Savon ammattiopistosta valmistuneet 1.1.-1.6.2018

Iisalmi

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

Ahmadi Masouma, Iisalmi

 Ahonen Tarja Anneli, Lapinlahti

 Csányi Orsolya, Iisalmi

 Haatainen Jori Veikko Olavi,  Iisalmi

 Haataja Riku-Santtu Antero, Iisalmi

 Heinonen Tiia Marjut, Iisalmi

 Humaloja Susanna Emeliina, Kiuruvesi

 Huttunen Niklas Lauri Johannes, Iisalmi

 Huttunen Pinja Milla, Iisalmi

 Immonen Suvi Pauliina, Iisalmi

 Karvonen Venla Emilia, Sonkajärvi

 Kasurinen Kirsi Maarit, Lapinlahti

 Kempter Veronika Elina, Vieremä

 Komulainen Piia Karoliina, Kiuruvesi

 Korhonen Suvi Oili Aulikki, Iisalmi

 Kumpulainen Reetta Kaisa, Iisalmi

 Kytönen Simo Ville Samuli, Iisalmi

 Laaksorinne Heidi Maria, Kiuruvesi

 Lappalainen Hannele Anna-Maija, Kiuruvesi

 Lappalainen Teresa Aino Inkeri, Iisalmi

 Leinonen Sani Kiia Marena, Iisalmi

 Lipponen Janiina Emilia, Pielavesi

 Miettinen Jiri Silvo Aapeli, Lapinlahti

 Niskanen Sanna, Kiuruvesi

 Paananen Mervi Maarit, Siilinjärvi

 Partanen Santeri Johannes , Iisalmi

 Partanen Veera Katariina, Iisalmi

 Qvick-Ruuskanen Maarit Susan, Keitele

 Rabani Somaia, Iisalmi

 Rantala Satu Maaria, Pielavesi

 Reinikainen Päivi Anita, Iisalmi

 Riikonen Katariina Marjatta, Iisalmi

 Ruotsalainen Janika Marianne, Pielavesi

 Simonen Tanja Hannele, Siilinjärvi

 Sirelpuu Monika, Iisalmi

 Toivanen Niina Maria Helena, Lapinlahti

 Viljanen Teija Anita, Lapinlahti

 Vornanen Jennica Emilia, Lapinlahti

 

Päihdetyön ammattitutkinto

 Berg Paula Marita, Iisalmi

 Juutinen Anne Susanna, Vieremä

 Karppinen Tiina, Pielavesi

 Lotta Mia Estelle, Tampere

 Martikainen Anna-Leena, Iisalmi

 Molander Minna Maria, Kiuruvesi

 Riihiluoma Malla Anneli, Kuopio

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

 Fält Katri Elisa, Iisalmi

 Happonen Helena Enni Maria, Iisalmi

 Hirvonen Nina-Carita, Iisalmi

 Hokkanen Kati Elli-Noora, Helsinki

 Holopainen Marjukka Eeva Katariina, Iisalmi

 Honkanen Anna-Kaisa, Vieremä

 Hopealahti Pilvi Tuulia Aleksandra, Pielavesi

 Hyttinen Ada-Maria Katariina, Iisalmi

 Hyvärinen Tuija Hannele, Kiuruvesi

 Junnilainen Henri Markus, Iisalmi

 Komulainen Anja Kyllikki, Iisalmi

 Kopeli Veera Kaisa Pauliina, Lapinlahti

 Korhonen Laura Emilia, Iisalmi

 Kumpulainen Janita Piia Anneli, Iisalmi

 Käppi Nelli Karoliina, Kiuruvesi

 Kärkkäinen Anne Maarit, Iisalmi

 Kärkkäinen Anu Pauliina, Kiuruvesi

 Laitinen Tiina Katriina, Pyhäjärvi

 Leinonen Henriikka, Vieremä

 Luttinen Anna-Mari, Kiuruvesi

 Luttinen Veera Sylvi Johanna, Kiuruvesi

 Luukkanen Anne Susanna, Pielavesi

 Läksy Lauri Niilo Markus, Iisalmi

 Moilanen Niina Laura Annika, Iisalmi

 Mykkänen Linda Iida Jessica, Kiuruvesi

 Nissinen Kiia Peppiina, Iisalmi

Ojalehto Jonna, Kiuruvesi

 Palopelto Sanni Emmi Annukka, Kuopio

 Pietikäinen Robert Mikko-Aleksi, Iisalmi

 Rajakangas Sini Sofia Eveliina, Kiuruvesi

 Risku Anni Kaisa Julia, Sonkajärvi

 Ryhänen Sanni Henriikka, Iisalmi

 Rytkönen Taru Elina, Pielavesi

 Sjöman Satu Minna Maarit, Iisalmi

 Suvenkari Jemina Meliina, Iisalmi

 Törmänen Mervi Pia Anneli, Vieremä

 Varis Jan-Mikael, Lapinlahti

 Virolainen Tarja Tuulikki, Pielavesi

 Väisänen Annabel Iida Orvokki, Siilinjärvi

 Väänänen Vilma Johanna, Pielavesi

                            

Muuruvesi

Maatalousala perustutkinto, maaseutuyrittäjä                     

 Föhr Leila Helinä, Kuopio

 Herranen Janne Juhani, Suonenjoki

 Honkanen Tapani Sakari, Nurmes

 Hämäläinen Pyry Albert, Rautalampi

 Korhonen Aaro Mikael, Suonenjoki

 Koukkari Olga Annikki, Kuopio

 Lindberg Ritva Helena, Kuopio

 Mustonen Lauri Simo Antero, Tuusniemi

 Onttonen Julienne, Kuopio

 Pulkkinen Elisa Maria, Kuopio

 Riekkinen Jasmin, Kuopio

 Rozendaal Robbin, Kuopio

 Ruhtinas Henri Mikael, Kaavi

 Ruotsalainen Sari, Kuopio

 Räsänen Mika Antero, Kuopio

 Saviranta Jarmo Tuomas, Vesanto

 Turpeinen Ville Veikko Akseli, Suonenjoki

 Voutilainen Nina Maria, Kuopio

 Voutilainen Ville Einari, Suonenjoki

 Walling Eetu Aleksi, Polvijärvi

 Willman Mikael Villehard, Kuopio

 

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri

 Hiltunen Anne Helena, Leppävirta

 Hukkanen Kirsti Annikki, Tervo

 Karjalainen Petteri Teppo Ilari, Varkaus

 Karppi Eija Kaarina, Kuopio

 Keinänen Taina Kaarina, Lapinlahti

 Kolari Ulla Ritva Annikki, Tuusniemi

 Koponen Riitta Inkeri, Kuopio

 Kämäräinen Pirjo Riitta, Lapinlahti

 Nousiainen Laura Maarit Jasmine, Rautavaara

 Palm-Kilpi Milla Elina, Vesanto

 Räty Anni Katariina, Kuopio

 Saastamoinen Satu Johanna, Lapinlahti

 Vepsäläinen Eija Inkeri, Rautalampi

 

Kuopio

Asiakirjahallinnon ja arkistotoimen ammattitutkinto

 Moisanen-Korhonen Minna Annele, Iisalmi

 

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

 Airaksinen Eemil Akseli Antinpoika, Siilinjärvi

 Falkenholm Teemu Antero Alexander, Kuopio

 Holopainen Toni Heikki Tapio, Siilinjärvi

 Huttunen Tatu Eemeli, Siilinjärvi

 Häkkinen Jere Ensio, Kuopio

 Järveläinen Lauri Aukusti, Kaavi

 Kankkunen Pekka Samuli, Kuopio

 Kasurinen Nico Valtteri, Siilinjärvi

 Koponen Tomi Santeri, Siilinjärvi

 Korhonen August Oskari, Siilinjärvi

 Korhonen Otto Ville Ilari, Siilinjärvi

 Kukkonen Iiro Emil Henrik, Kuopio

 Kumpulainen Sami Mika Johannes, Kuopio

 Kumpusalmi Mirko Caius Micael, Kuopio

 Kylmänen Antti Eemeli Valtteri, Kuopio

 Lapveteläinen Antti-Petteri Ensio, Leppävirta

 Markkanen Miro-Petteri Joonatan, Suonenjoki

 Moilanen Eemeli Juhani Raafael, Kuopio

 Pajala Eino-Matti, Siilinjärvi

 Pelkonen Patrik Jesse Juhani, Kuopio

 Pelkonen Riku Petteri, Kuopio

 Pitkänen Perttu Otto Hermanni, Leppävirta

 Pylkkönen Joona Mikael, Siilinjärvi

 Rautiainen Jonna Emilia, Siilinjärvi

 Rissanen Arttu Tapani, Kuopio

 Rissanen Markus Antti Ilmari, Suonenjoki

 Savolainen Tatu Verneri, Lapinlahti

 Seppälä Severi Santeri, Kuopio

 Skottman Miro Juho Mikael, Kuopio

 Soikkeli Toni Tapani, Kuopio

 Sotarauta Isa Alexandra, Kuopio

 Tolvanen Tino Tauno Einari, Kuopio

 Väkeväinen Heikki Santeri, Siilinjärvi

 Ylihärsilä Jaakko Arttu Tapio, Kuopio

 

Autokorinkorjaaja                    

 Martikainen Janne Sakari, Kuopio

 Pirskanen Teemu Aleksi, Kuopio

 Reinikainen Aatu, Kontiolahti

 

Automaalari

 Hartikainen Roosa Katariina, Siilinjärvi

 Käppi Emmi Suvi Julia, Kuopio

 Miettinen Henri Mikael, Kuopio

 Palonen Niina Hannele, Kuopio

 Turunen Santeri Martti Johannes, Kuopio

 Viik Casper Kaarlo Eemeli, Hankasalmi

 

Varaosamyyjä

 Laitinen Jenna Tuulikki, Kuopio

 

Automaatioasentajan ammattitutkinto

Ahonen Kalle Antti Tapani, Kuopio

Koskinen Ilari Pertti, Kuopio

 

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja

 Belsh Polina, Kuopio

 Granholm Arja Sinikka, Suonenjoki

 Kavcic Anneli, Kuopio

 Laakkonen Minna Anneli, Kuopio

 Matilainen Toni Tapani, Kuopio

 Partanen Mikko Juho, Siilinjärvi

 Poutiainen Aatu Oskari, Kuopio

 Viljala Tanja Tuulikki, Kuopio

 

Leipuri-kondiittori                   

 Ahlfors Anette Nora Helena, Varkaus

 Diakogeorgiou Katerina Helena, Rantasalmi

 Haapakoski Maija-Johanna, Kuopio

 Heroja Joel Aleksi, Oulu

 Hiltunen Siiri Elina, Kuopio

 Iinattiniemi Taika Tuuli Mikaela, Kuopio

 Jarva Reetta Marjut Karoliina, Kuopio

 Jääskeläinen Jenni, Varkaus

 Korhonen Minna-Mari Karoliina, Kajaani

 Korhonen Mirka Emilia, Kuopio

 Kortelainen Marika Tellervo, Kiuruvesi

 Kröger Enni Maria, Kuopio

 Kuvaja Ritva Annika, Kajaani

 Leino Mikko-Samuli, Kuopio

 Manninen Emilia Anni Sofia, Rautalampi

 Mehtonen Eija Elisa, Kuopio

 Moilanen Katja Susanna, Siilinjärvi

 Niemelä Oona-Riina Aster, Pyhäjärvi

 Nissinen Janita, Leppävirta

 Oksa Meeri Anniina, Kuopio

 Pukarinen Noora Karoliina, Kuopio

 Rautiainen Pinja Eliina, Siilinjärvi

 Räisänen Elina Anna Karoliina, Joroinen

 Sarpola Satu Mirjami, Muhos

 Savolainen Jenna Emilia, Kuopio

 Savolainen Sami Petteri, Oulu

 Stark Annika Sonja Pauliina,  Kuopio

 Sulku Elsa Mirjam, Kuopio

 Susareva Asiadora, Siilinjärvi

 Tanninen Taru Anna Emilia, Kuopio

 Turunen Riina Mariia Johanna, Kuopio

 

Hierojan ammattitutkinto

 Aiguokhian Mari Mirjami, Kuopio

 Filipczak-Räty Satu Monika, Kuopio

 Heiskanen Anu Johanna, Leppävirta

 Juvonen Rauno Janne Johannes, Kuopio

 Kärkkäinen Marko Olavi, Kuopio

 Leppikangas Meri Johanna, Kuopio

 Nissinen Noora Emilia, Siilinjärvi

 Palojärvi Riikka Hannele, Joroinen

 Panttila Anu Helena, Seinäjoki

 Partanen Kimmo Juhani, Kuopio

 Pietiläinen Anna-Maria, Kuopio

 Proskin Samu Kristian, Kuopio

 Roivas Jarmo Juhani, Kuopio

 Röntynen Taina Hannele, Kuopio

 Vuori Niina Petra Ilona, Kuopio

 Våg Juha Ensio, Pyhäjärvi

 

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja

 Brilli Veera, Kuopio

 Halonen Hanne Suvi Tuulia, Kaavi

 Happonen Tarja Soili Tuulikki, Heinävesi

 Heikkinen Niina Alma Elina, Siilinjärvi

 Järvelin Ida Miranda, Kuopio

 Karhunen Kiia Amanda, Kuopio

 Karjalainen Laura Aino Annikki, Kuopio

 Kuutvuori Milla Marianne, Kuopio

 Lehikoinen Sudarat Gitar, Lieksa

 Lievonen Niina Johanna, Kuopio

 Lintula Veera Maria, Kuopio

 Nuutinen Pauliina Iida Eerika, Keitele

 Ronkainen Titta Ida-Maria, Kaavi

 Toivanen Linda Jasmin, Kuopio

 Tossavainen Johanna Krista Emilia, Kuopio

 Vainikainen Emilia Anna Roosa, Kuopio

 Varonen Roosa Aino Maria, Kuopio

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

 Ahokivi Pekka Oskari, Lapinlahti

 Balk Jenna Maria, Kuopio

 Haatainen Emma Aurora, Kuopio

 Hallikainen Atte Eemil, Siilinjärvi

 Heiskanen Aleksi Ville Petteri, Kuopio

 Heiskanen Tommi, Siilinjärvi

 Hirvonen Simo Eerik Antero, Kuopio

 Hujanen Niko Petteri, Siilinjärvi

 Huttunen Hanna Aleksandra, Siilinjärvi

 Hytönen Jenna Alma Camilla (kaksoistutkinto), Vesanto

 Jauhiainen Santeri Eetu Jukanpoika, Pielavesi

 Järvelä Janita Aino Elina, Kuopio

 Karhunen Nea Anna Maria, Kuopio

 Kauppinen Miika Viljam, Kuopio

 Kirkinen Miia Maria Jevgenia, Kuopio

 Kokkonen Ville Teemu Petteri, Tervo

 Koponen Lotta Sofia, Siilinjärvi

 Korkalainen Salme Tuulikki, Rautavaara

 Koskela Aarni Ilmari, Kuopio

 Kotilainen Milja Anni Emilia, Siilinjärvi

 Kuosmanen Julia Amanda, Kuopio

 Kääriäinen Elisa Nea Kerttuli, Kuopio

 Miettinen Jessika Eveliina, Kuopio

 Miettinen Roosa Maria, Kuopio

 Müller Mika Christoph, Kuopio

 Myöhänen Jere Markus, Kuopio

 Niskanen Jasmiina Anni Maaria, Varkaus

 Parviainen Antti Tapani, Kuopio

 Pasanen Jaana Marjukka, Kuopio

 Pirskanen Pentti Einari, Kuopio

 Raatikainen Petra Sofia, Kuopio

 Rantanen Lauri Tapani, Kuopio

 Rautio Veikka Pekka Santeri, Kuopio

 Rissanen Tarmo Sebastian, Kuopio

 Rissanen Tatu Jukka Tapio, Kuopio

 Romppanen Vilma Annika, Kuopio

 Rytkönen Tatu Arttu Aapeli, Siilinjärvi

 Seuna Mari Pauliina, Kuopio

 Sonninen Anna Helena, Kuopio

 Talander Essi Sofia (kaksoistutkinto), Siilinjärvi

 Tarvainen Tomi Valtteri, Suonenjoki

 Tossavainen Atte Verneri, Kuopio

 Tukiainen Niko Olavi, Siilinjärvi

 Tuovinen Joonatan Aarne, Kuopio

 Ukkonen Hanna-Mari Tellervo, Kuopio

 Viitala Jesse Kalevi, Kuopio

 Väisänen Senni Aleksandra, Kuopio

 Väisänen Vili-Vertti, Kuopio

 

Tarjoilija

 Ahonen Henna Maria (kaksoistutkinto), Siilinjärvi

 Haataja Siiri Oona Amanda, Lapinlahti

 Hiltunen Vilma Alina, Kuopio

 Huhtinen Mirva Tuulikki, Kuopio

 Juntunen Ani, Savonlinna

 Kaunisto Satu Maria, Kajaani

 Koljonen Rita Virva Tuulia, Lapinlahti

 Laukkanen Henriikka Emilia, Kuopio

 Lukin Janina Susanna, Varkaus

 Nurmi Thian Seengfaa, Kuopio

 Rautiainen Elisa Tuulia, Siilinjärvi

 Rissanen Saila Maaret, Kuopio

 Romppanen Julia Karoliina, Kuopio

 Sajaniemi Riikka Maria, Suonenjoki

 Savolainen Nina Johanna, Kuopio

 Siikalahti Maiju Johanna, Kuopio

 Toivanen Sini Johanna Anneli, Kuopio

 Toivonen Jere Patrik, Kuopio

 Tolvanen Anni Ida Henriikka, Kuopio

 Tuovinen Inka Emma Ristiina, Kuopio

 Turpeinen Teemu Henri Petteri, Keitele

 Turunen Lassi Pekka, Leppävirta

 

Vastaanottovirkailija

 Ahveninen Nora Kristiina, Leppävirta

 Hyvönen Kiia Alberttiina, Kuopio

 Lahti Jonna Viivi Anniina, Varkaus

 Lehtonen Senni Aliisa, Kuopio

 Lokinoja Veera Katri Maria, Siilinjärvi

 Mustonen Milla Emilia, Siilinjärvi

 Mäkelä Heidi Hannele, Kuopio

 Palo Elina Maaria, Kuopio

 Piispa Tessa Anu Ellen, Leppävirta

 Räsänen Juuso Johannas, Kuopio

 Väisänen Sanni Emilia, Kuopio

 Väänänen Sara Venla Karoliina, Kuopio

 

Hotellivirkailijan ammattitutkinto

 Miettinen-Rountogianni Piritta Kristiina, Kuopio

 

Ilmastointiasentajan erikoisammattitutkinto                        

 Savolainen Jesse Johannes, Kuopio

 

Isännöinnin ammattitutkinto

 Holopainen Arto Matti Mikael, Liperi

 Pellikka Keijo, Joensuu

 Svanström-Pekkarinen Tanja Johanna, Kuopio

 Virtanen Mikko-Petteri, Siilinjärvi

                            

Jalkojenhoidon ammattitutkinto

 Ansamaa Hanna Marjut Elisa, Kuopio

 Glumerus Diana Anne-Sinikka, Kuopio

 Hallikainen Satu Kristiina, Kuopio

 Hartikainen Jenni Katriina, Kuopio

 Hänninen Mari Susanna, Mikkeli

 Juntunen Suvi Tuulevi, Iisalmi

 Nyyssönen Pauliina Kristahillevi, Varkaus

 Partio-Holopainen Iitamari, Leppävirta

 Pietikäinen Mari Orvokki, Kuopio

 Pystö Elena-Laura, Sotkamo

 Rekik Enna Liina Aliisa, Siilinjärvi

 Räsänen Jaana Eveliina, Kaavi

 Tissari Sisko Anneli, Iisalmi

 Tissari Tanja Birgitta, Siilinjärvi

 Vattulainen Hilkka Helinä, Siilinjärvi

 Virtanen Oksana, Puumala

 Vänttinen Anna Pauliina, Kuopio

 Åkerlund Mervi Susanna, Iisalmi

 

Johtamisen erikoisammattitutkinto

 Aikio Pia Kristiina, Kuopio

 Böös-Mentu Pirjo-Riitta Eliisa, Kuopio

 Haataja Arja Leena, Kuopio

 Hakkarainen Jenni Johanna    

 Heikkinen Inka, Kuopio

 Hänninen Harri, Rautalampi

 Malinen Jesse Markus, Kuopio

 Malmstedt Kirsi, Enonkoski

 Murtomäki Milla, Siilinjärvi

 Orava Pekka, Juva

 Oravainen Miikka Petteri, Kuopio

 Paasonen Sari, Mikkeli

 Pennanen Päivi Kaarina, Kuopio

 Puoliväli Mari Johanna, Kuopio

 Pylkkänen Teija, Mikkeli

 Rouvinen Sari Annika, Suonenjoki

 Räsänen Sari Kaarina, Tuusniemi

 Tanninen Hanna-Mari, Kuopio

 Teräväinen Marja, Mikkeli

 Torniainen Kati, Mikkeli

 Vainikainen Vesa, Mikkeli

 

Kauneudenhoitoalan perustutkinto, kosmetologi

 Pekkala Merja, Äänekoski

 Suvanto Jenna Ira Emilia, Kuopio

 Tuppurainen Sanni Anniina, Siilinjärvi

 

Kaupan esimiehen erikoisammattitutkinto

 Auvinen Mikko, Varkaus

 

Kehitysvamma-alan erikoisammattitutkinto

 Laukkanen Tanja Kristiina, Suonenjoki

 

Kemianteollisuuden ammattitutkinto

 Husso Jarmo Petter, Kajaani

 Lappalainen Teemu Tapani, Kajaani

 Ohtonen Jari, Kajaani

 Partanen Markku Tapani, Kajaani

 Pyykkönen Mika Olavi, Kajaani

 Rautiainen Jarmo, Kajaani

 Sorsa Petri Juhani, Kuopio

 Vartiainen Kimmo Ilmari, Kaavi

 

Kemianteollisuuden erikoisammattitutkinto                         

 Jylkkä Sami Sakari, Tuusniemi

 Rautio Petri Olavi, Kouvola

 

Kiinteistöpalvelujen ammattitutkinto          

 Korkelainen Henri Petteri, Kuopio

 Kärppä Vesa Pekka, Kuopio

 

Kipsausalan ammattitutkinto

 Laurila Heidi Maria, Lappeenranta

 Pakasto Teemu Oskari, Hamina

 Viinanen Annika Maria Lusina, Hollola

 

Kipsimestarin erikoisammattitutkinto

 Harle Laura Maaria, Espoo

 Suominen Tero Anssi Eemeli, Pori

 Suontaka Timo Sakari, Pori

 

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneenasentaja

 Tohu Kari, Kuopio

 Toikkanen Tuukka, Vesanto

 Puustinen Heikki, Rautalampi

 Vepsäläinen Tuomas Samuli, Rautalampi

 

Koneistaja

 Ahven Marjaana Anneli, Kuopio

 Antikainen Eetu Verneri, Kuopio

 Helve Hannu Paavo Tapio, Siilinjärvi

 Kinnunen Meri Johanna, Kuopio

 Koistinen Toni Henry Mikael, Rautavaara

 Komulainen Jimi Joel Christian, Siilinjärvi

 Korhonen Miika Eljas, Kuopio

 Meriläinen Teemu Ensio, Lapinlahti

 Myöhänen Teemu Sebastian, Siilinjärvi

 Niskanen Ville Valtteri, Kaavi

 Piironen Jyri Niklas, Heinävesi

 Räsänen Konsta Väinö Viljami, Siilinjärvi

 Savolainen Joona Juhani, Siilinjärvi

 Suutarinen Mikko Olavi, Kuopio

 Viitaniemi Jonne Antti Johannes, Siilinjärvi

 

Levyseppähitsaaja

 Aliamov Anton, Kuopio

 Enbuska Miika Andreas, Kuopio

 Hanell Sauli Timo Kasimir, Kuopio

 Kalin Oleg, Kuopio

 Kashin Aleksandr, Kuopio

 Khaletskii Denis, Kuopio

 Konttinen Joni Eemeli, Vesanto

 Matikainen Sergei, Kuopio

 Miettinen Lassi Valtteri, Siilinjärvi

 

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto, kodinhuoltaja

 Tarvainen Anchali                      Kuopio

 

Toimitilahuoltaja                      

 Jaw Meh Jaw Meh, Kuopio

 Joseph Meh, Kuopio

 Moilanen Miitta-Sofia Eleonoora, Kuopio

 Parviainen Miika Anton, Kuopio

 Puhakka Benyapa, Lapinlahti

 Tee Meh Tee Meh, Kuopio

 Turunen Kalinka Niina Mirjami, Siilinjärvi

 

Kotityöpalvelujen ammattitutkinto

 Gelencser Daniel, Siilinjärvi

 Paloperä Nea Carita, Kuopio

 

Koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjauksen ammattitutkinto

 Angerias Jonna Marika, Kuopio

 Garcia Essi Maria Pauliina, Varkaus

 Honkanen Virpi Irmeli, Varkaus

 Huuskonen Timo Juhani, Rautalampi

 Hämäläinen Joel Verneri, Kuopio

 Jääskeläinen Lotta Hannele, Kuopio

 Kainulainen Simo-Pekka Sakari, Siilinjärvi

 Kantelinen Janne Petteri, Kuopio

 Keinonen Saara Linnea, Kuopio

 Koivusaari Riikka Liisa Karoliina, Kuopio

 Kontkanen Elina Annukka, Kuopio

 Koponen Anni Elina, Kuopio

 Korhonen Miro Aleksi, Kuopio

 Koskinen Katja Tuulikki, Kuopio

 Kosunen Emma Matilda Tuulia, Joensuu

 Lappi Krista Susanna Emilia, Siilinjärvi

 Niskanen Harri Markus, Pielavesi

 Nuutinen Janne Petteri, Iisalmi

 Pirskanen Jaana Kirsi Kaarina, Kuopio

 Raatikainen Heidi Orvokki, Kuopio

 Saaristo Krista Veera Tuulikki, Kuopio

 Savolainen Atte Kristian, Kuopio

 Tirkkonen Olli-Pekka, Kuopio

 Väänänen Jari Matti Tapani, Suonenjoki

 Ylönen Kerstin, Siilinjärvi

 

Kylmäasentajan ammattitutkinto

 Laakkonen Marko Juhani, Leppävirta

 

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti

 Hakkarainen Nea Maria Helena, Kuopio

 Kinnunen Piritta Maria, Kuopio

 Moisio Eliisa Maaria, Jyväskylä

 Mäkinen Julia Veronika, Kuopio

 Niemilä-Remekselä Kati Inkeri, Kuopio

 Puustinen Anne Kaisa, Kuopio

 Reinikainen Anna-Stiina, Kuopio

 Turunen Jenni Hannele, Kuopio

 

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

 Huuskonen Sonja Helena, Kuopio

 Kurula Salla Maaria, Kuopio

 Makkonen Juuso Matias, Kuopio

 Ruotsalainen Kirsti Maria, Rautavaara

 Taimela Tiltu Niina Maria, Outokumpu

 Viikilä Kirsi Hannele, Kuopio

 Voutilainen Hanna Karoliina  Kuopio

 Voutilainen Virpi Johanna, Leppävirta

 

Leipurin ammattitutkinto

 Kumpulainen Sanni Maria, Kuopio

 

Levy- ja hitsausalan ammattitutkinto

 Miettinen Tanita, Kuopio

 

Levyalan ammattitutkinto    

 Auvinen Veli Matti, Juva

 Ekelund Erik, Savonlinna

 Saariniva Teemu, Savonlinna

 

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

 Ageeva Anna, Kuopio

 Ahonen Ville Sakari, Kuopio

 Ahonpää Janus, Kuopio

 Ahtonen Tuomas Aleksanteri, Kuhmo

 Airas Hanna Kaarina, Kuopio

 Aleksandrov Gleb, Kuopio

 Alparslan Piia Maarit Hannele, Tuusniemi

 Angersaari Daniel Kari Markus, Kuopio

 Antikainen Toni Valtteri (kaksoistutkinto), Kuopio

 Apell Oskari Samu Anton, Kuopio

 Asmolov Aleksi, Pielavesi

 Burtsov Janna, Kuopio

 Dahlström Tiia Annika, Kuopio

 Damstén Patrick Henry, Kuopio

 Föhr Jemina Päivi Pauliina, Kuopio

 Haatainen Aku Ilmo Oliver (kaksoistutkinto), Siilinjärvi

 Haatainen Julia Roosa Maria, Kuopio

 Hartikainen Pinja Pauliina, Siilinjärvi

 Hassinen Aake Aleksi, Kuopio

 Hassinen Saija Eeva Karoliina, Kuopio

 Heiska Joona Jere Tapani (kaksoistutkinto), Kuopio

 Heiskanen Niko Samuli, Kuopio

 Hiltunen Joel Markus, Kuopio

 Hiltunen Susanne Jasmin Alexandra, Kuopio

 Holopainen Netta Anne Carola, Siilinjärvi

 Holopainen Veeti Werneri (kaksoistutkinto), Kuopio

 Hyvärinen Henri Aleksi, Kuopio

 Hyvönen Brita Silvia, Siilinjärvi

 Häkli Jukka-Pekka Joonas, Kuopio

 Hämäläinen Janne Petteri, Kuopio

 Hätinen Niina Amanda, Kuopio

 Ijäs Roosa Aino Tuulia (kaksoistutkinto), Kuopio

 Jantchev Joona Pekka Johannes, Kuopio

 Jegoroff Suvi Maaria, Siilinjärvi

 Jermoranta Oona Maria, Viitasaari

 Jormalainen Janika Rina Sofia, Kuopio

 Juntunen Jonna Eveliina, Siilinjärvi

 Järveläinen Roosa Kukka-Maaria, Siilinjärvi

 Jääskeläinen Nico Valtteri (kaksoistutkinto), Kuopio

 Kajan Patrik Heikki Aleksis, Kuopio

 Kankkunen Heidi Pauliina, Kuopio

 Karhu Jesse James Olavi, Kuopio

 Karhunen Marjo Annika, Kuopio

 Karjalainen Jere Santeri (kaksoistutkinto), Kuopio

 Kauppinen Juuso Jesperi (kaksoistutkinto), Kuopio

 Kellberg Joona Ukko Tapani (kaksoistutkinto), Kuopio

 Kettunen Aaro Pekka Ilari, Kuopio

 Kilpeläinen Maija-Leena, Kuopio

 Kinnunen Katariina, Siilinjärvi

 Kinnunen Sakari Aatos, Tervo

 Klemetti Aleksi Samuel, Kuopio

 Koistinen Aleksi Valtteri (kaksoistutkinto), Kuopio

 Koistinen Anu Carita, Kuopio

 Kokkonen Roosa Maria, Kuopio

 Kokkonen Santtu Matti Mikael (kaksoistutkinto), Kuopio

 Komu Jesse Eino Eemeli, Siilinjärvi

 Kontio Mari Annukka, Kuopio

 Koponen Anna Mari, Kuopio

 Koponen Isla Camilla Sylvia,  Kuopio

 Koponen Johanna Pauliina, Siilinjärvi

 Korhonen Paju Tuulia (kaksoistutkinto), Kuopio

 Korpi Juuso Armas Oskari,Kuopio

 Korteniemi Aatu Juhana, Kuopio

 Kortteenniemi Ester Maija Kaarina, Kuopio

 Kuivalainen Emma Kaisa, Kuopio

 Kuivanen Teemu Henrik Mikael, Siilinjärvi

 Kukkurainen Riitta Katariina, Siilinjärvi

 Kuohukivi Markus Mauno Johannes, Leppävirta

 Kuronen Aino Loviisa, Kuopio

 Kyöttinen Miro Arttu Aleksi, Siilinjärvi

 Kärki Eetu Juhani, Kuopio

 Lahtinen Juuso Tuomas, Kuopio

 Laitinen Siiri Juulia, Kuopio

 Laitinen Ville-Markus Eemeli (kaksoistutkinto), Kuopio

 Laitti Mirva, Kuopio

 Laukkanen Miika Jouni Santeri (kaksoistutkinto), Kuopio

 Lehtonen Samuli Juhani (kaksoistutkinto), Kuopio

 Leinonen Tuomas Kalevi, Leppävirta

 Leskinen Milla Maria (kaksoistutkinto), Kuopio

 Lindsberg Essi Riikka Tuulia, Tervo

 Lyytikäinen Toni Markus Benjamin, Kuopio

 Länsivuori Tomas Samuel, Kuopio

 Maaranen Jasmin Johanna, Varkaus

 Miettinen Samu Petteri, Kuopio

 Mikkonen Ella Margareeta (kaksoistutkinto), Kuopio

 Mikkonen Niklas Aukusti (kaksoistutkinto), Kuopio

 Muikku Katja Janita (kaksoistutkinto), Kuopio

 Mustonen Maria Caroliina, Kuopio

 Mykkänen Elisa Tuulia, Kuopio

 Mäkeläinen Miko Jesse Joonatan, Kuopio

 Niemelä Annika, Kuopio

 Nisumaa Terhi Tuulia, Kuopio

 Nousiainen Eetu Juhani, Kuopio

 Nuutinen Jade Maria Alexandra, Kuopio

 Nyyssönen Veera Juulia, Kuopio

 Ovaskainen Aaro Armas, Leppävirta

 Pakarinen Joonas Juhani, Kuopio

 Pasanen Mira Maarit, Kuopio

 Pelkonen Vilma Senja Ilona, Kuopio

 Piironen Nea Anna Emilia, Kuopio

 Piironen Panu Elmeri (kaksoistutkinto), Siilinjärvi

 Pitkänen Toni Ville Kristian, Kuopio

 Podosenova Tatiana-Tanja, Kuopio

 Puustinen Niko Samuli, Siilinjärvi

 Puustinen Teresa Kristiina, Kuopio

 Pynnönen Arttu Kalle Oskari (kaksoistutkinto), Kuopio

 Pyykkönen Teemu Armas Johannes, Kuopio

 Pöntinen Ville Petteri, Kuopio

 Pöyhönen Miisa Johanna, Kuopio

 Rasi Valtteri Matias (kaksoistutkinto), Kuopio

 Repo Salla-Mari Kristiina, Kuopio

 Riekkinen Iida Karoliina, Kuopio

 Riekkinen Joona Arttu Petteri, Kuopio

 Riikonen Emma Milla Janika, Kuopio

 Rissanen Tiia-Maria Jasmin, Kuopio

 Ritvanen Markku Tapani, Kuopio

 Romppanen Anu Maarit, Joensuu

 Ryynänen Noora Janita, Kuopio

 Räsänen Anna-Maija, Kuopio

 Räsänen Henri Otto Petteri, Siilinjärvi

 Rönkä Mervi, Kuopio

 Saavalainen Mandi Sonja Mirella, Kuopio

 Savolainen Roosa-Maria (kaksoistutkinto), Kuopio

 Sharay Nikita, Kuopio

 Siivonen Miska Markus Paavali, Siilinjärvi

 Siltavuori Miro Anton Ilmari (kaksoistutkinto), Kuopio

 Simarro Nyyssönen Francisco, Kuopio

 Simonen Kirsti Johanna, Siilinjärvi

 Simula Visa Petteri, Kuopio

 Sipilä Jimi Santeri (kaksoistutkinto), Lapinlahti

 Suuronen Sofia Maria, Kuopio

 Tallbacka Jonna Camilla, Kuopio

 Tikkanen Pirjo Kerttu Katriina, Pielavesi

 Tirkkonen Merja Helena, Kuopio

 Tirkkonen Teemu Johannes Jalmari (kaksoistutkinto), Kuopio

 Torvinen Ilona Kreetta Matilda, Leppävirta

 Tossavainen Miika Jeremias (kaksoistutkinto), Kuopio

 Tuokko Mira Maritsa (kaksoistutkinto), Kuopio

 Tuomainen Aku Aarre, Kuopio

 Tuovinen Annamari, Kuopio

 Turunen Marjo Susanna, Joroinen

 Uotila Roosa Emilia Katariina, Kuopio

 Vainikainen Tapio Olavi, Kuopio

 Vainio Johannes Pekka Aukusti (kaksoistutkinto), Kuopio

 Vartiainen Taru, Kuopio

 Vartiainen Virpi, Kuopio

 Veikolainen Olga, Kuopio

 Vesamäki Kirsi, Pyhäjärvi

 Virsunen Oona Olivia (kaksoistutkinto), Siilinjärvi

 Voutilainen Essi Aliisa (kaksoistutkinto), Siilinjärvi

 Voutilainen Lotta Kaarina, Leppävirta

 

Logistiikan perustutkinto, autonkuljettaja 

 Kylmälä Siiri Vilhelmiina, Kuopio

 Nivamo Petra Johanna, Kuopio

 

Linja-autonkuljettaja

 Haponen Andrey, Kuopio

 Hartikainen Miro Tomas Henrik, Kuopio

 Iivanainen Jaakko Joel Juhani, Kuopio

 Kervinen Sami Leo Petteri, Kuopio

 Räisänen Janne Juhani, Kuopio

 Simonen Sami Antti Juhana, Kuopio

 

Yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

 Eskelinen Valtteri Kaleva, Kuopio

 Heiskanen Aleksi Juhani, Kaavi

 Hujanen Eetu Ville Aleksi, Rautalampi

 Hyvärinen Mikko Johannes, Kuopio

 Karhunen Ronja Katri Karoliina, Kuopio

 Karttunen Mika Markus, Kuopio

 Keinänen Janne Viljami, Tuusniemi

 Khoduev Sergei, Kuopio

 Korhonen Seppo Ilmari, Rautalampi

 Koski Keijo Samuli, Kuopio

 Laamanen Kari Tapani, Leppävirta

 Lappi Roope Ville Santeri, Kuopio

 Leinonen Olli Kalervo, Iisalmi

 Lähtevänoja Justus Aapeli, Kuopio

 Lähtevänoja Lassi, Siilinjärvi

 Makkonen Meri Tuuli Sofia, Rautalampi

 Martikainen Mikko Kalervo, Kuopio

 Mikkonen Juho Pekka Joonatan, Varkaus

 Numminen Markus Olli Aleksi, Kuopio

 Nykänen Ida Noora Emilia, Kuopio

 Partanen Markus Ville Pietari, Kuopio

 Putkonen Eetu Herman Olavi, Kuopio

 Soininen Antti Ilmari, Leppävirta

 Vainikainen Pauli Petteri, Kuopio

 Virtala Juho-Pekka, Kuopio

 Väisänen Jere Jesse Einari, Tuusniemi

 Väisänen Jere Marcus, Kuopio

 

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja

 Korhonen Suvi Ilona, Kuopio

 Ovaskainen Kirsi-Marja, Tuusniemi

 Suhonen Heikki Sakari, Kuopio

 Sundvall Tanja Helena, Pielavesi

 Tiitinen Heidi Mervi Kristiina, Kuopio

 

Lähiesimiestyön ammattitutkinto

 Asikainen Minna, Siilinjärvi

 Hujanen Harri Seppo Antero, Iisalmi

 Hytönen Laila Kristiina, Vesanto

 Hyyryläinen Tanja, Mikkeli

 Ilmoniemi Kaisa Annika, Pieksämäki

 Joffel Netta Juuli Jenita, Mikkeli

 Jokela Erkki Juhani, Kuopio

 Kankainen Taru, Jyväskylä

 Konttinen Pia Kaarina, Kuopio

 Korhonen Sini Anniina, Savonlinna

 Krasila Henriikka, Mikkeli

 Kuronen Anu Riikka Anniina, Kuopio

 Lappalainen Niina Susanna, Tervo

 Lehtilä Krista Sofia, Jyväskylä

 Leppänen Tanja Annika, Liperi

 Leväinen Saara Nuppu Elisa, Joroinen

 Manninen Henna, Mikkeli

 Minkkinen Niko Juhani, Jyväskylä

 Mustonen Jonna Riikka Pauliina, Pieksämäki

 Mähönen Jouni, Iisalmi

 Parviainen Terhi Katariina, Kuopio

 Penttinen Tanja Pauliina, Äänekoski

 Rautiainen Asta, Savonlinna

 Rönkkö Krista Annika, Kuopio

 Sopanen Heidi Johanna, Jyväskylä

 Sottinen Linda Mari, Joensuu

 Suutarinen Harri Tapio, Savonlinna

 Tapio Katja, Mikkeli

 Toikkanen Nina Carola, Vesanto

 Väisänen Elli Pauliina, Mikkeli

 Ylönen Tanja Suvi Marjaana, Mikkeli

 

Lääkealan perustutkinto, lääketeknikko

 Kumpulainen Jenni Henna Aleksandra, Varkaus

 Maisalmi Mia Maria, Hämeenlinna

 Mustaparta Elena, Pyhäjärvi

 

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto

 Leppänen Kaisa Elina, Tuusniemi

 Pasanen Miia Susanna, Kuopio

 

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja

 Alijärvi Pauli, Kuopio

 Flores Sofia Catarina, Kuopio

 Halonen Ada Iris Esteri (kaksoistutkinto), Kuopio

 Immonen Oili Katri, Kuopio

 Korhonen Jaana, Kuopio

 Lampinen Kirsi Satu Kristiina, Kuopio

 Mustonen Anni Marika, Kuopio

 Myöhänen Juha-Pekka, Kuopio

 Nissinen Veera Maria, Siilinjärvi

 Rautiainen Annu Maria, Siilinjärvi

 Simonen Karoliina Emilia, Kaavi

 Viljamaa Suvi Inka, Kaavi

 Väisänen Ella Katri Maria, Kuopio

 Väisänen Julia Marjatta, Kuopio

 

Myynnin ammattitutkinto

 Asikainen Harri, Kuopio

 Thitz Eeva Liisa, Kuopio

 

Obduktiopreparaattorin ammattitutkinto

 Alanko Mikko Heikki, Helsinki

 

Perhepäivähoitajan ammattitutkinto

 Cui Iina Charlotte, Kuopio

 Fomkin Tanja Tuulikki, Kuopio

 Karvonen Veera Emilia, Kuopio

 Kinnunen Mia Susanna, Pielavesi

 Koistinen Heidi Maria, Kuopio

 Kuhmonen Anu Maaret, Pieksämäki

 Myöhänen Hanna, Suonenjoki

 Ovaskainen Jenni Anneli, Nurmes

 Pihavaara Tanja Liisa Maria, Kuopio

 Stenman Caroline Victoria, Kuopio

 Venäläinen Henna Emilia, Heinävesi

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari

Eronen Emmi Johanna, , Suonenjoki

 Hendolin Veikko Sebastian,  Kuopio

 Hillah Messan Edem Kodjo, Kuopio

Ijiri Petteri, Kuopio

 Kalina Natalia, Kuopio

 Kantanen Erno Sakari, Juva

 Kettunen Katja Suvi Anitta, Kuopio

 Kornev Denis, Kuopio

 Korpirinne Yeni, Suonenjoki

 Kostilainen Janika Maria, Kuopio

 Kosunen Sami Erkki Johannes, Kuopio

 Kücükavci Yakup, Kuopio

Lehtelä Laura Jasmin Johanna, Suonenjoki

 Lwin Ma Oo, Kuopio

 Oravainen Mari Julia, Kuopio

 Pärnänen Jenna Päivikki, Kuopio

 Romankov Igor, Kuopio

Tarvainen Oona Jessica, Kuopio

Taskinen Tomi Jori Juhani, Kuopio

 

Pintakäsittelijä

 Heikkinen Kirsi Johanna Eveliina, Kuopio

 Hentelä Hanne Eira Maria, Vesanto

 Hämäläinen Valtteri Eemeli Kalervo, Kuopio

 Udd Saija Maarit, Rautalampi

 

Pintakäsittelymestarin erikoisammattitutkinto

 Liimatainen Ninnu Anniina, Siilinjärvi

 

Prosessiteollisuuden perustutkinto

 Hartikainen Jani Kalevi, Kuopio

 Heikkinen Tatu Miika Petteri, Kuopio

 Hyvönen Toni Janne Olavi, Kuopio

 Jääskeläinen Arto Juhani, Siilinjärvi

 Jääskeläinen Joona Petteri, Siilinjärvi

 Koistinen Petri Tapio, Siilinjärvi

 Kolehmainen Jouni, Kuopio

 Korhonen Antti Hannu Pekka, Kuopio

 Korhonen Marko Antero, Siilinjärvi

 Makkonen Pasi Tapio, Iisalmi

 Martikainen Joona Mikael, Kuopio

 Mäklin Markus Antero, Kuopio

 Naumanen Antti Jussi Eemeli, Kuopio

 Nissinen Taina Johanna, Iisalmi

 Nykänen Esa Hermanni, Kuopio

 Ossi Tero Mikael, Siilinjärvi

 Ossi Toni Petteri, Kuopio

 Paldanius Kalle Aukusti, Siilinjärvi

 Pulkkinen Mikko Tapio, Kuopio

 Rahunen Pasi Jarno Johannes, Kuopio

 Rinkinen Janne Sulo Petteri,  Kuopio

 Ronkainen Jyri Petteri, Kuopio

 Ruhtinas Jukka Tapio, Siilinjärvi

 Siitonen Jukka-Pekka, Kuopio

 Suortti Antti Juhani, Siilinjärvi

 Surakka Veikko Toivo, Kuopio

 Tirkkonen Miika Antero, Siilinjärvi

 Tähkäpää Eero Tapani, Suonenjoki

 Törmälä Juho Antti Sakari, Kuopio

 Vepsäläinen Ari Jukka Tapio, Kuopio

 Vormisto Juuso Harri Heikki, Siilinjärvi

 Voutilainen Joni Kristian, Kuopio

 Väätäinen Santeri Mikael, Siilinjärvi

 

Psykiatrisen hoidon erikoisammattitutkinto

 Eronen Minna Birgitta, Pieksämäki

 Huikuri Tanja Tuulikki, Kuopio

 Tuovinen Mikko Kristian, Kuopio

 

Putkiasentajan erikoisammattitutkinto

 Kosunen Joonas Antti Oskari, Kuopio

 

Puualan ammattitutkinto

 Rönkkö Jari, Kuopio

 

Puualan perustutkinto, puuseppä

 Honkaselkä Emmaliina Juulia, Keitele

 Kirjavainen Sofi Marlene, Kuopio

 Laitinen Anna-Mari, Lapinlahti

 Martikainen Paavo Aapeli, Kuopio

 Mononen Niko Kasper, Kuopio

 Pöyhönen Henri Aleksi, Kuopio

 Rossi Iida Hanne Karoliina, Vesanto

 Räsänen Miia Marika, Kuopio

 

Puutarhatalouden perustutkinto, puutarhuri

 Hytönen Joni Tapio, Siilinjärvi

 Kauppinen Janita Piia Elina, Sonkajärvi

 Kinnunen Annika Emilia, Kuopio

 Närhi Outi Eriika, Kuopio

 Ollikainen Vilja Elmiina, Siilinjärvi

 Raitakivi Taija Marika, Tervo

 Rantala Jenna Emilia, Kuopio

 Ronkanen Milla Katariina, Kuopio

 Suontakanen Heikki Johannes, Kuopio

 Turunen Pinja Krista Erika, Kuopio

 

Päihdetyön ammattitutkinto

 Eerola Minna Katariina, Kuopio

 Kostilainen Antti Mikael, Kaavi

 Lamminaho-Launonen Karoliina Marjut, Kuopio

 Ollikainen Martti Olavi, Iisalmi

 Sallinen Jasmine, Vantaa

 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja                         

 Aaltonen Santeri Kaj Henrik, Kuopio

 Airaksinen Casperi Vertti Elmeri, Kuopio

 Eronen Atte Kasperi, Kuopio

 Eskelinen Jere Aleksi, Kuopio

 Hartikainen Simo Samuli, Kuopio

 Heikkinen Kalle Tauno Eemeli, Kuusamo

 Hiltunen Otto-Wille Ilari, Kuopio

 Hjerpe Ari Kim Juhani, Siilinjärvi

 Husso Nuutti Eerik Kasperi, Kuopio

 Hyvärinen Sami Mikael, Kuopio

 Kalamaa Aapo Valtteri, Kuopio

 Korkalainen Henri Aleksi, Kuopio

 Laatikainen Ville Jaakko Antero, Kuopio

Laitinen Nico Johannes, Kuopio

 Laukkanen Niklas Aleksi Juhani, Kuopio

 Lavi Mikko Tapio, Kuopio

Lementtinen Markus Samuli, Kuopio

 Mönkkönen Aku Iivari, Kuopio

 Paananen Pinja Maria Inkeri, Siilinjärvi

 Pasanen Saku Aleksi, Kuopio

 Puustinen Riku Veeti Juhani, Kuopio

 Rantala Anton Lauri Ilari, Siilinjärvi

 Rissanen Mika Antero, Tuusniemi

 Rytilahti Ville Matias, Leppävirta

 Savolainen Anssi Tuomas, Kuopio

 Suvela Riina Anniina, Kuopio

 Tirkkonen Mika Antero, Kuopio

 Turunen Atte Sakari, Kuopio

 Tuunainen Sakari Otso Ilari, Kuopio

 Vajanto Aatu Santeri, Kuopio

 

Romanikulttuurin ohjaajan ammattitutkinto

 Långström Anette Unelma Elisabeth, Siikalatva

 

Sihteerin ammattitutkinto

 Arkko Anne Susanna, Laukaa

 Meriläinen Minna Riitta Susanna, Lieksa

 Mäkelä Tiina Marjut, Varkaus

 Pakarinen Anna Katja Marika, Kuopio

 

Siivousteknikon erikoisammattitutkinto

 Pitkänen Heidi Marja Anneli, Kuopio

                            

Siivoustyönohjaajan erikoisammattitutkinto

Eskonniemi Tanja Orvokki, Mikkeli

 Kemppainen Riitta Orvokki, Viitasaari

 Pohjonen Tuija Helena, Pielavesi

 Titoff Henna Johanna               

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

 Ahonen Suvi Kristiina, Kuopio

 Alanne Minna Katariina, Siilinjärvi

 Alava Roosa Emilia, Leppävirta

 Apaydin Firdes Nora Nicole, Kuopio

 Apell Iidaliina Amelia (kaksoistutkinto), Kuopio

 Burtsov Julia Emilia, Kaavi

 Dahal Manita, Kuopio

 Dhungana Dawadi Chhaya, Kuopio

 Eitakari Riikka Emmi, Kuopio

 Fröberg Ville Waltteri, Kuopio

 Haapamäki Sara Katariina (kaksoistutkinto), Kuopio

 Haataja Katja Marika, Kuopio

 Halonen Kati Pauliina, Suonenjoki

 Halonen Noora Marika, Suonenjoki

 Hannukainen Sami Lauri Aleksi, Ulvila

 Hanski Jari Veikko Kalevi, Kuopio

 Haring Anne-Maarit, Kuopio

 Hartikainen Essi Marika, Kaavi

 Hartikainen Krista Emilia, Kuopio

 Hartikainen Sofia, Kuopio

 Hartikainen Viivi Pauliina, Kuopio

 Hedman Anni-Kaisa Maria, Kuopio

 Heikkinen Jenna Emilia, Kuopio

 Heikkinen Minna Susanna, Kuopio

 Heimonen Fanny Serafiina, Kuopio

 Hiltunen Emma Helena, Siilinjärvi

 Holopainen Roosamari Eveliina, Kuopio

 Huisko Sohvi Siiri Matilda, Kuopio

 Hurri Iida Elli Marjatta, Kaavi

 Husso Roni Kalevi, Kuopio

 Huuskonen Hanna-Mari, Kuopio

 Hynynen Tiia Mari, Siilinjärvi

 Hytönen Sami Rudolf, Rautalampi

 Hyvärinen Saara Eveliina, Kuopio

 Hyvärinen Tanja Irene, Siilinjärvi

 Häkkinen Anni Kirsti Maria, Kuopio

 Hänninen Miska Vili Verneri, Siilinjärvi

 Härkin Jenna Saara Kristiina, Kuopio

 Immonen Sonja Susanna, Kuopio

 Ivanova Svetlana, Kuopio

 Jaatinen Tytti Alexandra, Juuka

 Janhonen Lotta Henrika, Kuopio

 Jauhiainen Laura Kerttu Juliana (kaksoistutkinto), Kuopio

 Judin Jenni Pauliina, Kuopio

 Juutilainen Anna Emilia, Kuopio

 Järveläinen Mirkka Elina, Kuopio

 Järveläinen Niina Johanna, Kuopio

 Kaakkola Heidi Annika, Kuopio

 Kaakkomäki Sanna Marika, Kuopio

 Kapanen Emmi Lotta, Kuopio

 Karhunen Erja Pauliina, Siilinjärvi

 Karhunen Linda Maria, Vesanto

 Karhunen Vilma Tuulia (kaksoistutkinto), Kuopio

 Karttunen Jasmin Annika, Kuopio

 Karvonen Anni Emilia, Siilinjärvi

 Kasila Lotta Vilhelmiina, Kuopio

 Kasper Emilia Anna Sofia, Kuopio

 Kasurinen Tiia Kristiina (kaksoistutkinto), Kuopio

 Keinänen Anni Irene, Kuopio

 Keinänen Reetta Maria, Kuopio

 Keisala Enni Elina (kaksoistutkinto), Kuopio

 Kempf Julius Mathias, Kuopio

 Kesonen Mikko Seppo Juhani, Kuopio

 Kettunen Eetu Oskari, Kuopio

 Kilpeläinen Sami Jyrki, Kuopio

 Kiminki Niina Marika, Siilinjärvi

 Kinnunen Alisa Laurina, Kuopio

 Kinnunen Marjo Pauliina, Kuopio

 Knuutinen Jonne Eino Juhani, Kuopio

 Koivistoinen Markku Juhani, Tervo

 Koivistoinen Päivi Marketta, Kuopio

 Koivunen Anna Kristiina, Kuopio

 Kolehmainen Eveliina Maria, Kuopio

 Kontio Sanna Vappu Jenita, Kuopio

 Koponen Piia Pauliina, Kuopio

 Koponen Sanna Kaisa Emilia, Kuopio

 Korhonen Emma Elisabet, Kuopio

 Korhonen Helena Kerttu, Kuopio

 Korhonen Henna Maria Susanna, Kuopio

 Korhonen Jarkko Kullervo, Kuopio

 Korhonen Kati Maarit, Kuopio

 Korhonen Maria Juliaana, Kuopio

 Kotitie Kiia Lyydia, Kuopio

 Kulmala Elli Sofia, Kuopio

 Kumlin Eevi Kerttuli (kaksoistutkinto), Kuopio

 Kuosmanen Henrik Christian, Kaavi

 Kuronen Outi Elina, Kuopio

 Kähkönen Emmi Juulianna, Kuopio

 Kärkkäinen Aleksi Otto Julius, Rautalampi

 Kärkkäinen Kaisla Tyyni Kerttuli, Kuopio

 Laasanen Dilcia Maria, Kuopio

 Laitinen Janika Johanna, Suonenjoki

 Laitinen Roosa Elviira, Kuopio

 Lappeteläinen Jonna Sofia Karoliina, Siilinjärvi

 Lappi Virpi Liisa Anneli, Kuopio

 Laukkanen Olli Valtteri, Kuopio

 Laukkanen Sonja Elisa Nitaya (kaksoistutkinto), Kuopio

 Lehtimäki Leea Lyydia Hannele, Lemi

 Leppänen Laura Katariina, Siilinjärvi

 Liimatainen Mika Janne Juhani, Vesanto

 Linna Tiina Susanna, Kuopio

 Lipponen Juha Matti, Kuopio

 Lipponen Sisko Annikki, Kaavi

 Lommi Aino Maria, Kuopio

 Lämsä Jasmin Sofia Juulia, Kuopio

 Mannonen Siiri Inkeri, Kuopio

 Markkanen Nea Janita, Kuopio

 Markkanen Pihla Maria (kaksoistutkinto), Kuopio

 Martikainen Rose-Mari Annikki (kaksoistutkinto), Kuopio

 Matilainen Nea Katariina, Rautalampi

 Mattila Sarri Henrietta, Kuopio

 Miettinen Eija Maarit, Kuopio

 Miettinen Janita Pauliina, Kuopio

 Miettinen Laura Elisa, Siilinjärvi

 Miettinen Ninja Vilma Eveliina, Kaavi

 Miettinen Sini Tuulia, Kuopio

 Moilanen Anni Marika, Kuopio

 Moilanen Elisa Maria Kristiina, Kuopio

 Myyryläinen Karri Antero, Kuopio

 Nevalainen Piia Susanna, Kuopio

 Nikkanen Tero Pekka Ilmari, Kuopio

 Nikoskelainen Jaana Maarit, Kuopio

 Niskanen Saku Henrikki, Kuopio

 Nokka Riina-Reetta Susanna, Siilinjärvi

 Ohtonen Sofia Rebekka, Kuopio

 Oksanen Ella Maaria, Kuopio

 Oravainen Jenni Mirja Katariina, Siilinjärvi

 Ovaskainen Jukka Tapani, Kuopio

 Paldanius Siru Katariina, Kuopio

 Parkkari Jouni Kristian, Kuopio

 Parviainen Elina Valma Maarit (kaksoistutkinto), Kuopio

 Parviainen Laura Sinikka, Kuopio

 Pehkonen Salli Sofia, Kuopio

 Pentikäinen Maiju Haiyuan, Kuopio

 Piirainen Elli-Noora Marjatta, Kuopio

 Pitkänen Tessa Anna-Sofia, Kuopio

 Purhonen Pasi Olavi, Kuopio

 Puusti Sini Maaria, Kokkola

 Qvick Jani Tapio, Kuopio

 Reinikainen Jenna Elina (kaksoistutkinto), Kuopio

 Rimppi Ida Maria, Siilinjärvi

 Rissanen Jenni Elina, Kuopio

 Ristolainen Linnea Päivänsäde, Kuopio

 Roitto Iida Emmi Mirjami, Suonenjoki

 Rovio Jaana Marika, Kuopio

 Räsänen Asta Helena, Siilinjärvi

 Räsänen Ida Anniina (kaksoistutkinto), Siilinjärvi

 Räsänen Mia Irene, Kaavi

 Rönkkö Samu Oskari, Kuopio

 Saarinen Riikka Johanna, Kuopio

 Saastamoinen Netta Emilia, Nurmes

 Saastamoinen Niina Carita, Nurmes

 Salminen Anni Elina, Kuopio

 Saloniemi Arttu Jalmari, Kuopio

 Savelainen Meiju Maria, Kuopio

 Savinainen Riitta Annikki, Kuopio

 Savolainen Jesse Kristian, Kuopio

 Savolainen Marjo-Riitta, Siilinjärvi

 Savolainen Tiia-Maria Karoliina, Kuopio

 Schönberg Jonna Leena, Kuopio

 Setiansyah Heri, Kuopio

 Sikanen Pia Marjatta, Kuopio

 Soininen Katja Maria, Kuopio

 Suutari Hanna Kristiina, Kuopio

 Tanninen Roosa Ida Eveliina, Kuopio

 Taskinen Tatu Severi, Kuopio

 Tavast Sirkka Henriikka Sofia, Leppävirta

 Tiihonen Roosa Emilia (kaksoistutkinto), Siilinjärvi

 Tiihonen Ville Eemeli, Kuopio

 Tikka Anna Maria, Kuopio

 Toffer Tene, Suonenjoki

 Toivanen Maria Katariina, Siilinjärvi

 Toivanen Minna Marika, Siilinjärvi

 Toivanen Nea Maria Katrina, Kuopio

 Toivanen Sami Sebastian, Kuopio

 Toivonen Juha Tapio, Kuopio

 Tuomainen Hanna Emilia, Siilinjärvi

 Tuppurainen Tommi Matti Tapani, Kuopio

 Turpeinen Sanna Jasmin Annika, Kuopio

 Turunen Tuula, Siilinjärvi

 Törmänen Tytti Ursula, Suonenjoki

 Törrönen Sami Toivo Olavi, Kuopio

 Ukkonen Mira Helena, Kuopio

 Uljonen Tuuli Ia Katariina, Siilinjärvi

 Uotila Reetta Veera Anniina, Kuopio

 Uurtio Niko Jussi Joonatan, Kuopio

 Vainikainen Inka Eerika, Kuopio

 Vassinen Iina Noora, Kuopio

 Venäläinen Juho Oskari, Kuopio

 Vepsäläinen Netta Natalia, Kuopio

 Vilpponen Essi Stiina Alexandra, Kuopio

 Vinni Jenna Marie, Siilinjärvi

 Virkkunen Jenni Karoliina, Iisalmi

 Virmanen Nelli Anneli (kaksoistutkinto), Kuopio

 Väisänen Emmi Susanna, Kuopio

 Välimäki Sini Susanna, Kuopio

 Vänni Sari Tuulikki, Kuopio

 Vänskä Julia Karoliina (kaksoistutkinto), Kuopio

 Väyrynen Vilma Veronika, Kuopio

 Väätäinen Anni Riikka, Kuopio

 Weeman Anu Marika, Kuopio

 Ylikärppä Laura Maria, Siilinjärvi

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, automaatioasentaja

 Eskelinen Olli Petteri, Kuopio

 Hakkarainen Altti Elmeri, Kuopio

 Hartikainen Samu Kristian, Kuopio

 Hirviheimo Ville Petteri, Keitele

 Hänninen Niila Pietari, Kuopio

 Kilpeläinen Vili Oskari, Kuopio

 Korkalainen Juuso Elias, Rautavaara

 Laakso Valtteri Juhani, Kuopio

 Lammela Eetu Petteri, Kuopio

 Myllys Emil-Waltteri, Kuopio

 Niemi Lauri Akseli, Kuopio

 Paananen Aleksi Otto Matias, Keitele

 Rovio Mikko Feodor , Kuopio

 Räsänen Henri Juhani, Kuopio

 Räsänen Joona Aleksanteri, Kuopio

 Smolander Miika Kristian, Kuopio

 Torvikoski Kalle Jaakko Olavi, Kuopio

 Virta Jan Anton Aleksi, Kuopio

 

Sähköasentaja

 Hartikainen Juuso Joonatan, Siilinjärvi

 Holopainen Janne Valtteri, Kuopio

 Huuskonen Aapeli Niilo Petteri, Rautalampi

 Huuskonen Topi Eevert, Kuopio

 Hyvärinen Ano Kusti Juhani, Kuopio

 Jokitörmä Sami Harri Petteri, Tervo

 Kantele Jussi Paavo Mikael, Siilinjärvi

 Karppi Timo Antero, Kuopio

 Karvinen Jyri Sebastian, Kuopio

 Kasanen Jere Kasperi, Kuopio

 Kellokumpu Niko Lauri Mikael, Siilinjärvi

 Kiviranta Markus Juho Kalervo, Kuopio

 Kohonen Ville Mikko Oskari, Kaavi

 Koistinen Olli Oskari, Kuopio

 Kourunen Joni Petri, Kuopio

 Kukkonen Kristian Alexander, Siilinjärvi

 Kulajoki Jarno Juhani, Siilinjärvi

 Laatikainen Ossi Tapio, Kuopio

 Lindholm Teemu Joonas, Kuopio

 Pukarinen Lauri Ilari, Kuopio

 Pulkkinen Samuli Kalevi, Kuopio

 Reittu Joona Markus, Kuopio

 Rissanen Alex Kalle Aaron, Siilinjärvi

 Saukko Eeli Aukusti, Kuopio

 Sihvonen Miia Hannele, Siilinjärvi

 Soininen Jarno, Kuopio

 Tanskanen Ari, Polvijärvi

 Toivanen Arttu Sakari, Kuopio

 Tuppurainen Harri Aleksi, Kuopio

 Ursin Kalle Samuel, Kuopio

 

Sähköverkkoalan erikoisammattitutkinto, sähköverkkomestari

 Kokko Jouni Mikael, Nastola

 Kuosmanen Juha Pekka, Kuopio

 Närhi Aki Atte Eemeli, Vesanto

 Rissanen Toni Mauri Ilmari, Varkaus

                            

Talonrakennusalan ammattitutkinto

 Heikkinen Asko Kalevi, Siilinjärvi

 Salmelainen Jari Kalevi, Kuopio

 Suhonen Joonas, Pieksämäki

 Tissari Jesse Oskari, Kuopio

 Väistö Ville Eemeli, Siilinjärvi

                            

Talonrakennusalan erikoisammattitutkinto

 Ahonen Jarmo, Rautalampi

 Ahonen Mikko, Suonenjoki

Taloushallinnon ammattitutkinto                  

 Eskelinen Minna Maarit Katariina, Siilinjärvi

 Heiskanen Arja Hellevi, Keitele

 Lyyra Eija Kaarina, Iisalmi

 Tiilikainen Anne Marjut, Kuopio

 

Tekniikan erikoisammattitutkinto

 Hukkanen Timo Pekka Sakari, Joroinen

 

Teknisen suunnittelun perustutkinto, suunnitteluassistentti

 Korhonen Anne-Mari, Kuopio

 Palo Paula Helena, Kuopio

 Rajatammi Marjo Susanna, Kuopio

 Ruusunen Mari Päivikki, Pyhäjärvi

 Tirkkonen Teija Tuulikki, Leppävirta

 Vartia Tuija Inkeri, Kuopio

 Vettenranta Marko Asser Artturi, Siilinjärvi

 Väätäinen Elli Alina, Kuopio

 

Tekstiili- ja vaatetusalan perustutkinto, vaatetusompelija

 Aittamäki Jaana Anneli Kristiina, Kuopio

 Koponen Laura Emilia, Kuopio

 Kärnä-Hyvönen Leena Maria, Iisalmi

 Laakkonen Tuija Eveliina, Kuopio

 Puustinen Sanni Irene, Kuopio

 Sotarauta Iri Katarina, Kuopio

 

Teollisen pintakäsittelijän ammattitutkinto

 Savolainen Sami Juhani, Kajaani

 Vepsäläinen Jarkko Kalevi, Kuopio

                            

Teollisuusalojen työnjohdon erikoisammattitutkinto

Nykänen Ari, Kontiolahti

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan ammattitutkinto

 Ahokas Niko Juhani, Varkaus

 Gråsten Tero Mikael, Kuopio

 Heikkinen Kimmo Juhani, Kuopio

 Kemppainen Jukka Olavi, Kuopio

 Oivo Pauli Juhani, Kuopio

 Pasanen Juho Eemil Ensio, Kuopio

 Sorsa Jani Sakari, Kuopio

 Vesanen Teija Margareta, Kuopio

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja

 Apell Tuomas Valentin Kristian, Rautavaara

 Arola Henri Olavi, Kuopio

 Dahlqvist Väinö Aapeli, Siilinjärvi

 Falck Toni Petteri, Siilinjärvi

 Happonen Sakari Kristian Johannes, Kuopio

 Hartikainen Sami Santeri, Kuopio

 Hentunen Olli Sakari, Kuopio

 Holopainen Aki Antero, Kuopio

 Hyvönen Sami Arto Mikael, Lapinlahti

 Härkönen Arttu, Pieksämäki

 Höytö Ville Felix Sakari, Kuopio

 Janno Inge, Kuopio

 Kieleviainen Semen, Kuopio

 Miettinen Teemu Otso Juhani, Siilinjärvi

 Mukunen Jere Valtteri, Kuopio

 Niiranen Kasperi Johannes Junior, Kuopio

 Pelkonen Kaapo Urho Kristian, Kuopio

 Pentala Pauli Juhani, Kuopio

 Piispanen Toni Juhani Kristian, Kuopio

 Puustinen Tino Aleksi, Kuopio

 Taskinen Lauri Anselmi, Kuopio

 Tolvanen Arttu Johannes, Kuopio

 Tuomainen Samppa Juhani Armas, Siilinjärvi

 Varno Jarkko Matti Juhani, Kuopio

 Väyrynen Pietro Samuli, Kuopio

 

Datanomi

 Hakkarainen Topi Mikael, Kuopio

 Happonen Anton Akseli Juhani, Kuopio

 Hiltunen Tuomas Petteri, Kuopio

 Hinkkanen Henry Kristian, Suonenjoki

 Jääskeläinen Jani Markus, Kuopio

 Kaukonen Aki Harri Petteri, Kuopio

 Kokkarinen Ville Santeri, Kuopio

 Kovanen Markus Eero Juhani, Kuopio

 Lappalainen Niko Kristian, Kuopio

 Lindholm Niko Valtteri, Kuopio

 Mikkonen Leevi Mikael, Siilinjärvi

 Patrikainen Markus Mikael Kalevi, Lapinlahti

 Savolainen Miro Matias Kristian, Kuopio

 Soinio Jaakko Juhani, Siilinjärvi

 Talts Maikel, Kuopio

 Tebourbi Moas Ben Alaya, Kuopio

 Tirkkonen Otto Yrjö Oskari, Kuopio

 

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja

 Bäck Piia Maria, Kuopio

 Harjunen Reetta Maria, Kuopio

 Heide Ville Samuel, Kuopio

 Jestoi Veera Amanda, Kuopio

 Jäntti Riina Emilia Annika, Suonenjoki

 Kovalainen Ville Aaro Valtteri, Kuopio

 Mähönen Lari Mikael, Kuopio

 Niskanen Salla-Mari, Kuopio

 Pitkänen Toni Tapio, Kuopio

 Poutiainen Teemu Atte Eemeli, Siilinjärvi

 Roivainen Petteri Ukko Santeri, Siilinjärvi

 Räisä Miro Alex Sebastian, Kuopio

 Räsänen Jenna Ellinoora, Kuopio

 Räsänen Juha-Pekka, Kuopio

 Sievola Niko Petteri Tapio, Kuopio

 Toivonen Joel Marko Sakari, Kuopio

 Vartiainen Jere Johannes Antero, Kuopio

 

Vaatetusalan erikoisammattitutkinto

 Häkkinen Sanna, Kuopio

 

Vanhustyön erikoisammattitutkinto

 Hakkarainen Marika Susanna, Kuopio

 Hassinen Sirkka Marjaana, Tuusniemi

 Kiminki Auli Kaarina, Kuopio

 Lappi Tiina Marika, Kuopio

 Sutinen Hanna-Leena Maria, Varkaus

 Tervonen Anna-Mari, Kuopio

 Väliahdet Tiinamari, Kuopio

 

Veneenrakennusalan ammattitutkinto       

 Herukka Ville-Pekka Juhani    

 Martiskainen Toni Petteri, Kuopio

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja                 

 Hyvärinen Elisa Hellin Orvokki, Kuopio

 Jääskeläinen Sirpa, Kuopio

 Kolari Emilia Nea Jasmin, Kuopio

 Kupari Emeliina Annika, Kuopio

 Pyy Iida Maria, Kuopio

 Pöyry Linda Pauliina, Kuopio

 Tiilikainen Jukka Aki Petteri, Kuopio

 

Yrittäjän ammattitutkinto

 Kivioja Jarkko Jussi, Kuopio

 Korpula Sari Elsi, Kuopio

 Koskelo Mona-Riikka Susanna, Rautavaara

 Parviainen Tarmo Tapani, Siilinjärvi

 Rautaparta Janne Ilmari, Kuopio

 Savolainen Jenna Johanna, Kuopio

 Suoranta Kirsi-Marja, Kaavi

 Vihelä Sami Petteri, Kuopio

 Viitasalo Linda Emilia, Kuopio

 

Yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto

 Granander Sari Marika, Kuopio

 

Rissala              

Lentokoneasennuksen perustutkinto, lentokoneasentaja

 Ahonen Tuure Artturi, Siilinjärvi

 Benlamine Zakaria Youcef, Tampere

 Heikkala Tomi Sakari, Kuopio

 Ikäläinen Teemu Oskari, Siilinjärvi

 Juntunen Veera Olivia, Suomussalmi

 Jõendi Sille, Kuopio

 Karjalainen Mikko Pete Samuli, Kuopio

 Karvinen Waltteri Aleksi, Kuopio

 Kinnunen Miika, Tampere

 Kinnunen Petteri Martti Kalevi, Jyväskylä

 Koivukangas Atte, Tampere

 Koponen Wille Markus Petteri, Kuopio

 Korhonen Jyri Oskari, Siilinjärvi

 Kumpulainen Janita Alexandra, Kuopio

 Lämsä Jarkko Matias, Kuopio

 Mikkonen Henri Juhani, Kuopio

 Nurmi Tomi Artturi, Tampere

 Nykänen Sonja Helena, Varkaus

 Nyman Aaro Tapio, Tampere

 Strömsholm Robert, Tampere

 Tolonen Peetu Henri Kalevi, Kuopio

 Tuovinen Eemeli Juha Patrik, Kuopio

 Turkia Tomi, Tampere

 Ulvila Mikko Onni Nikolai, Saarijärvi

 Valtanen Juuso Joonas Kristian, Kuopio

 Vikman Veli-Matti, Tampere

 Vuorma Iiris Emilia, Pirkkala

 Väisänen Arttu Juho Rikhard, Lahti

                            

Toivala

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, ympäristönhoitaja

 Ahonen Noora Eveliina, Kuopio

 Jääskeläinen Pekka Heikki, Kuopio

 Kiiski Ilkka Juhani, Kuopio

 Rautiainen Mikko Olli, Joensuu

 Taimisto Riikka Pauliina, Kuopio

                            

Metsäalan perustutkinto, metsuri-metsäpalvelujen tuottaja

Hirvonen Oskari Petteri, Kuopio

 Niskanen Jesse Tapio, Kuopio

 Rytkönen Jasse Juhani, Kuopio

 Rökman Henrik Mats Johan, Haapajärvi

 

Metsäkoneenkuljettaja

 Burke Aki Juhani, Kuopio

 Heide Mikael Joonatan, Lapinlahti

 Heide Pekka Valtteri, Lapinlahti

 Hiirikoski Anni Pauliina, Kuopio

 Hiltunen Tuukka Tapani, Siilinjärvi

 Huttunen Joni Kristian, Siilinjärvi

 Hytönen Erkko Patrik, Siilinjärvi

 Härkönen Eetu Matias, Kiuruvesi

 Kainulainen Patrik Toivo Johannes, Lapinlahti

 Keinänen Matti Eero Ilmari, Kuopio

 Kontkanen Konsta Juho, Kaavi

 Kumlin Teemu Pekka Henrik, Leppävirta

 Matilainen Teemu Tapani, Tuusniemi

 Metsärinne Touko Pekka, Siilinjärvi

 Miettinen Tatu Taavetti, Tuusniemi

 Moilanen Ville Pekka, Kuopio

 Mönkkönen Veikko Ilmari, Kuopio

 Niemi Veeti Emil Tapio, Siilinjärvi

 Pykäläinen Henri Petteri, Siilinjärvi

 Saihomaa Eetu Olavi, Siilinjärvi

 Sutinen Veikka Johannes, Kuopio

 Takkunen Niko Juha Antero,  Kuopio

 Urkonen Teemu Antero, Kuopio

 Vehkaluoto Samuli Tapani Eevertti, Siilinjärvi

 Vesterinen Ville-Markus Mikael, Kuopio

 

Metsätalousyrittäjän ammattitutkinto, metsätalousyrittäjä

 Forsberg Susanna Marilyn, Kuopio

 Happonen Mika, Kuopio

 Hiltunen Juha Tapani, Iisalmi

 Huttu Ismo Pekka, Kuopio

 Hämäläinen Markku, Kuopio

 Julkunen Timo Juhani, Sonkajärvi

 Marjokorpi Jaakko Tapio, Kuopio

 Miettinen Tarmo Kalevi Aukusti, Siilinjärvi

 Nousiainen Jari Antti Verneri, Lapinlahti

 Nykänen Lasse Juhani, Siilinjärvi

 Paldanius Pirjo Irmeli, Siilinjärvi

 Remes Katariina Elisabet, Siilinjärvi

 Silvast Tatu Esko Johannes, Kuopio

 Vesteri Rea Hannele, Jyväskylä

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto, maalari

 Hallanvaara Laura, Kuopio

 Lumirinne Tiina-Annukka, Kuopio

 Rissanen Piia Paula Anneli, Kuopio

 Särkinen Veena Sanna Maarit, Kuopio

 Virtanen Sami Matias, Kuopio

 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

 Föhr Jeremias Matti-Petteri, Kuopio

 Granqvist Kalle Antti Mikael, Siilinjärvi

 Karhunen Milla Mari Emilia, Kuopio

 Miettinen Arttu Anssi Petteri, Kaavi

 Nykänen Eetu, Siilinjärvi

 Närhi Valtteri, Suonenjoki

 Pennanen Ilmari Urho Oliver, Kuopio

 Päivänsäde Ilpo Tapio, Kuopio

 Pääkkönen Mika Markus, Siilinjärvi

 Rautiainen Aatu Eemeli, Siilinjärvi

 Valtonen Juho Antti Kalevi, Kuopio

 Vartiainen Tomi Markus, Siilinjärvi

 Vähämaa Veli-Matti, Pyhäjärvi

 

Talotekniikan perustutkinto, ilmanvaihtoasentaja

 Laitinen Lasse Pekka, Kuopio

 Lipponen Jyri Henri Severi, Kuopio

 Mertanen Ville-Veikko Juhani, Kuopio

 Pitkäjärvi Benjamin Dan Timonpoika, Kuopio

 Pulkkinen Pekka Santeri, Kuopio

 Raatikainen Sami Olavi Kristian, Kuopio

 Riihiluoma Mikael Henrik, Kuopio

 Tanninen Tuomas Eemeli, Suonenjoki

 Timonen Marko Tapio, Leppävirta

 Ukkonen Eetu Ilari, Kuopio

 Viinikainen Tommi Tuomas Oskari, Kaavi

 Virta Miko Markus Petteri, Kuopio

 Vornanen Veikka Viljami, Kuopio

 

Putkiasentaja

 Airaksinen Valtteri Mikael, Kuopio

 Bolodin Jimi Kristian, Siilinjärvi

 Conteh Lamin, Kuopio

 Eskelinen Niko, Kuopio

 Grachev Nikolai, Kuopio

 Hallikainen Jukka Tapani, Kaavi

 Heikkinen Aki Samuli, Kuopio

 Heikkinen Konsta Kalevi, Kuopio

 Hujanen Arttu Santeri, Kuopio

 Huupponen Tuomas Matti Antero, Leppävirta

 Hämäläinen Jussi Valtteri, Kuopio

 Hämäläinen Miika Johannes, Siilinjärvi

 Hämäläinen Pekka Oskari, Kuopio

 Jokisaari Henri Pekka Johannes, Kuopio

 Kautto August Ilmari, Kuopio

 Keinänen Juho Tuomas Taavetti, Kuopio

 Kekäläinen Otto Benhard, Siilinjärvi

 Khroustalev Aleksi Aleksei, Suonenjoki

 Kinnunen Jani Petteri, Kaavi

 Kivilä Pekka Santeri, Siilinjärvi

 Kokkonen Leevi Elias, Kuopio

 Korhonen Pekka Antero, Kuopio

 Korhonen Ville Kusti, Lapinlahti

 Kortelainen Justus Santeri, Siilinjärvi

 Lempinen Mikko Juhani, Kuopio

 Leskinen Sami Markus, Kuopio

 Lintu Topi Oskari, Kuopio

 Luomala Mikael Matias, Siilinjärvi

 Matsi Roope Antero, Kuopio

 Miettinen Veeti Markus Santeri, Kuopio

 Nousiainen Olli Petteri, Kuopio

 Pakarinen Joel Aleks, Kuopio

 Penttilä Timo Markus, Kuopio

 Putkonen Osku Pasinpoika, Kuopio

 Ruotsalainen Jaakko Joonatan, Kuopio

 Ruotsalainen Oliver Iivari, Siilinjärvi

 Vepsäläinen Lauri Petteri, Kuopio

 

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja

 Daw Marco, Kuopio

 Tukio Raija Liisa, Lapinlahti

 Weman Anni Karoliina, Siilinjärvi

 Ylikärppä Olli Aapeli, Kuopio

 

Varkaus

Audiovisuaalisen viestinnän perustutkinto, media-assistentti                    

 Aksenovskii Artem                   

 Heikkinen Niko Juhani Kristian, Varkaus

 Ikonen Roni Kasper, Varkaus

 Juuti Rose Charlotte, Mikkeli

 Karjalainen Heikki Santeri, Savonlinna

 Kinnunen Santtu Jukka Juhani, Varkaus

 Korhonen Tuomas Benjamin, Leppävirta

 Männistö Johanna Anneli, Varkaus

 Piirainen Eemeli Hermanni, Varkaus

 Reinman Oskari Matias, Kuopio

 Sildén Sani Maria, Varkaus

 Venäläinen Topi Akseli, Varkaus

 

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja

 Hirvonen Miia Katariina, Varkaus

 Kinnunen Mikael Sebastian, Leppävirta

 Koponen Joona Eetu Aleksi, Leppävirta

 Leskinen Emilia Roosa Maria, Varkaus

 Miettinen Juho Aapeli, Leppävirta

 Natunen Samuli Timo Aleksi, Varkaus

 Pesonen Jani Antero, Varkaus

 Pietikäinen Julia Kristiina, Varkaus

 Ryynänen Teemu Jaakko Johannes, Leppävirta

 Räisänen Simo Lauri Tapani, Heinävesi

 Suhonen Sami Veikko Kalevi, Joroinen

 Sutinen Elias Aapeli, Varkaus

 Turunen Arttu-Eemeli Alarik, Leppävirta

 Virtanen Veeti Asser Mikael, Leppävirta

 

Hitsaajan ammattitutkinto

 Backman Elias Kristian, Varkaus

 Heikkilä Simo Seppo Augusti, Leppävirta

 

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja

 Havukainen Emmi Sofia, Leppävirta

 Heiskanen Hanna Kaisa, Tuusniemi

 Heiskanen Roosa Maria, Pieksämäki

 Nurminen Nelli Katriina, Varkaus

 Patja Kaisu-Tuulia, Varkaus

 Ruippo Tanja Kirsi Marika, Varkaus

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki

 Buravleva Viola, Varkaus

 Karvonen Marianne Tuulikki, Varkaus

 Mikkilä Jori Mikko, Varkaus

 Oksman Tiina Maria, Varkaus

 Rantula Anne-Maria Riikka, Joroinen

 Sedig Henna Reetta Kristiina, Varkaus

 Vaalimaa Laura Emilia, Leppävirta

 

Isännöinnin ammattitutkinto

 Anttonen Kari Aulis, Rovaniemi

 

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja

 Hyttinen Tuomas Teemu Taneli, Varkaus

 Mähönen Niko Joona Santeri, Varkaus

 Pohjolainen Ville Pekanpoika, Leppävirta

 Reijonen Juhani Jere Matias, Varkaus

 Suvinen Riku Eetu Aleksi, Leppävirta

 

Levyseppähitsaaja

 Afzal Imran, Varkaus

 Claveau Kevin Daniel, Joroinen

 Ikonen Eero Tapio, Varkaus

 Järveläinen Juuso Taavi Valtteri, Leppävirta

 Kauhanen Toni Kristian, Varkaus

 Kärkkäinen Jari Johannes, Leppävirta

 Leskinen Aleksi Sakari, Leppävirta

 Mikkonen Pia Henna Elisa, Leppävirta

 Nygrén Iiro Akseli, Leppävirta

 Nyyssönen Vili-Kalle Kasperi, Varkaus

 Parviainen Niko-Kristian, Varkaus

 Pulliainen Eemi Oskari, Varkaus

 Riekkinen Jarkko, Joroinen

 Saarela Aapo, Leppävirta

 Sarpi Jon Sebastian Samuel, Varkaus

 Vartiainen Niko Ensio, Heinävesi

 

Käsi- ja taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani

 Achrenius Tero Tapani, Kuopio

 Hukka Helinoora Hanna Maaria, Joensuu

 Ikonen Minna Maarit, Hankasalmi

 Jyrkkänen Minna Sinikka, Rautalampi

 Pellinen Jutta Janika, Varkaus

 Suhonen Marika Anneli, Leppävirta

 Tenhio-Hallama Sanna Kaarina, Varkaus

 

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

 Nikka Satu-Amalia, Joroinen

 

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi

 Harinen Sari Suvi Tuulia, Varkaus

 Hokka Enni Johanna, Varkaus

 Honkala Sanna-Kaisa, Varkaus

 Jaatinen Satu Helena, Rantasalmi

 Kekkonen Jonna Elina, Leppävirta

 Koistinen Iina Petra Elena , Varkaus

 Kolari Titta Maarit, Leppävirta

 Koponen Anna Kristiina, Kuopio

 Korhonen Susanna Elisabeth, Varkaus

 Korkalainen Essi Maria, Varkaus

 Kyntö-Aho Sanni Emilia, Leppävirta

 Manninen Maarit Katariina, Varkaus

 Mikkonen Juho Kalle, Varkaus

 Penttinen Terhi Helinä, Juva

 Piiroinen Ville Esko Aleksi, Varkaus

 Pitkänen Roosa Emilia, Varkaus

 Ratinen Jenna Ida Janina, Varkaus

 Reijonen Elina, Joroinen

 Räsänen Janne Veli, Leppävirta

 Sikanen Sonja Emilia, Varkaus

 Soininen Hanna Kaisa, Leppävirta

 Sormunen Anna-Kaisa, Joroinen

 Sulasalmi Miia Maria, Varkaus

 Söderholm Elias, Varkaus

 Tanskanen Vaula-Ellen, Varkaus

 Tolvanen Taru Tuula Tuulikki, Varkaus

 Vänttinen Jami Juuso Elmeri, Varkaus

 

Media-alan perustutkinto, medipalvelujen toteuttaja

 Lohman Veronika Nora Paloma, Varkaus

 

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja

 Ahokas Valtteri Mikanpoika, Varkaus

 Hakonen Joonas Ilmari, Varkaus

 Humalajoki Oliver Aatu Olavi, Heinävesi

 Hämäläinen Joel Juho Petteri, Leppävirta

 Itkonen Lauri Olavi, Varkaus

 Juutilainen Ari-Pekka Oskari, Varkaus

 Kamppinen Eetu Verner, Joroinen

 Kantanen Lasse Heikki Elmeri, Varkaus

 Kauhanen Samu Matias, Leppävirta

 Kauhanen Tommi Taneli, Leppävirta

 Kosunen Arttu Johannes, Leppävirta

 Luiro Samu Risto Juhani, Leppävirta

 Nenonen Joona Elmeri, Varkaus

 Nieminen Heidi Marja Anita, Varkaus

 Pylkkänen Perttu Aleksi, Leppävirta

 Salli Karri Markku Olavi, Varkaus

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

 Harinen Essi Jenniina, Varkaus

 Hietalahti Leila Maarit, Varkaus

 Honkanen Elisa Eveliina, Varkaus

 Hynninen Saara Stiina Yrjöntytär, Varkaus

 Häkkinen Rita Maria, Joroinen

 Ikkelä Jenna Johanna, Kuopio

 Ikonen Riikka Elisa, Varkaus

 Ikonen Siiri Johanna, Varkaus

 Kainulainen Niko-Peter, Varkaus

 Karkoski Teemu Armas, Varkaus

 Koistinen Liisa Tuulia, Iisalmi

 Korhonen Tanja Anneli, Varkaus

 Kosonen Iida Emilia (kaksoistutkinto), Varkaus

 Kuittinen Janette, Leppävirta

 Laamanen Eini, Varkaus

 Malinen Mirva Johanna, Varkaus

 Malkki Sara Emilia, Varkaus

 Markkanen Nea Julia, Varkaus

 Markkanen Nina Maria, Varkaus

 Olkola-Könönen Auli Katariina, Varkaus

 Peiponen Kirsi Emilia, Leppävirta

 Pietinen Petra Pauliina, Varkaus

 Pöysti Nea Riitta Susanna, Varkaus

 Raudasoja Terhi, Varkaus

 Ruotsalainen Jenna Saara Maria, Kuopio

 Räsänen Inka Mariia, Joroinen

 Sivonen Anni Henriikka, Varkaus

 Surkka Henna, Varkaus

 Tikkanen Sani Sofia Savannah, Leppävirta

 Turunen Melina Mari Anastasia, Varkaus

 Tyrväinen Iida Sofia, Joroinen

 Vartiainen Jessica Patricia Camilla, Varkaus

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja

 Eronen Matti Ville Juhani, Varkaus

 Haikarainen Arttu Aleksi, Joroinen

 Holmström Jani Matias, Varkaus

 Hyvönen Juho Teemu Tapio, Varkaus

 Kaipiainen Aatu Juho Benjam, Pieksämäki

 Kauhanen Joona Janne Mikael, Varkaus

 Kiljunen Niko-Petri Juhani, Varkaus

 Koivistoinen Jesse Mikael, Leppävirta

 Koponen Pekka Santeri, Varkaus

 Kähönen Jani Mikael Kristian, Varkaus

 Laitinen Juho Otto Eemeli, Varkaus

 Malkki Kalle Eino Ensio, Varkaus

 Natunen Leevi Otto Valtteri, Varkaus

 Räisänen Saku Petteri, Leppävirta

 Savolainen Saku Petteri, Varkaus

 Seppänen Jyri-Jukka, Varkaus

 Taam Miika Aleksi, Pieksämäki

 Taskinen Tuomas Aleksi, Varkaus

 Valo Niko Valtteri, Varkaus

 Viiliäinen Kasperi Taavi Juhani, Leppävirta

 Virolainen Juho Mikko Antero (kaksoistutkinto), Varkaus

 Ylönen Jere Kristian, Varkaus

 

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja

 Eloranta Riku Petteri, Varkaus

 Hautalampi Juhani Arttu Päiviö, Joroinen

 Holopainen Arttu Emil, Varkaus

 Holopainen Niklas Ville Antero, Varkaus

 Hämäläinen Aleksi Veeti Olavi, Varkaus

 Ikonen Vesa Samuel, Varkaus

 Kinnunen Toni Ville Johannes, Varkaus

 Kinnunen Veikka Einari, Varkaus

 Korhonen Valtteri Juho Kristian, Varkaus

 Pekonen Pekka-Eerikki, Leppävirta

 Pöyry Patrik Kristian, Joroinen

 Ruutiainen Joona Kasperi, Varkaus

 Soininen Vertti Ville Valtteri, Varkaus

 Suorsa Topi Petteri, Leppävirta

 Torvinen Tuomas Pekka (kaksoistutkinto), Leppävirta

 

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja                        

 Hautalampi Patrik August Kalervo, Varkaus

 Immonen Ilpo Ilari, Varkaus

 Kalpio Juho Elias, Varkaus

 Kinnunen Aku Aleksanteri, Varkaus

 Korhonen Roope Oskari, Varkaus

 Maliniemi Tommi Juhani Kristian, Varkaus

 Pietiläinen Rasmus Iiro Valtteri, Varkaus

 Tirkkonen Timi Tuukka Benjamin, Varkaus

 

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja

 Antikainen Tiia Emilia, Kuopio

 Asikainen Ossi Matti Elmeri, Varkaus

 Brummer Emilia Eveliina, Juva

 Häkkinen Paavo Pentti Olavi, Pieksämäki

 Immonen Santeri Jussi Antero, Heinävesi

 Kervinen Jere Eetu Aleksi, Varkaus

 Korhonen Ella Helmi Julia, Leppävirta

 Matikainen Maisa Maria, Varkaus

 Niemeläinen Janina Alexandra Emilia, Varkaus

 Piirainen Niko Kristian, Varkaus

 Rummukainen Joose Rasmus, Varkaus

 

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto, sisustaja                        

 Forsström Ringa Riia-Marika, Leppävirta

 Hänninen Janissa Maria, Varkaus

 Juvenius Sari Mirkka Maaria, Joroinen

 Juvonen Jonna Jasmina, Varkaus

 Kiema Jenna Marjaana, Varkaus

 Seittivaara Heidi Johanna, Leppävirta

 Sikanen Taru Katri Anneli, Leppävirta