Savon ammattiopistosta syksyllä 2018 valmistuneet

IISALMI

 

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Isokääntä Timo Tapio, Kiuruvesi

Kangasniemi Iina Emilia, Iisalmi

Markoff Anna Eveliina, Lapinlahti

Planman Katja Satu Maarit, Iisalmi

Tikka Maija-Riitta Anneli, Kiuruvesi

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Brandt Taru Tuulia Jasmin, Iisalmi

Heiskanen Sonja Iida Annikki, Kiuruvesi

Kaikkonen Marika Tiia Jasmine, Kiuruvesi

Kemppainen Jenni Iita Maria, Siilinjärvi

Kettunen Heli Annika, Iisalmi

Kokkonen Mari Johanna, Vieremä

Kärkkäinen Arja Helena, Kiuruvesi

Luomanen Rauha Aradia, Iisalmi

Saaranen Karita Maria, Kiuruvesi

Soronen Mari Piia Emilia, Vieremä

Tapaninen Emmi Anniina, Kiuruvesi

 

KUOPIO

 

Asiakirjahallinnon ja arkistotoimen ammattitutkinto

Grip Anna-Maria, Sotkamo

Heikkinen Kari Juhani, Iisalmi

Holappa Outi Annikki, Mikkeli

Jäppinen Leena Marjatta, Suonenjoki

Koskenlaine Heli Outi Marjaana, Kuopio

Kosonen Minna Susanna, Mikkeli

Kurho Anne Maija Hannele, Savonlinna

Laitinen Mia Marika, Saarijärvi

Mönkkönen Panu, Kuopio

Perälä Päivi Johanna, Joensuu

Roth Tarja Ellen, Iisalmi

Savolainen Kirsi Irmeli, Kuopio

Tikkanen Maija Hannele, Leppävirta

Väisänen Eeva-Maija Johanna, Pieksämäki

 

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

Alizada Mahdi, Kuopio

Kekäläinen Roope Valtteri, Kuopio

Kivilo Kaur, Kuopio

Luostarinen Jere Pentti Tapio, Kuopio

Raatikainen Santeri Eetu Aleksi, Kuopio

 

Autoalan perustutkinto, varaosamyyjä

Malm Anniina Helena Maria, Kuopio

 

Automaalarin ammattitutkinto

Vähäsarja Eetu, Siilinjärvi

 

Automaatioyliasentajan erikoisammattitutkinto

Tuomainen Joni Kristian, Kaavi

 

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja

Hyvärinen Miija Ida Eveliina, Kuopio

Kemppainen Sara Elisabet, Kuopio

Pelkonen Ville, Kuopio

 

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori

Harju Merina Marjut, Pielavesi

Lahtinen Johanna Elina, Jyväskylä

Valkonen Terhi Esteri, Kuopio

 

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja

Ahtonen Katja Eveliina, Kuopio

Auvinen Saara, Suonenjoki

Auvinen Sanni Anniina, Kuopio

Eklund Elina, Siilinjärvi

Karhunen Jenni Maria, Kuopio

Keinänen Anne Irene, Kuopio

Lappalainen Janna Inkeri Rosaliina, Kuopio

Launonen Siiri Jenny Katariina, Kuopio

Nowaczkiewicz Agnieszka, Siilinjärvi

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

Laulainen Sari Johanna, Kuopio

Moilanen Anna-Maija, Kuopio

Niskanen Jenni Elina, Kuopio

Vtcherachniaia Natalia, Kuopio

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, tarjoilija

Keinänen Mira Helena, Kuopio

Laihanen Ronja Roosa-Sofia, Kuopio

Leskinen Jenna Jasmin, Kuopio

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, vastaanottovirkailija

Dinca Alexandra, Kuopio

Raatikainen Eija Tuulikki, Kontiolahti

 

Isännöinnin ammattitutkinto

Aliklaavu Timo Veikko Juhani, Kuopio

Bolodin Kati Anu Tuulia, Siilinjärvi

Kekäläinen Toni Marko Antero, Siilinjärvi

Lindell Juha, Kuopio

Makkonen Tarja Maarit, Savonlinna

Markkanen Terhi Suvi Hannele, Konnevesi

Nissinen Hannu Tapio, Varkaus

Nousiainen Miika Johannes, Kuopio

Pehkonen Pinja Pauliina, Tampere

Pohjamo Pekka, Kuopio

Tuppurainen Paavo Ilmari, Kuopio

 

Johtamisen erikoisammattitutkinto

Heikkinen Minna Senja Annika, Kuopio

Honkaselkä Juha Markus, Tervo

Karjalainen Hanna Mari, Kajaani

Kauppinen Jarmo, Kuopio

Keinänen Anne Maria, Tuusniemi

Koponen Anne Marjatta, Kuopio

Mustaparta Anna-Kaisa, Siilinjärvi

Oinonen Tarja, Kuopio

Peltokangas Pekka, Kajaani

Torvinen Juha, Kajaani

Ventovuori Mika, Siilinjärvi

 

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi

Heiskanen Kristiina Hannele, Siilinjärvi

Laamanen Verna Maria, Kuopio

Lindh Anu Maria, Kuopio

Mikkola Petra Marianne, Kuopio

Mähönen Virva Elisa, Iisalmi

Pantsar Janika Petra Pauliina, Kuopio

Pekkarinen Iida Pauliina, Kuopio

Vitsala Nina Emilia, Kuopio

Voutilainen Mari Johanna, Kuopio

Väätäinen Heidi, Suonenjoki

 

Kemianteollisuuden ammattitutkinto

Voutilainen Kai, Polvijärvi

 

Kiinteistöpalvelujen ammattitutkinto

Tikkanen Markus Ari Pekka, Kuopio

 

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja

Jeskanen Matti Tapio, Kuopio

Keinänen Kai Petteri, Siilinjärvi

Kokkonen Reijo Kalevi, Kuopio

Luoma Kati Johanna, Suonenjoki

Pikkarainen Tomi Ensio, Kuopio

Rantonen Ilkka Sakari, Kuopio

 

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja

Samranjai Bunga Mem, Kuopio

 

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, toimitilahuoltaja

Huhka Nadezhda, Kuopio

Itkonen Maria Aliisa, Siilinjärvi

Kemppinen Kaisa Maria, Kuopio

Prichamrat Maratri, Kuopio

Silvennoinen Salla Anneli, Kuopio

 

Kotityöpalvelujen ammattitutkinto

Kolehmainen Aino Anneli, Iisalmi

Räsänen Harri, Kuopio

Sirkka Marita, Kuopio

 

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto

Haring Tanja Hannele, Kuopio

Korhonen Jenna Natalia, Varkaus

Larilahti Sinikka Marjatta, Rautalampi

Lipponen Tuula Anneli, Pielavesi

Lukkari Kimmo Juhani, Kuopio

Paakkari-Kettunen Marjo Riitta, Siilinjärvi

Repo Hilkka Kristiina, Siilinjärvi

Ryynänen Riku Santeri, Siilinjärvi

Seppänen Aila Marketta, Kuopio

Sjöberg Essi Maria Anniina, Rautalampi

Suihkonen Ulla Anita, Siilinjärvi

Vehomäki Jenny Carita, Siilinjärvi

von Hertzen Suvi Pauliina, Leppävirta

Väänänen Minna Marika, Kuopio

 

Kuljetusalan ammattitutkinto

Eronen Juha Pekka, Kuopio

Heiskanen Jari Arto Juhani, Varkaus

Rantala Toni Kristian, Kuopio

Tirkkonen Marko, Kuopio

Varis Aimo, Viitasaari

 

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Ijäs Tarja Helena, Kuopio

Karhunen Tiina Johanna, Kuopio

Kiimalainen Seija Inkeri, Kuopio

Luhtala Marika Kristiina, Kuopio

Luik Evelliina-Margariita, Kuopio

Räsänen Arja Elisa, Kaavi

Virtanen Tiina Anneli, Kuopio

 

Levyalan ammattitutkinto

Aurava Arttu, Savonlinna

Hartikainen Jerry Artturi Johannes, Savonlinna

Harvistola Lotta-Emilia, Kerimäki

Hirvonen Tero Sulevi, Savonlinna

Hyvönen Samu Markus, Savonlinna

Hömppi Juho, Savonlinna

Kettunen Marko Olavi, Savonlinna

Kiviaho Janne, Savonlinna

Kosonen Janne Tapio, Savonlinna

Paananen Joonas Ville Matti, Savonlinna

Siira Pekka Juhani, Savonlinna

Tolonen Ossi Antero, Savonlinna

 

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Arguelles Riikka Sofia, Kuopio

Dmitrieva Svetlana, Kuopio

Gracheva Liudmila, Kuopio

Hänninen Sami Tapani, Kuopio

Julkunen Tuuli Emilia, Kuopio

Jäntti Karoliina Kukka-Maaria, Kuopio

Kauppinen Joel Artturi, Siilinjärvi

Koistinen Niina Mari Juulia, Kuopio

Koponen Jasmin Jenna Janita, Leppävirta

Kouvalainen Eira Katri Tuulikki, Siilinjärvi

Laitinen Satu Tiina Irene, Kuopio

Lindroos Daniela Alexandra, Kuopio

Musikka Sanna-Mari Susanna, Leppävirta

Mykkänen Noora Maria, Siilinjärvi

Paananen Katja Marianne, Keitele

Parviainen Timo Tapani, Tuusniemi

Perfiljeff Sanna-Maria, Kuopio

Pöyhönen Nina Aada Sofia, Kuopio

Ruuskanen Antti Pekka Juhani, Siilinjärvi

Snellman Riikka Johanna, Kuopio

Suhonen Serica, Kuopio

Tenhunen Mari Hannele, Kuopio

Thure Esti Mirjam, Varkaus

Tuunanen Kukka-Lotta, Kuopio

Valtonen Pasi Klaus Antero, Kuopio

Viinikka Marianna Kiia Karoliina, Kuopio

Välitalo Jere Kalle Juhani, Kuopio

Vänttinen Juha Aleksi, Kuopio

Väänänen Jenni Emilia, Kuopio

Ylisirniö Henri Julius Aukusti, Kuopio

 

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi

Oja Elina Anni Susanna, Kuopio

 

Linja-autonkuljettajan ammattitutkinto

Tanskanen Marko Mikael, Joensuu

 

Logistiikan perustutkinto, linja-autonkuljettaja

Hirvinen Marko Veli Tapani, Kuopio

Konieczny Artur Pawel, Pieksämäki

 

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

Haverinen Eetu Hermanni, Kuhmo

Ikonen Roosa Emilia, Kuopio

Lindman Matti Lauri Kristian, Kuopio

Räsänen Veli Matti, Kuopio

Venäläinen Joona Jeremias, Kuopio

 

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja

Gråsten Margit Susanna, Pieksämäki

Heikkilä Taru, Sastamala

Hätinen Petri Markus Juhani, Leppävirta

Järvi Mira Marianne, Suonenjoki

Koskinen Tea Elisabet, Rautalampi

Leskinen Saara Elisa, Siilinjärvi

Raatikainen Kati Maarit Hannele, Suonenjoki

Suvanto Minna Elina, Kuopio

Tsatloglou Ida Konstandina, Vantaa

 

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

Asikainen Leena Marjatta, Mikkeli

Heinonen Marko Tapio, Leppävirta

Heiskanen Kari, Kuopio

Iivanainen Mika, Kuopio

Julkunen Juha, Siilinjärvi

Kainulainen Suvi Tiina Tuulikki, Kuopio

Karvonen Marko Aleksi, Kuopio

Korhonen Marjo Johanna, Kuopio

Krogerus Tuula Katriina, Iisalmi

Kunttu Sami Juhana, Mikkeli

Laitinen Heidi Susanna, Kuopio

Miettinen Janne Arto Olavi, Kuopio

Mikkonen Pekka Tapani, Kuopio

Partanen Sirpa Karoliina, Vieremä

Penttinen Päivi Anita, Siilinjärvi

Pursiainen Aini Marita, Tervo

Rissanen Jukka-Pekka, Kuopio

Ruuskanen Jani Petteri, Kuopio

Ryynänen Sari Susanna, Kuopio

Säilä Tiina, Kuopio

Tissari Suvi Susanna, Kuopio

Tuovinen Jyrki Tapani, Kuopio

Turunen Kirsi Marjaleena, Kuopio

Törn Marjo Heli Kristiina, Kuopio

Valkonen Anna, Mikkeli

Viljakainen Mikko Samuli, Tervo

 

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto

Kesti Niina Birgitta, Kuopio

Mäkelä Jesse Aukusti, Kuopio

Pöllänen Outi Elisa, Siilinjärvi

Suomalainen Titta Hannele, Joroinen

 

Markkinointiviestinnän ammattitutkinto

Kinnunen Kati Margit Johanna, Kuopio

 

Mielenterveys- ja päihdetyön erikoisammattitutkinto

Avonius Anna Kaarina, Joroinen

Itkonen Arja Marketta, Varkaus

Keinänen Hanna Terttu Maija, Lapinlahti

Lohioja Noora Minerva, Nurmes

 

Myynnin ammattitutkinto

Luostarinen Emmi Miia Minea, Kuopio

Pirinen Matti Tapio, Kuopio

Suomalainen Kati Ilona, Varkaus

 

Perhepäivähoitajan ammattitutkinto

Korhonen Tiina Elina, Konnevesi

Partinen Tuula Anita, Konnevesi

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari

Ivanov Petr, Kuopio

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto, pintakäsittelijä

Marcilli Sarría Edelbis, Kuopio

 

Prosessiteollisuuden erikoisammattitutkinto

Kasurinen Harri-Pekka, Kajaani

Lappalainen Teemu Tapani, Kajaani

 

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja

Kokkola Jani Valtteri, Siilinjärvi

Mononen Niko Johannes, Rauma

Neulaniemi Kaisu Helena, Kuopio

Nissinen Jere Tapio, Joensuu

Saarela Sami Tapio, Kuopio

Ukkonen Joonas Petteri, Kuopio

 

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto, toimitilahuoltaja (AT)

Herranen Outi Katariina, Kuopio

Määttä Tiina Rosa Maria, Kuopio

Valkjärvi Katja Irene, Hyvinkää

 

Puualan perustutkinto, puuseppä

Elfving Janne-Ensio, Kuopio

Hiltunen Heikki, Kuopio

Kuznetsov Dmitri, Kuopio

Miettinen Marko Sakari, Kuopio

Mustonen Teemu, Kuopio

 

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri

Keinänen Milja Erica, Kuopio

Koistinen Sanni Johanna, Kuopio

 

Päihdetyön ammattitutkinto

Sallinen Markus, Kuopio

 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Ahonen Milja Maarit, Kuopio

Heiskanen Sami Petteri, Kuopio

Hytönen Sanna Mari, Kuopio

Koponen Arttu Ukko Ilmari, Kuopio

Kärki Eelis Sakari, Kuopio

Räsänen Jere Mikael, Kuopio

Saarela Kalle Eemeli, Kuopio

Tirkkonen Tuomas Kasperi, Kaavi

Toivanen Tuomas Mikael, Kuopio

Valta Rafael Sebastian, Kuopio

Wheelis Jedidiah Collingsworth, Kuopio

 

Sihteerin ammattitutkinto

Rissanen Laura, Siilinjärvi

Räsänen Marjukka, Kuopio

Timonen Pia Pauliina, Kuopio

Turunen Riikka Elina, Siilinjärvi

 

Siivousteknikon erikoisammattitutkinto

Heikkinen Tarja Anneli, Kuopio

Parkkonen Kati Marjaana, Leppävirta

Raatikainen Liisa Maarit, Pielavesi

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Forsman Vilma Maria, Kaavi

Harakka Mari Helen, Kuopio

Hirvonen Maarit Hannele, Kuopio

Keski-Nisula Riina Maaria, Kuopio

Kuismin Svetlana, Kuopio

Kumpulainen Vellamo Helmiina, Siilinjärvi

Kähkönen Heidi Maria, Kuopio

Lappalainen Anna-Maria, Kuopio

Markkanen Iida-Kaisa Amanda, Siilinjärvi

Martikainen Suvi Päivikki, Kuopio

Oja Amalia Josefiina, Kuopio

Peltoniemi Aino Katariina, Siilinjärvi

Raitakivi Joni Mikko Juhani, Kuopio

Rautjoki Leena Marjaana, Kuopio

Rohtla Marian, Kuopio

Rostila Antti Pekka, Kuopio

Salmi-Hyyryläinen Auli Birgitta, Varkaus

Sinkkonen Suvi Maria, Vesanto

Suihkonen Janika Aino Marjatta, Suonenjoki

Tirkkonen Jenna Josefiina, Kuopio

Turtiainen Roosa Nea Emilia, Kuopio

Vieltojärvi Irina Hannele, Kuopio

Väätäinen Jessica Oona Emilia, Kuopio

Ylkänen Satu-Maarit Hannele, Kuopio

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, perustason ensihoitaja

Koponen Iida Susanna, Kaavi

Kurkinen Kai Kunto Mikael, Kuopio

 

Suurtalouskokin ammattitutkinto

Ikonen Sanni Annikki, Sotkamo

Kivistik Heidy, Suonenjoki

Turunen Minna Johanna, Kuopio

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja

Lompola Hemmo Oskari, Kuopio

Myöhänen Teemu, Kuopio

Nybom Fredrik Jochum, Kuopio

Tuokko Roni Oskar Joonatan, Kuopio

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja

Komppa Tuomas, Kuopio

Kyrölä Jari Tapio, Kuopio

Soininen Teemu Petteri, Lapinlahti

 

Sähköasentajan ammattitutkinto

Taskinen Ossi Tapio, Kuopio

 

Sähköverkkoalan erikoisammattitutkinto

Härmä Simo Esa, Suonenjoki

 

Sähköverkkoasentajan ammattitutkinto

Siikanen Tuomas August Aleksi, Pieksämäki

 

Talonrakennusalan ammattitutkinto

Peiponen Arto Tapani, Rautalampi

Pelkonen Ari Juhani, Kuopio

Räsänen Matti Juhani, Varkaus

 

Talonrakennusalan erikoisammattitutkinto

Savolainen Janne Markus, Siilinjärvi

 

Talous- ja henkilöstöhallinnon erikoisammattitutkinto

Mäkeläinen Satu Elina, Kuopio

Pietikäinen Virpi Merja Anitta, Kuopio

Tuunainen Riitta, Kuopio

 

Taloushallinnon ammattitutkinto

Lappeteläinen Marika Hannele, Siilinjärvi

Niemelä Vappu Hannele, Iisalmi

 

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetusompelija

Auranen Tiia Mimmi Amanda, Kuopio

Giunninen Irina, Kuopio

Halttunen Jeni Marke, Kuopio

Haverinen Olga, Kuopio

Romankova Mariia, Kuopio

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan ammattitutkinto

Heiskanen Sami Antti Mikael, Kuopio

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, hyvinvointiteknologia-asentaja

Jägerroos Samuel Paavo Henrik, Kuopio

Kajoksinen Janette Heidi Karoliina, Kuopio

Korhonen Janne Henrik, Kuopio

Marttinen Aleksi Martti, Kuopio

Tissari Miikka Taneli, Kuopio

Toivanen Danuta Irena, Kuopio

Tuppurainen Tiina Johanna, Siilinjärvi

Valtanen Miika Sakari, Vantaa

Viinikainen Janne Kalevi, Kuopio

Väisänen Matti Antero, Kuopio

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja

Mikkonen Jani Timo Petteri, Kuopio

Voutilainen Jere Rasmus, Kuopio

 

Tieto- ja viestintätekniikan perustutkinto, datanomi

Kiljunen Ismo Tapani, Kuopio

Lehtolahti Jooel-Pauli Joonatan, Suonenjoki

Svärd Valtteri Aleksanteri, Siilinjärvi

 

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja

Kilpeläinen Jenna Julia, Kuopio

Räsänen Mika Henrik, Kuopio

 

Turvallisuusvalvojan erikoisammattitutkinto

Jokinen Arto Matti Oskari, Äänekoski

Leppänen Matti Juhana, Äänekoski

 

Vaatetusalan ammattitutkinto

Kokkarinen Leena, Kuopio

 

Vaatetusalan ammattitutkinto, mittatilausompelija

Nopola Elena, Kuopio

 

Vanhustyön erikoisammattitutkinto

Pirinen Merja Hannele, Varkaus

Väisänen Laura Emilia, Kuopio

 

Virastomestarin ammattitutkinto

Oittinen Ari Jukka, Varkaus

 

Välinehuoltoalan perustutkinto, välinehuoltaja

Rinkinen Marjo Aira Tuulikki, Kuopio

 

Yrittäjän ammattitutkinto

Eskola Marko, Kuopio

Heikkinen Tanja Mirja Maritta, Siilinjärvi

Hiltunen Sari Anneli, Kuopio

Nevalainen Anna Natalia, Kuopio

 

Yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto

Kuustonen Juha, Kuopio

Leppänen Kasperi, Laukaa

Nyman Jussi Sakari, Kajaani

Thure Tiia Pauliina, Siilinjärvi

Tuovinen Jussi Pekka, Kuopio

Vehkala Heli Marjatta, Kuopio

 

 

MUURUVESI

 

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä

Kallinen Aki Johannes, Juuka

 

 

TOIVALA

 

Erä- ja luonto-oppaan ammattitutkinto

Tuomainen Katja Marita, Kuopio

Vainikainen Vesa, Siilinjärvi

Vainio Pauli Antero, Kuopio

 

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, ympäristönhoitaja

Heinonen Nina Jenni Johanna, Kuopio

Kivijärvi Heli Johanna, Iisalmi

Korhonen Essi Pauliina, Iisalmi

Peiponen Emmi Laura Karoliina, Siilinjärvi

Pitkänen Josefiina Roosa, Kuopio

Räsänen Tomi Niko Tapani, Tuusniemi

Suuronen Tiina Marjut, Kuopio

Turunen Mika, Kuopio

 

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja

Heikkinen Tuomas Valtteri, Kuopio

 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Savolainen Jarmo Tapio, Siilinjärvi

 

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja

Karhunen Maiju Tuulia Katariina, Rautalampi

Strengell Saila Maria, Kuopio

 

Vesihuoltoalan ammattitutkinto

Huovinen Jukka Sakari, Joensuu

 

Viheralan ammattitutkinto, puistopuutarhuri

Iivonen Anne-Marie, Kuopio

 

Viheralan ammattitutkinto, viheraluerakentaja

Haapanen Kimmo Sakari, Kuopio

Happonen Jarkko Mikko, Kuopio

Martimo Mikko Antero, Kuopio

Määttä Jarkko Timo Juhani, Kuopio

Rautaparta Soile Margit, Kuopio

 

 

SAVON AMMATTIOPISTO, VARKAUS

 

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja

Henttinen Milla Maria, Varkaus

 

Johtamisen erikoisammattitutkinto

Iivanainen Minna, Leppävirta

Julkunen Eija Maarit, Uurainen

Kärkkäinen Veikko Kari, Varkaus

Leinonen Milja Sisko Helena, Varkaus

Miettinen Markku Juhani, Varkaus

Puotinen Piia Susanna, Varkaus

Pöyhönen Tarja, Suonenjoki

Teppo Kirsi Helena, Jyväskylä

Tomperi Tarja Riitta, Varkaus

Valo Minna Susanna, Varkaus

Viitanen Merja Tuulikki, Varkaus

Vänttinen Tarja Maarit, Rantasalmi

 

Kone- ja metallialan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Hyvärinen Juho Aleksi, Joroinen

Kuparinen Jere Mikael, Joroinen

Nyyssönen Veli-Matti Johannes, Varkaus

Partanen Väinö Herkko Hermanni, Varkaus

Pöllänen Josia Juhani, Varkaus

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja

Hendriksson Laura, Pieksämäki

Sutinen Petra, Joroinen

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani

Nousiainen Marjut Johanna, Kuopio

 

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Luostarinen Veera-Anni Johanna, Varkaus

Markkanen Päivi Saara Sinikka, Varkaus

 

Media-alan perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja

Kaunisto Lotta, Varkaus

 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

Hotari Kristo Casper Juhani, Varkaus

Kaunisaho Anu Katariina, Varkaus

Savolainen Eero Elias Verneri, Joroinen

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Ikonen Milja Maria, Varkaus

Immonen Kirsi Susan Maria, Varkaus

Lipponen Anu Mari, Varkaus

Manner Eeva Maria, Varkaus

Pehkonen Roosa Henriikka, Varkaus

Pöysti Raimo Juhani, Varkaus

Snyatkova Nina, Leppävirta

 

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja

Ahokas Aleksi Mikael, Varkaus

Auvinen Atte Petteri, Varkaus

Heiskanen Eelis Juhani Aukusti, Varkaus

Hämäläinen Olli Matias, Varkaus

Ikonen Tuomas Oskari, Varkaus

Ikonen Vili Valtteri, Varkaus

Jurvanen Arttu Juho Kalevi, Varkaus

Kauhanen Tobias Veeti Viljami, Varkaus

Kosunen Juho Samuli, Varkaus

Särkkä Aleksi Markus Kalevi, Varkaus

Tolvanen Toivo Eemil, Varkaus

 

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja

Rämö Juuso Mikael, Varkaus

 

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja

Tajakka Nico Marcus, Varkaus

 

Yrittäjän ammattitutkinto

Tyrväinen Jari Pekka, Varkaus

Mitä tunnetta artikkeli sinussa herättää? Ilmaisemalla tunteesi näet toisten reaktiot.