Savonia-ammattikorkeakoulusta keväällä 2019 valmistuneet

Kuopio

Palopäällystön koulutusohjelma

Nikula Riku Janne Juhani

Suonpää Juuso Eerik

Partanen Joonatan Olli Eemeli

Hakomäki Jori-Lauri Santeri

Laitinen Santeri Jukka Ensio

Sam Terence Thomas

Haataja Antti Juhani

Hyvönen Eemu Herman Ilmari

Karppinen Urho Jani Johannes

Koski Niko Tapani

Kosonen Antti Erkki Juhana

Löyttyniemi Paavo Arvo Kustaa

Toivo Joni Petri Juhani

Valtakari Jannice Christine

Penttilä Juha Toivo Sakari

 

Muotoilun tutkinto-ohjelma

Jyrkinen Alina

Kainulainen Asta Päivikki

 

Tanssinopettajan tutkinto-ohjelma

Itkonen Anu Elina

Patronen Tanja Helena

 

Design Making –tutkinto-ohjelma

Hietaniemi Sirkka-Liisa

Nurminen Saila-Kristiina

Veleslavov Roman

Vesalainen Mervi Pauliina

 

Taidepedagogiikan tutkinto-ohjelma

Halmetvaara Matti Juhani

Heikkinen Panu Arvi

Karttunen Jari Heikka

Kukkonen Sini Susanna

Lehikoinen Anna Elina

Lehikoinen Markku Tapio

 

Rakennusarkkitehtuurin tutkinto-ohjelma

Kosonen Marko Olavi

Leukku Aki Lennart

Pisto Henna Maria

 

Degree Programme in Information Technology

Palkov Sergey

 

Degree Programme in Mechanical Engineering

Palkov Sergey

Daived Sam

Kuisma Anna Liisa

Laine Juuso Ami Oskari

Hannuksela Julius Miikkael

Manga Enegue Jonathan

Simonson Patrik Arthur

Stepanyan Anastasiia

 

Teknologiaosaamisen johtamisen tutkinto-ohjelma

Tuovinen Kati Marika

Kekäläinen Saku Antti

 

Ympäristötekniikan tutkinto-ohjelma

Miettinen Satu Helena

Tuppurainen Aku Paavo

 

Konetekniikan tutkinto-ohjelma

Tosun Osman

Tolvanen Henrik Asarias

Väätäinen Eemeli Otto Erik

Hankonen Sami Mikael

Haukipuro Johannes Nikolai

Kainu Jyri Mikael

Katajasalo Lauri Aleksanteri

Koponen Juha Antti Kalevi

Lavikainen Topi Akusti

Mehtonen Riku Juhani

Pekkonen Pekka Oskari

Tonder Lasse Vilho Nestori

Tuupanen Pihla Iida

Vilmi Jesse Verneri

Haverinen Eero Olli Tapani

Karsikas Sami Juhani

Paakkari Aatu Aki Akseli

Pösö Juho Aleksi

Lappalainen Joni Kristian

Räsänen Janne Mikael

Kari Samu Petteri

Lehto Sauli Johannes

Myöhänen Jimi Antti Sakari

Torpström Henri Pekka Aleksi

 

Rakennusmestarin tutkinto-ohjelma

Korhonen Antti Juhani

Junikka Janne Juho Tapani

Kokki Olli Albin Aleksi

Peltola Juho Aleksi

Pokkinen Markus Salomon

Pulkkinen Vili-Veikko Aleksi

 

Rakennusalan työnjohdon koulutusohjelma

Hoffren Petri Olavi

Matilainen Arttu Juhani

Taskinen Mika Petri

 

Rakennustekniikan koulutusohjelma

Tissari Tuomas Juho

Mustonen Joonas Tapani

Lampio Kristian Fredrik

 

Rakennustekniikan tutkinto-ohjelma

Kemppainen Henri Miikka Matias

Parkkinen Antti Matias

Hiltunen Jesse Marko Tapani

Hiltunen Viivi Netta Emilia

Hyyryläinen Karoliina Laura Jasmiina

Karhu Joonas Olavi

Kervinen Teemu Otto Eemeli

Kinnunen Selma Justiina

Kuitunen Teemu Olavi

Laitinen Mika Marko Juhani

Luostarinen Kimmo Petri Kalevi

Marttila Jani Markus Kristian

Pehkonen Juho Petteri

Pietikäinen Petri Joonas

Reunamo Jouni Ensio

Riikonen Juho Tapani

Tissari Annamari

Vaskelainen Meri Tuulikki

Vitikainen Joni Kari Petteri

Aziz Laith Sa'ad

Hyvönen Joel Markku Juhani

Kokkonen Sami Juhani

Lappalainen Ari Marko Tapio

Oinonen Akseli Jyri Tapio

Pelkonen Ninni Mira Maritta

Peltola Juho Aleksi

Roininen Joni Petteri

Silventoinen Tommi Tapio

Tissari Henri Mikael

Törnroos Janita Jasmiina Joukontytär

Vedenpää Riku Joonas

Koivisto Sohvi Anna-Liisa

Koponen Juuso Oskari

Marin Anssi Tapani

Reijonen Riku Joonas Mikael

Suli Alexander

Tuunainen Juha Eerik

Varjus Jesse Tino Samuel

Nuutinen Tero Osmo Henrik

Huovinen Matias Unto Tapani

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan tutkinto-ohjelma

Illikainen Niko Albin

Hallikainen Atte Kristian

Heikkinen Jasu Daniel

Huotari Matti Elmeri

Kolsi Tommi Petteri

Räsänen Tero Olavi

Vartiainen Jaakko Sakari

Rissanen Mikael Olavi Tapani

Strengell Jarno Johannes Antero

Lassila Timo Petteri

 

Tietotekniikan tutkinto-ohjelma

Salo Antti Tuomas Kalervo

Karttunen Riku Mikael

Laitinen Veli Elias

Pallasoja Tatu Rafael

Pesola Peitsa Petteri

Salo Aapo Iisakki

Turunen Kimmo Tapani

Väisänen Arttu Aapeli

Hämäläinen Olli Kalevi

Kontkanen Niko Oskari

Lätti Teemu Henrik

Turunç Yunus Emre

Tuusjärvi Kristian Pekka Tapio

 

Ympäristötekniikan tutkinto-ohjelma

Matikainen Miika Petteri

Aroheinä Jaakko Albin

Heikkinen Janne Markus Oskari

Hynynen Joni Tapani

Hypén Marianne Kaarina

Häikiö Elina

Komulainen Anni Eveliina

Lindberg Mikko Hermanni

Meriläinen Ira Maria

Paukkonen Jani Marko Kristian

Rönkä Tiina Johanna

Saharinen Lauri Johannes

Tenhunen Riku Samuli

 

Musiikin tutkinto-ohjelma

Vuorinen Outi Pauliina

Hujanen Sinna Inka Marianne

Teittinen Janette Emilia

 

Tanssinopettajan tutkinto-ohjelma

Ahonen Veera Eveliina

Haapaniemi Waltteri Eero Juhani

Immonen Mona Nia Janette

Janhonen Riikka Johanna

Luoma Noora Maria Mimosa

Peuraniemi Iiris Maaria

 

Muotoilun koulutusohjelma

Kauppila Riitta Liisa

Loponen Sanna Maarit

Hautala Hanne-Maria Irene

 

Muotoilun tutkinto-ohjelma

Isokoski Essi Orvokki

Kumpulainen Roosa Emilia

Nevalainen Johanna Eliisa

Ursin Tomi Joonas

Leskinen Laura Mari Tuulia

Kotivuori Sari Johanna

Pöyry Heli Anneli

Rinnetmäki Henna Hannele

Westerman Roosa Riina

Ahonen Erja-Carita

Juvonen Jade Jasmin

Kangasharju Katri Mirjami

Karkama Eve Karoliina

Lehtosaari Erik Kristian

Nevalainen Sonja Pauliina

Nykänen Neea Maria

Puttonen Jasmin Ida Josefiina

Renko Fanny Emilia

Ruhanen Katariina Josefina

Ryhänen Pirjo Anita

Saariaho Ida Adalmiina

Tuomikoski Kati Elisa

 

Degree Programme in International Business

Trinh Thai Gia Khuong

Olkkonen Viivi Sini Charlotta

Rissanen Alisa Kristiina

Vilpponen Visa Veikko Christoffer

Tuovinen Tiia Karoliina

 

Liiketalouden koulutusohjelma

Nevalainen Mika Juhani

Aarnio Rhea Carissa

Winter Erika Mira Marianne

Heiskanen Samuli Aleksi

Pentikäinen Sanna Johanna

Sipinen Annimari Emilia

Tarpila Teemu Antti Olavi

Martikainen Anne-Mari

Antikainen Tiina Maria

Juntunen Henri Albert Eemeli

Kujala Juho Eemeli

Lempiäinen Henrik Valtteri

Tahvanainen Isto Kalervo

Eronen Joona Santeri

Ilola Anna Karoliina

Juntunen Mikko-Matias Kullervo

Kemppainen Saara Peggy Vilhelmiina

Kuronen Kerttu Juulia

Pehkonen Iida Eveliina

Varis Susanna Katja Elina

Ahokas Ella Inari

Kankkunen Minna Susanna

Karttunen Markus Kristian

Korolainen Joonas Vili Valtteri

Kuivalainen Sini Jenna Karoliina

Pirinen Vili-Petteri

Ruotsalainen Sara Liisa Marianna

Räihä Elli Noora Emilia

Salonen Tiia Anneli

Soini Nico Petteri

Vauhkonen Riina Maria

el Shallaly Sami Gamal Eldin

Lintu Elisa

Koskinen Ari Pekka

 

Liiketalouden tutkinto-ohjelma

Hynynen Taru Johanna

Tervo Juuso Matias

Martikainen Pasi Antero

Kokkonen Petrus Mikael

Koskinen Sara Kristiina

Risto Jani-Jussi Johannes

Toppinen Laura Pauliina

Pitkänen Anna-Kristiina

 

Liiketoiminnan kehittämisen tutkinto-ohjelma

Isrikki Sanna Maarit

Asikainen Eve Janette

Brusin Tiia-Linnea

Heikkinen Juha-Antti

Kokkonen Topi Taneli

Vanninen Minna Eeva Katriina

Kaiponen Tiina Susanna

Nevalainen Mira Annika

 

Matkailu- ja ravitsemisalan tutkinto-ohjelma

Sottinen Topi Oskari

Leskinen Jason Jussi Pekka

Luttinen Mari Elina

Risuaho Paula Eveliina

Salminen Karoliina Iida

Polso Josi Olavi

Rissanen Anni Elina

Telinen Alena

Turpeinen Enni Martta Elina

Nousiainen Pia Tuulikki

Kemppainen Sonja Maria Elisabet

Matilainen Jenna Marika

Immonen Krista Maija Maria

Halinen Riina Suvi-Tuuli

Immonen Johanna Iisa Sofia

Sorvari Eeva Emilia

Korvela Tuuli Marianne

 

Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelma

Pajulahti Ronja Anna Sofia

 

Bioanalyytikon tutkinto-ohjelma

Kylmämaa Mari-Anna Elisabet

Väänänen Lotta Pirkko Liisa

Lehtinen Niina Elina

 

Ensihoidon koulutusohjelma

Hyle Ville Henrik

Lievonen Sami Pekka

Luostarinen Senni-Milla Johanna

Onjukka Elina Orvokki

Piippo Anne Maarit

Pirnes Masa Topias

Sihvola Niko Petteri

Sutinen Eetu Tauno Sakari

 

Ensihoitajan tutkinto-ohjelma

Pitkänen Krista Heloise Jemiina

Haataja Henna Katariina

Hirvelä Teemu Johannes

Hynninen Juho Jalmari

Janhunen Mari Susanna

Jaskari Arttu Aapeli

Kainulainen Anna Katriina

Karinen Niko Mikael

Komaro Jessica Anastasia

Käki Jussi Henrikki

Laakso Minna Mari Pauliina

Mohell Jenni Emilia

Nevalainen Aleksi Mikael

Nevasalmi Aada Katariina

Ovaskainen Jani Antero

Paavilainen Minna Linda Katariina

Pelander Kati Arla Elisabet

Piippo Anne Maarit

Pulkkinen Kimmo Eemeli

Pälvimaa Markus Mikael

Sallinen Heidi Johanna

Santala Saara Emilia

Savolainen Jere Juhani

Seppälä Silja Sofia

Taipale Jonna Elisa

Tapio Vesa-Valtteri Olavi

Tuomela Taru Salla-Mari Marjukka

Turunen Teemu Tapio

Valtonen Elisa Irja Erika

 

Fysioterapeutin tutkinto-ohjelma

Immonen Johanna Ella Annika

Mäkilä Oona Maria

Rasi Anna-Stiina Inkeri

Rautakorpi Samuli Hermanni

Tuononen Mika Matti

Tikanoja-Pyöriä Johanna

 

Hoitotyön koulutusohjelma

Kuusinen Sini Maarit

Laurikainen Tiina Eveliina

Mulari Emmi Julia Elise

Räbinä Venla Emilia

Thil Jenni Jasmiina

 

Kätilön tutkinto-ohjelma

Aden Aalia Wadi

Ala-Hiiro Salla-Sisko Pauliina

Happonen Emma Kaisa

Haring Krista Emilia

Hukkanen Riina Regina

Hänninen Anni-Loviisa

Kumpulainen Niina Riikka

Laari Susanna Maria

Laukkanen Katja Hannele

Lepistö Stina Emilia

Malmivaara Netta Milla-Mari

Pirinen Marja Helena

Pulkkinen Veera Katariina

Risulainen Annina Emilia Karoliina

Sormunen Aleksiina Amanda Josefiina

Suutari Kaisa Matilda

Tolonen Amanda Anni Amalia

Yusuf Hodan Abdi

 

Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma

Hänninen Tuomas Tommi Tapio

Korhonen Jennina Ida Maaria

Markkanen Mia Carolina

Huhtaniska Iris Katariina

Puolakka Nina

Vammelvirta Miia Eveliina

Pullinen Jasmiina Emilia

Ervamaa Ella Maria Daniela

Eskelinen Heidi Johanna Kristiina

Hynninen Suvi Tuuli

Iivonen Tuomo Juhani

Kokkonen Jenni Merja Kristiina

Kokkonen Tiia Eveliina

Kolehmainen Tanja Pauliina

Kytölä Mira Carita

Lahdenmäki Satu Marika

Leinonen Petri Markus

Paatela Markus Lauri Oskari

Savolainen Katja Marita

Sirén Onni Petteri

Tiitinen Tiia Katja Hannele

Turunen Mika Janne Olavi

Kaartinen Anna Maria

Karvonen Sari Pauliina

Lahti Kati Johanna

Lukkarinen Emmi Johanna

Mägi Maarja

Nissinen Anna Karoliina

Savolainen Liisa Tellervo

Taino Laura Hannele

Hyytiäinen Jaana Johanna

Lindi Nea Lotta Karoliina

Nikulainen Roosa-Maria

Riekkinen Meeri Josefiina

Kontkanen Erika Karoliina

Kotilainen Marjo Riitta

Laitinen Sanna Maria

Malinen Tiina Carita

 

Röntgenhoitajan tutkinto-ohjelma

Kerola Johanna Maria Anniina

Pyötsiä Tomi Johannes

Ambrusin-Kostik Kristina Aleksandra

Raatikainen Pyry Markus Mikael

Suovuori Tea Sanni Susanna

Toivanen Miina Hilkka Matilda

 

Suuhygienistin tutkinto-ohjelma

Kastarinen Anniina Krista Mikaela

Kinnari Tiina Jessica

Korhonen Johanna Maria Josefiina

Lampela Jenni Eveliina

Lehtomäki Vilja Eveliina

Hämäläinen Jenna Pauliina

Junk Kristiina Hannele

Mantere Jenni Johanna

Mertanen Venla Reetta Anneli

Muona Kaisa Elina

Toivainen Petra Karoliina

 

Suun terveydenhuollon koulutusohjelma

Lintumäki Krista Anniina

Tervonen Jesse Petteri

 

Terveydenhoitajan tutkinto-ohjelma

Kaipainen Jessica Sari Hannele

Rissanen Krista Elina Annikki

Väänänen  Mika Juhani

Luttinen Riina Emilia

 

Bioanalytiikan kliinisen asiantuntijan tutkinto-ohjelma

Soininkallio Mira Marika

 

Master’s Degree Programme in Digital Health

Hytönen Hanna Elina

 

Ensihoidon johtamisen tutkinto-ohjelma

Jokinen Harri Olavi

Mustonen Wille Juhani

Björk Heidi Elina

Ylönen Jukka Petteri

 

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen tutkinto-ohjelma

Karhunen Sanna Elina

Issakainen Jussi Tuomas

Jukarainen Virpi Johanna Marjukka

Naarala Jenni Sisko Eliisa

Ollikainen Tuija-Liisa Marielle

Pinta Riikka Elina

Saarmala Kirsi Hannele

Vilhunen Katja Annukka

Härmä Laura Maija Susanna

Seppänen Kari Tapani

 

Iisalmi

Agrologin tutkinto-ohjelma

Hiltunen Hilkka Riitta

Tiainen Markus Juha Antero

Ilonen Maria Minttu Karoliina

Haaja Heidi Ani Mikaela

Happonen Veera Irene

Heikkinen Heidi Piia Emilia

Jäppinen Saku Aleksi

Leinonen Annika Inari

Muhonen Matias Erkki Olavi

Pekonen Anniina Alma Sofia

Pennanen Susanna Wilhelmiina

Piiroinen Emmi Siiri Katriina

Piironen Sanni Laura Maria

Puumalainen Pirje Pauliina

Rautiainen Riikka Tuuli Elisabet

Riekkinen Joni Petri Olavi

Roivainen Juliana Alexandra Angelika

Tuoriniemi Katja Maarit

Rytkönen Anne-Pauliina Agrafiina

Ukkonen Satu Helena

 

Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma

Aarremaa Katja Johanna

Asikainen Kati Jennika

Epäilys-Roivas Marjo Hannele

Hoffrén Satu Johanna

Knuutinen Jouni Ilmari

Koski Jani Mika Petteri

Lukin Niina Tarja Tuulikki

Marin Jenna Edit Helena

Markkanen Jaana Tuulikki

Nissinen Tuula Kaarina

Pietikäinen Mia Lotta Eveliina

Puustinen Riikka Inkeri

Pyykönen Janne Petteri

Roth Noora Ida Emilia

Sirviö Janita Kerttu Karoliina

Tikkanen Henna Silja Kaarina

Timonen Minnamaria

Torniainen Hanna Emilia

Niskanen Laura Maria

Savolainen Hanna Kaisa

Leskinen Leena Piritta

Puustinen Tuomo Olavi

 

Sosionomin (AMK) tutkinto-ohjelma

Korhonen Sari Marjut

Lehmusoksa Piia Karoliina

Mikkonen Heli Susanna

Turja Hanna-Kaisa

Väisänen Enni Maaria

Damski Anu Maaria

Glubokova Viktoriya

Haatainen Kirsi Maarit

Herman Sonja Irina

Hyvönen Kaie

Iivanainen Jenni Karoliina

Karhunen Sanna Pauliina

Pitkänen Tiia Tuulia

Suoniemi Jaana Kristiina

Halonen Anne Maria

Huovinen Anita Inkeri

Koivisto Niko Kosti Aleksi

Kolehmainen Sanna Katariina

Kopeli Salla Helena

Kuitunen Suvi-Liisa Elina

Mark Jonna Karoliina

Nikkanen Anu Eveliina

Nyyssönen Tiina Tuulikki

Partanen Asta Maria Kyllikki

Peurajärvi Jenni Seija Elviira

Pihlakari Katariina Anna Liisa

Pisteri Johanna Anne Eveliina

Rantala Salla Katariina

Romppainen Jutta Tuulia

Ruotsalainen Sonja Tuulikki

Saikkonen Tuula Hannele

Seppänen Maritta Anneli

Toropainen Jenna Julia

Ulmanen Janne Markus

Vanhala Enna Sinikka

Vikki Hanna Maria

Tuppurainen Mirka Katariina

Isoherranen Kerttu Inkeri

Korhonen Annukka

Korhonen Jonna Karoliina

Lappalainen Anna

Savolainen Sari Helena

 

Sosionomin (ylempi AMK) tutkinto-ohjelma

Heide Nina Outi Susanna

Hiltunen Erja Tellervo

Pekkarinen Mari Hannele

Remes Jaana Virpi Anneli

Tarvainen Heidi Inkeri

 

Varkaus

Energiatekniikan koulutusohjelma

Kallio Ville Samuli

Kalliokoski Nico Petteri

Röpelinen Aku Iivari

 

Energiatekniikan tutkinto-ohjelma

Kamppuri Henri Markus

Karjanmaa Roope Hannes

Karvinen Aleksi Petrus

Karvinen Jere Mikael

Nissinen Toni Ville Juhani

Nurmi Juho Ilmari

Rajamäki Antti Akseli

Sisso Janne Samuli

Hytönen Tomi Esa Tapio

Kinnunen Kirsi Helena

Hiltunen Aku Johannes

Monola Mika Tapio

Ovaskainen Ari Juhani

Pulkkinen Matti-Pekka Olavi

Sironen Tuomas Juhani

Tolppanen Tero

Ylönen Janne Juha Olavi