Etelä-Savon ammattiopiston Pieksämäen ammattikampukselta valmistuneet 31.5.2019

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja                                                                                      

                                                                                      

Asikainen Joni

Lehtonen Arttu                     

Ossi Jani       

Räisänen Eemeli                  

 

Kone- ja metallialan perustutkinto, kunnossapitoasentaja

 

Hietanen Mikke                    

Kemppinen Jan-Erik             

Kohvakka Juho

Kosonen Paavo                   

Leskinen Samu                    

Putkonen Matias                  

Räsänen Lassi                     

Sipinen Simo 

Tiainen Toni   

                                           

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi                                             

                                                                                      

Hakkarainen Hanna              

Holopainen Joaniine             

Huhta Armi

Isometsä Joona                   

Itkonen Noora

Kauppinen Eerika                 

Laitinen Tanja

Manninen Karlo                   

Puromäki Jonna

Riipinen Teemu

Utriainen Toni

Ylönen Kalle

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

 

Häkkinen Tytti

Maliniemi Minna

Leppälä Joy

Äijö Jessika

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija

 

Nauha Ulla

 

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi                                

 

Lipponen Riikka

Peltola Ella

Siponen Elina

Sormunen Iina

 

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja

 

Naukkarinen Niina

 

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja

 

Argillander Aleksi

Argillander Eetu

Arkko Osmo

Holopainen Lauri

Huotari Eino

Juvonen Janne

Kansanen Olli

Laitinen Joona

Laitinen Konsta

Matilainen Aapo

Mäkinen Jesse

Nenonen Jani

Paappanen Sami

Piiparinen Juha

Ravolainen Henri                  

Rämö Jimi     

Tiihonen Arttu

Tuomisalo Aku                     

Vihervuori Roni                    

Väisänen Oskari                  

Ylönen Tommi

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja                                                         

 

Al-Obaidi Basheer

Hokkanen Markus                

Nykänen Manu                     

Nykänen Topi

Sormunen Niko                    

Vyyryläinen Aatu

 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja                                                                                                                              

Hynninen Heikki                   

Pesonen Jere 

Raitavuo Santeri                  

Strengell Joona                   

Valtonen Einari

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi

 

Lampinen Aleksi

Ursin Teemu

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja                                                     

 

Annala Esa

Frilander Nina

Jetsonen Vesa

Kemppainen Elsa

Kuitunen Jenni

Penttinen Satu

Ropponen Teija

Sepponen Tuija

Skön Pasi

Utriainen Mia

Vaittinen Piia

                                                                                       

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto

 

Luukko Mari

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani

 

Tiusanen Irma