Heinävesi

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Suomi Teemu, Varkaus

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, toimitilahuoltaja

Savolainen Titta Johanna, Varkaus

Vartiainen Kirsi Helena Irmeli, Joroinen

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Dahl Niko Aaron Tapani, Kuopio

Eklund Tuomas Juhani, Varkaus

Humalajoki Elias Benjamin, Heinävesi

Koponen Veeti Eetu Petteri, Varkaus

Kosunen Sampo Jooseppi, Leppävirta

Leppänen Otto Ilmari, Rantasalmi

Marttila Heli Marjukka, Heinävesi

Peltomäki Markus Daniel, Varkaus

Thorstensson Valtteri Roni Nicholas, Leppävirta

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Heinonen Petri Tapio, Leppävirta

Juutilainen Salla Maarit, Varkaus

Karvinen Ida-Maria Josefiina, Varkaus

Kemppainen Birgitta H, Varkaus

Kosunen Ida Silja Sofia, Leppävirta

Kosunen Venla Sofia, Varkaus

Leväinen Aki Matti Akusti, Varkaus

Manninen Tatiana, Varkaus

Ojala Helmi-Reeta Elina, Leppävirta

Pirhonen Kati Anneli, Kitee

Prepula Tomi Kristian, Joroinen

Rinne Sara Sofia, Varkaus

Takalo Mari Susanna, Leppävirta

Vänttinen Heini Katariina, Leppävirta

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja

Jadama Masanneh, Pieksämäki

Lin Yen Hung, Varkaus

Siekkinen Ville-Markus Antero Tiirapat, Varkaus

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja

Laukkanen Lauri Juho Aleksi, Varkaus

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja

Bågman Hilma Annikki Ilona, Pieksämäki

Mainos: K-Supermarket Portti

Etusivulla nyt

Luetuimmat

Palvelut