Savonia ammattikorkeakoulusta syksyllä 2018 valmistuneet

Agrologi tutkinto-ohjelma

Haimivaara Titta Birgitta Kuopio

Kanninen Johanna Eveliina Kuopio

Kärkkäinen Kari Petteri Iisalmi

Laakso Jenni Johanna Kuopio

Markkanen Saara Emilia Suonenjoki

Rasi Kaisu Marianne Pihtipudas

Saatsi Esko Arvi Nurmes

Säkkinen Janne Jaakko Sotkamo

 

Bioanalytiikan kliinisen asiantuntijan tutkinto-ohjelma

Hukkanen Taina Hannele Kuopio

Tamminen Anniina Tuulikki Raisio

Toivanen Anne Marjaana Lahti

 

Bioanalytiikan koulutusohjelma

Valtonen Valtteri Matias Kinnula

Keijälä Alma Matilda Varkaus

Paavola Niko Ville Valtteri Pyhäjoki

 

Bioanalyytikon tutkinto-ohjelma

Harhala Henna Susanna Pauliina Kuopio

Heinonen Ella Aliina Lahti

Hämäläinen Niina Anneli Kuopio

Hänninen Heidi Anniina Hankasalmi

Kauppinen Riikka Johanna Kouvola

Lampi Sanna Elina Kirkkonummi

Lähdemäki Sanni Maria Jyväskylä

Nissinen Kirsikka Roosa Viktoria Kuopio

Näppi Laura Ida Maria Kouvola

Palo-oja Jenni Heidi Pauliina Kuopio

Pitkänen Janne Otto Ilmari Kuopio

Puustinen Minttu Noora Katariina Siilinjärvi

Rasilainen Suvi Anneli Lappeenranta

Rinne Riitta Elisa Anneli Kuopio

Rusanen Noora Petra Johanna Kuopio

Savinainen Anni Maria Joensuu

Sistonen Ninna Sofia Kristiina Joensuu

Tykkyläinen Antti Mikael Parikkala

Vaakanainen Minna Liisa Emilia Joensuu

Vorho Oksana Mikkeli

 

Degree Programme in Industrial Management

Arkhipova Daria Ulkomaat

Chodakowska Aneta Katarzyna Kuopio

Eremeev Georgy Kuopio

Grishkina Anastasiia Ulkomaat

Grishko Renata Ulkomaat

Siver Iuliia Ulkomaat

Zakharova Elizaveta Ulkomaat

 

Degree Programme in Information Technology

Bainak Dmitrii Ulkomaat

 

Degree Programme in International Business

Abramova Olga Ulkomaat

Falikova Ekaterina Ulkomaat

Haverinen Miia Marika Kuhmo

Kortelainen Jussi Pertti Jyväskylä

Nyyssönen Johanna Emilia Varkaus

Ouaiche Mohamed Amine Kuopio

Piiroinen Jenni Pauliina Kuopio

Prittinen Jenni Marleena Kuopio

Tirkkonen Mariela Oona Lisa Kuopio

Tytenko Olena Raisio

Väisänen Viivi Anna-Liisa Kuopio

 

Design Making –tutkinto-ohjelma

Erkkilä Anni Johanna Jyväskylä

Laukkanen Jaakko Markus Juhani Kuopio

Paakkonen Johanna Karoliina Raahe

Salomaa Eveliina Orvokki Liperi

 

Energiatekniikan koulutusohjelma

Juola Teemu Sakari Varkaus

Sundqvist Mikael Kristian Varkaus

Tontti Anni Elina Varkaus

 

Energiatekniikan tutkinto-ohjelma

Lapp Tarja Susanna Varkaus

Piironen Ville Tapio Varkaus

Pitkänen Tuomo Taavetti Kuopio

Ensihoidon johtamisen tutkinto-ohjelma

Leino Tuuli Sinikka Keuruu

Vuorela Tanja Johanna Viitasaari

Ensihoidon koulutusohjelma

Kostilainen Hannu Tapani Kuopio

Ensihoitajan tutkinto-ohjelma

Turtiainen Sanna Krista Marika Savonlinna

 

Fysioterapeutin tutkinto-ohjelma

Antikainen Ida Maria Kuopio

Heikkinen Antti Juhani Suomussalmi

Heiskanen Kati Elina Kuopio

Koistinen Joonas Ville Johannes Kuopio

Koukka Essi Riina Susanna Kuopio

Lagerstam Laura Sofia Lohja

Mahanen Jani Petteri Kuopio

Mikkonen Meri Katariina Kuopio

Mukunen Henri Petteri Kuopio

Partanen Nenna Elena Kuopio

Pitkänen Suvi Annika Kuopio

Snellman Katri Matilda Vantaa

Timonen Meri Julia Kuopio

Tuovinen Sami Marko Tapani Lapinlahti

Fysioterapian koulutusohjelma

Tervonen Tea Carita Kuopio

 

Hoitotyön koulutusohjelma

Apell Rosa Maria Karoliina Kuopio

Bogner Michaela Kuopio

Halonen Katja Maria Vieremä

Kinnunen Sari Maarit Kuopio

Kultala Laura Kaarina Kuopio

Lehtola Asta Emilia Kuopio

Makkonen Emmi Henriikka Kuopio

Manninen Sini Maritta Kuopio

Miettinen Noora Henni Maria Kuopio

Pietikäinen Miia Kristiina Miehikkälä

Rönkä Niina Maria Kuopio

Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelma

Mäkipää Daniel Juha Henrik Kuopio

Vainikainen Julia Kuopio

 

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma

Ahtonen Harri Kalevi Vieremä

Petäjämäki Miro Aleksis Kuopio

Räisänen Eero Olavi Kuopio

Vuokare Seppo Tapio Siilinjärvi

 

Konetekniikan tutkinto-ohjelma

Hanhinen Ville-Pekka Eemeli Kuopio

Hiltunen Niko Petteri Kuopio

Holopainen Mikko Tapani Kuopio

Huttunen Lassi Ilmari Kuopio

Jalkanen Toni Petri Leppävirta

Jalo Toni Mauno Juhani Varkaus

Kaatrasalo Onni Markus Aleksi Loimaa

Kirgintseva Elena Varkaus

Koponen Toni Ville Olavi Kuopio

Koskinen Joel Matti Johannes Vieremä

Laitinen Aku Joonas Rautalampi

Leppänen Juha Petri Mikael Mikkeli

Lukkarinen Mika Pekka Lapinlahti

Malmberg Kim Vieremä

Meski Samu Reino Akseli Siilinjärvi

Minkkinen Olli Niku Valtteri Vesanto

Nevalainen Juha Petri Kai Liperi

Pitkänen Samuli Waltteri Liperi

Pylkkänen Kalle Aukusti Kuopio

Ruuskanen Joonas Onni Eemeli Lapinlahti

Salomäki Tuomas Samuel Kuopio

Seppälä Matias Juhonpoika Jyväskylä

Silvola Heikki Eevert Pyhäjoki

Tervo Tomi Markus Kalevi Kuopio

Tuhkanen Jari Markus Olavi Kuopio

Turunen Markku Tapani Siilinjärvi

Tynkkynen Sami Aulis Juhani Kuopio

Virkkunen Eetu Johannes Iisalmi

 

Kätilön tutkinto-ohjelma

Hietala Suvi Irmeli Kajaani

Kasanen Eeva Kristiina Leppävirta

Miettinen Sini Tuulikki Kontiolahti

Piironen Henna Marika Joensuu

Turunen Heli Anna Inkeri Kajaani

Watson Noemi Alisa Kuopio

 

Liiketalouden koulutusohjelma

Aliklaavu Meri Maaria Kuopio

Asikainen Henriikka Marjatta Kuopio

Bolodin Salla Maaria Kuopio

Bovellan Roobert Bernhard Iisalmi

Hakkarainen Eeva Lyydia Kuopio

Heimonen Saku Arvo Jooseppi Kuopio

Holopainen Arto Aulis Olavi Kuopio

Holopainen Maarit Hannele Siilinjärvi

Hyvönen Kari Antti Hermanni Joroinen

Hyytiäinen Oona Jasmin Kuopio

Jääskeläinen Mia Susanna Kuopio

Karhunen Miia Jenni Marika Kuopio

Kimonen Mira Karoliina Helsinki

Koistinen Olli Kari Tapio Siilinjärvi

Korhonen Rasmu Samuli Kuopio

Kuosmanen Teo Samuel Kuopio

Kuvaja Hanna-Mari Sofia Varkaus

Kärki Sini Mirjami Kuopio

Larikka Arttu Ilmari Roberto Kouvola

Lehtinen Kia Minja Madeleine Kuopio

Makkonen Outi Emilia Kuopio

Mielonen Mari Johanna Kuopio

Miettinen Emilia Jenna Janita Kuopio

Moilanen Mikko Eino Mikael Sotkamo

Mäklin Kati Helmi Pauliina Kuopio

Möttönen Hanna Karoliina Kuopio

Näätänen Krista Kitee

Ojala Piia Johanna Siilinjärvi

Olenius Rasmus Sebastian Kuopio

Penttinen Wilhelmina Jade Mariina Jyväskylä

Pöntinen Juha-Matti Henrik Varkaus

Rissanen Tanja Anneli Kuopio

Ryhänen Anniina Sofia Kuopio

Räsänen Laura Josefina Kuopio

Salminen Sanna Suvi Hannele Äänekoski

Savonlahti Jenni Elina Henriikka Kuopio

Sipponen Kimi Teemu Petteri Kuopio

Soininen Niko Mikael Kuopio

Svärd Noora-Elina Kuopio

Tuovinen Ella Elina Kuopio

Vekkeli Essi Heta Kristiina Kuopio

Liiketoiminnan kehittämisen tutkinto-ohjelma

Harjunheimo Hannamari Kuopio

Merimaa Sanna Maarit Kuopio

Sonninen Henna Oona Maria Kuopio

Tossavainen Heli Maarit Rautalampi

Maaseudun kehittämisen tutkinto-ohjelma

Nasrelarab Satu Orvokki Iisalmi

Rönkkö Eeva Eliisa Iisalmi

Rönkkö Tero Tapio Kalervo Iisalmi

Tupasela Reetta Emilia Orimattila

 

Maaseutuelinkeinojen koulutusohjelma

Partanen Antti Pekka Lapinlahti

Perälä Perttu Mikael Laihia

 

Matkailu- ja ravitsemisalan tutkinto-ohjelma

Goethals Michèle Ulkomaat

Hautajärvi Janita Julia Hannele Oulu

Heinonen Katja-Maria Varkaus

Huttunen Annamari Katriina Kuopio

Hämäläinen Roosa Pauliina Salla Pihtipudas

Ikävalko Hannakaisa Emilia Pieksämäki

Jokinen Kaisa Marianna Hannuntytär Kuopio

Juntunen Mikko Ristonpoika Kiuruvesi

Kekäläinen Helena Asta Maria Tuusniemi

Keränen Meeri Kuopio

Kortelainen Elli Alisa Kuopio

Kuosmanen Toni Samuli Sonkajärvi

Murto Maria Eveliina Kuopio

Nikula Jenni Sofia Kuopio

Niskanen Kalle Markus Kuopio

Okker Katja Anneli Jyväskylä

Paavola Luukas Arttu Aleksi Kuopio

Pajari Ville Eevert Petteri Inari

Piik Johanna Sisko Susanna Kuopio

Piipponen Mirka Maria Polvijärvi

Pugacheva Anna Maria Salo

Pusa Eevi Oili Helena Kuopio

Raatikainen Tommi Eino Petteri Viitasaari

Rautiainen Jenna Eveliina Kajaani

Remes Sanni Marleena Kuopio

Savolainen Ronja Susanna Siilinjärvi

Tikkanen Aino Martta Makreeta Oulu

Torvinen Taru Anu Elina Kuopio

Yli-Kankahila Aini Elisabet Helsinki

 

Matkailun koulutusohjelma

Kareketo Ida Hilda Marjatta Rautalampi

Kontturi Minna Maria Kuopio

Timonen Olli Juuso Kuopio

 

Muotoilun koulutusohjelma

Hämäläinen Kiia Susanna Jyväskylä

Kalliokoski Suvi-Marja Vantaa

Klemetti Ville Taneli -

Liukkonen Satu Aliina Kuopio

Rahikainen Taija Riikka Emilia Kuopio

Tanskanen Severi Hannes Kuopio

Tuominen Kati Johanna Seinäjoki

Von Becker Janna Mari Kuopio

 

Muotoilun tutkinto-ohjelma

Lenkkeri-Tamminen Miia Marika Seinäjoki

Nousiainen Henna Eveliina Pielavesi

Radova Maria Kuopio

Åhman Jenni Mari Kuopio

 

Musiikin koulutusohjelma

Ageenko Anu-Kaisa Joensuu

Aittola Vertti Valtteri Kuopio

Hiltunen Joonas Benjam Kuopio

Korhonen Elina Maria Aallotar

Pelkonen Roope Kasperi Kuopio

Vokkolainen Jussi Petteri Vantaa

 

Musiikin tutkinto-ohjelma

Hiltunen Hanna Eliisa Leppävirta

Immonen Jussi Ilmari Joensuu

Järveläinen Lea Saima Sinikka Kuopio

Onttonen Jukka Tapani Kuopio

Pulkkinen Iiro Jaakko Kalevi Kuopio

Raittila Hanna Mari Alina Tervo

Räsänen Taina Hannele Kuopio

Sorsa Maria Eini Inkeri Joensuu

Timonen Santtu Joona Samuel Kitee

 

Palopäällystön koulutusohjelma

Kaihola Marko Juhani Lahti

Kivioja Eetu Juhani Matinpoika Espoo

Korteniemi Juuso Valtteri Jyväskylä

Urpalainen Hannu Valtteri Espoo

Wickström Niclas Johan Benjamin Inkoo

 

Palopäällystön tutkinto-ohjelma

Heikkala Kirsti Johanna Vantaa

Pudas Eerik Mikael Tyrnävä

Rantamäki Timo Johannes Kouvola

Saarela Tuomas Santeri Oulu

Sisso Harri Tapani Kuopio

Radiografian kliinisen asiantuntijan tutkinto-ohjelma

Kauppinen Jarkko Kalevi Kuopio

 

Rakennusalan työnjohdon koulutusohjelma

Harjumäki Antti Mikael Siilinjärvi

Hirvonen Henri Antti Valtteri Kuopio

Hänninen Juho Pekka Einar Siilinjärvi

Luostarinen Mikko Johannes Kuopio

Pehkonen Jyri Veikko Kuopio

Pennanen Roni Ronald Raimond Kuopio

 

Rakennusarkkitehtuurin tutkinto-ohjelma

Aalto Tommi Aleksi Imatra

Lampinen Sami Mikael Tampere

Laurikainen Jasmi Jenita Vantaa

Mustonen Maaret Hannele Siilinjärvi

Nuutinen Heli Kuopio

Salminen Anni Maria Helsinki

Tikkanen Lasse Ville Kalevi Kuopio

Turunen Niklas Samuli Kuopio

 

Rakennusmestarin tutkinto-ohjelma

Hirvelä Erkka Hermanni Kuopio

Härkönen Aino Karoliina Oulu

Kokkonen Sami Juhani Kuopio

Lappalainen Ari Marko Tapio Joensuu

Muona Henri Juhani Kuopio

Patronen Karri Rauli Petteri Pieksämäki

Pöyhönen Tatu Petteri Kuopio

Rautiainen Asta Johanna Mikkeli

Räsänen Jukka Jalmari Siilinjärvi

 

Rakennustekniikan koulutusohjelma

Kärkkäinen Niko Otto Daniel Kuopio

Luostarinen Juha Kalevi Siilinjärvi

Ruotsalainen Joonas Erkki Einari Rautavaara

Torkkeli Tomi Tapio Leppävirta

 

Rakennustekniikan tutkinto-ohjelma

Al-Sammarraie Mohammed Saad Abdulazeez Kuopio

Komulainen Emmi Sandra Katariina Sotkamo

Kotilainen Samu Valtteri Kannonkoski

Kukkala Hannu Samuel Kuopio

Lappeteläinen Eetu Samuli Kuopio

Laukkanen Teemu Topias Savonlinna

Pernu Juha Matti Tervo

Räsänen Jukka Jalmari Siilinjärvi

Saukko Jere Johannes Kuopio

Tuhkanen Hannu Olavi Siilinjärvi

Turkia Susanna Karoliina Helsinki

Valtonen Saara Maria Ruokolahti

Rakentamisen koulutusohjelma

Pylkkänen Antti Aarne Ilmari Mikkeli

 

Röntgenhoitajan tutkinto-ohjelma

Halttunen Henna-Riikka Maaria Kuopio

Huttunen Tiia Seija Kuopio

Hyvärinen Henna Maarit Johanna Kuopio

Junni Sami Tuisku Ilari Kuopio

Karjalainen Pyry Santeri Jannenpoika

Korhonen Sini Annika Joensuu

Korhonen Suvi Maaria Kuopio

Koski Reetta Juulia Kuopio

Lappalainen Jere Pentti Juhani Kuopio

Lehtiö Ilona Maaria Kouvola

Leino Essi Eveliina Hyvinkää

Lempinen Jonna Mari Johanna Suonenjoki

Lötjönen Mirka Maarit Imatra

Markkanen Hilla-Maaria Marjukka Kuopio

Nousiainen Lasse Petteri Kuopio

Nygren Janette Krista Johanna Kuopio

Parkkinen Jami Arto Aukusti Turku

Pekkarinen Niina Maria Riihimäki

Petriläinen Päivi Elina Kuopio

Pohjolainen Matti Mikael Kuopio

Rissanen Jonna-Mari Annele Kuopio

Tapiola Laura Maria Karoliina Kouvola

Tarvainen Neija-Ursula Arna-Miina Lahti

Torvi Anni Elina Lappeenranta

Tähtinen Laura Johanna Kuopio

 

Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma

Ahonen Markku Juhani Kuopio

Alatalo Suvi Maarit Iisalmi

Antikainen Henri Olavi Kuopio

Anttila Elena Inari Esteri Lapinlahti

Auvinen Iiro Juhani Kuopio

Avonius Henna Mirella Kuopio

Ellola Janna Miisa Maria Iisalmi

Eskelinen Sonja Emilia Vieremä

Grönfors Alisa Henrietta Kuopio

Hartikainen Päivi Anna Kaarina Lapinlahti

Hiltunen Heidi Kaarina Kuopio

Hirvelä Lauri Ilmari Kuopio

Huokuniemi Henna Marjatta Kristiina Kuopio

Hynynen Jenny Elsa Katariina Kuopio

Ikonen Jonna Satu Kristiina Kuopio

Julkunen Jaana Nella Jenica Kuopio

Junkkila Ella Eveliina Kuopio

Kankaanpää Tatjaana Anneli Iisalmi

Kauhanen Emmi Johanna Kuopio

Keränen Veera Emilia Kuopio

Kiljander Eeva Elisabet Kuopio

Kokkinen Tuula Marjatta Pieksämäki

Kokkonen Tyyni Marjaana Pielavesi

Komulainen Marjo Mirjami Kuopio

Kröger Anu Marianne Kuopio

Kuokkanen Asta Johanna Iisalmi

Kuosmanen Kati Susanna Lapinlahti

Kuosmanen Marjo Anneli Sonkajärvi

Kurkinen Inkariina Iisalmi

Kärkiö Arttu Aleksi Kuopio

Laakkonen Jarkko Tapani Kuopio

Lagus Anna-Mari Kaarina Kuopio

Lappalainen Nitta Jasmin Kuopio

Laukkanen Henna Riikka Kuopio

Laukkanen Sami Joonas Tapani Kuopio

Leppänen Heljä Mirjami Kuopio

Lipponen Ronja Satu-Maarit Kuopio

Lonkila Zoja Alma Esteri Kuopio

Montonen Alina Linda Maria Kuopio

Muona Niina Johanna Kuopio

Mustonen Katja Piia Kristiina Kuopio

Mällinen Kalle Aukusti Kajaani

Nousiainen Jenna Maaret Johanna Kuopio

Nyyssönen Emmi Julia Mäntyharju

Närvänen Pekka Tapani Sotkamo

Partanen Juuli Ida Maria Iisalmi

Pirhonen Reetta Susanna Tervo

Rajaniemi Jenni Minni Johanna Pyhäjärvi

Rauhala Aleksi Samuli Siilinjärvi

Rautiainen Tarja Ilona Päivikki Juankoski

Repo Sanna Maria Iisalmi

Ritanen Iiro Topi Oskari Kuopio

Ruotsalainen Noora Emilia Iisalmi

Ruotsalainen Anna Kristiina Oulu

Saastamoinen Iida Maija Maria Nurmes

Savolainen Päivi Hannele Iisalmi

Savonsalmi Saara Sini Sofia Kuopio

Sopanen Sanna-Kaisa Pauliina Kuopio

Särkkä Riia Maria Kuopio

Tikkanen Meri Tuuli Kuopio

Timonen Roosa Emilia Äänekoski

Tuomela Emma Kristiina Kuopio

Tuomela Tiina Susanna Siilinjärvi

Vehniäinen Katja Maria Kuopio

Vesamäki Topi Alfred Kuopio

Wiik Eero Evert Abraham Kuopio

Vipuveräjä Iida Anniina Kuopio

Voutilainen Tarja Anneli Kuopio

Voutilainen Katja Birgitta Leppävirta

Väyrynen Sonja Marita Muhos

Väänänen Taru Talvikki Suonenjoki

 

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen tutkinto-ohjelma

Alenius Tiina Irina Tampere

Berg-Väänänen Nelli Emilia Kuopio

Hämäläinen Pia Tuulikki Siilinjärvi

Inkinen Ulla Emilia Kuopio

Jäntti Mia Susanna Kuopio

Kaipainen Minna Sisko Teresa Hankasalmi

Keinänen Anne-Maarit Jyväskylä

Korhonen Satu Katja Birgitta Kuopio

Korhonen Henna Mari Kyllikki Suonenjoki

Mähönen Jenni Johanna Sonkajärvi

Puustinen Päivi Elina Iisalmi

Saikkonen Minna Susanna Kuopio

Sosiaalialan koulutusohjelma

Mustonen Anna Helena Kuopio

 

Sosionomin (AMK) tutkinto-ohjelma

Ahosola Susanna Sini Emilia Kotka

Eloranta Petra Susanna Iisalmi

Hämäläinen Ville Antero Kuopio

Hänninen Linda Susanna Juva

Janatuinen Satu Hannele Iisalmi

Jokinen Nina Annika Iisalmi

Kauppinen Sara Julia Kuopio

Kauppinen Mirja Anneli Sonkajärvi

Koistinen Virpi Marjatta Leppävirta

Korhonen Paula Anneli Kajaani

Koskimies Saara Emma Elisa Lieksa

Kuronen Taina Anneli Kuopio

Lahtonen Maaret Annika Turku

Muona Laura-Maria Siilinjärvi

Mäkivirta Pekka Johannes Kuopio

Mäntylä Maria Kristiina Siilinjärvi

Nenola Petra Elina Sonkajärvi

Peltola Roosa Emilia Siilinjärvi

Rantanen Emmi Siiri Pauliina Jokioinen

Rautiainen Jaana Pauliina Siilinjärvi

Ryynänen Ville Mikael Kuopio

Ryynänen Jenna Helena Leppävirta

Räsänen Eija Tuulikki Kuopio

Sirvio Laura Tuulia Kuopio

Sirviö Kaisa Maria Sonkajärvi

Sjöstrand Hanna Reetta Kuopio

Tikkanen Jenni Reetta Sofia Lapinlahti

Tuhkanen Terhi Johanna Kuopio

Vartiainen Niina Riitta Pirita Siilinjärvi

Vesterinen Mika Juhani Kuopio

Väyrynen Henna-Karolina Iisalmi

Yagli Filiz Iisalmi

 

Suuhygienistin tutkinto-ohjelma

Herrala Roosa Elisa Haapajärvi

Hokkanen Nina Maria Beatrice Rautalampi

Juusola Aino Esteri

Juutilainen Petra Johanna Kuopio

Koljonen Ira Emilia Kuopio

Lohilahti Niina Maria Kuopio

Nissinen Virve Anniina Leppävirta

Piiroinen Sini Lilja Kuopio

Pohjoismäki Liisa Eveliina Tampere

Svahn Janina Elisabet Kuopio

Suun terveydenhuollon koulutusohjelma

Kolu Noora Johanna Kuopio

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan tutkinto-ohjelma

Aunola Elias Petri Hermanni Imatra

Heikkinen Antti Matias Juhani Kajaani

Ikonen Tomi Petteri Kitee

Järvenpää Roope Marko Sakari Kuopio

Karhapää Mikko Juhani Kuopio

Kemppainen Tommi Tapani Sotkamo

Mantsinen Juha Pertti Oskari Tohmajärvi

Mykkänen Toni Mikael Kotka

Naukkarinen Vesa Petteri Parikkala

Onatsu Joonas Niko Kristian Siilinjärvi

Pitkänen Markus Oskari Varkaus

Raunisto Jesse Janne Jeremias Kuopio

Romppanen Elias Erkki Onni Hyvinkää

Ruotsalainen Mikko Santeri Kuopio

Rönkkö Miika Pekka Johannes Iisalmi

Tirkkonen Teemu Kuopio

Tuomainen Atte Samuli Kuopio

Udd Simo Valtteri Lahti

Väisänen Samu Pekka Oskari Kuopio

 

Sähkötekniikan koulutusohjelma

Kastari Niina Tuulia Huittinen

Kuusela Mika Tapani Kuopio

Nykänen Jarmo Ensio Kuopio

Tanssinopettajan koulutusohjelma

Vaskonen Hanna Maarit Kuopio

 

Tanssinopettajan tutkinto-ohjelma

Kauhanen Anni Karoliina Kuopio

Kortelainen Mari Eliisa Outokumpu

Susi Margarita Kuopio

Vallin Terttu Kyllikki Lahti

 

Teknologiaosaamisen johtamisen tutkinto-ohjelma

Auno Kirsi Marita Kuopio

Haimila Marko Antero Suonenjoki

Huopainen Armi Maria Leppävirta

Hyry Tommi Rikhard Siilinjärvi

Hänninen Sari Minna Kristiina Siilinjärvi

Laaksonen Topias Sakari Hyvinkää

Makkonen Jani Petteri Siilinjärvi

Mönkkönen Ari Aukusti Kuopio

Pihanurmi Miia Maria Varkaus

Rautula Janne Sakari Iisalmi

Rissanen Antti Heikki Kuopio

Tolvanen Kaisu Petra Maria Kuopio

Viinikainen Petri Sakari Kuopio

 

Terveydenhoitajan tutkinto-ohjelma

Ahlqvist Tiina Maria Kuopio

Antikainen Liisa Anneli Kuopio

Huuskonen Siiri Inkeri Kuopio

Kaira-Ritvanen Johanna Tuulikki Kuopio

Keinonen Emmi Kristiina Iisalmi

Klaavo Niina Inkeri Outokumpu

Koistinen Heini Anniina Kuopio

Kontro Elina Marjastiina Siilinjärvi

Kukkonen Riina Marianna Turku

Kääriö Heidi Anniina Kuopio

Laukkanen Sanna Katja Maria Kuopio

Liimatainen Mervi Johanna Hankasalmi

Mäkkeli Minka Marianne Kuopio

Paldanius Petra Matilda Kuopio

Pietikäinen Tatjana Kuopio

Puustinen Soila Marjatta Kuopio

Rikkonen Roosa Marie Jasmin Kuopio

Räisänen Niina Emilia Kajaani

Tavi Senja Marita Jyväskylä

Toppinen Iina Matleena Kuopio

Toppinen Marjo Kirsi Sinikka Kuopio

Vesterinen Heli Maria Elisa Varkaus

Yletyinen Ninnu Lilli Kuopio

 

Tietotekniikan koulutusohjelma

Huisko Simo Hermanni Juuka

Inberg Rami Hannu Erik Turku

Karhu Sasa Pyry Kalervo Kuopio

Kettunen Riku Henrik Kuopio

Leppänen Toni Petteri Kuopio

Luostarinen Anssi Antero Kuopio

Markkanen Eki Vesa Ossian Kuopio

Puurunen Panu Joonatan Kuopio

Röppänen Aki Juhani Kuopio

Soini Perttu Samuel Kuopio

Tanskanen Samuli Markus Kuopio

Yliportimo Mirka Anneli Kuopio

 

Tietotekniikan tutkinto-ohjelma

Hadhood Haret Kuopio

Heikkinen Samu Ville Juhani Kuopio

Horto Tatu Pertti Taneli Paltamo

Kinnunen Jarno Kalevi Kuopio

Kostiainen Aleksi Sakari Mikael Kuopio

Niemelä Toni Juhani Kuopio

Ojala Leevi Henrikki Johannes Kiuruvesi

Ovaskainen Mika Markus Tapani Kuopio

Parviainen Panu Otto Kuopio

Riikonen Rico Antti Timitri Kuopio

Salminen Toni Petteri Kuopio

Töyrylä Tuomas Olli Matias Jyväskylä

Wikman Riku Kasper Tapio Tampere

Ympäristötekniikan koulutusohjelma

Linnove Timo Henrik Jyväskylä

 

Ympäristötekniikan tutkinto-ohjelma

Heikkinen Jenni Matleena Nurmes

Hottola Ville Pertti Samuli Kouvola

Huuskonen Annika Karoliina Rautalampi

Hyvönen Simo Tapani Siilinjärvi

Kettunen Simo Santeri Kuopio

Lahtonen Assi Iina Maria Kuopio

Luostarinen Jukka Tapani Kuopio

Matero Jenni Annika Kuopio

Sonninen Jari Marko Kuopio

Stranius Tuomas Mikko Paavali Kuopio

 

Ympäristöteknologian koulutusohjelma

Fu Hailun Ulkomaat

Jäntti Teemu Petteri Kuopio

Käsnänen Iiro Tuomo Johannes Kuopio

Li Xingrong Ulkomaat

Mäkinen Emmi Julia Kuopio

Putkonen Anni Liisa Elina Kuopio

Qi Zhengjie Ulkomaat

Rytkönen Aku-Petteri Pertinpoika Kuopio

Savolainen Arttu Rikhard Lapinlahti

 

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma

Hakkarainen Arto Tapani Kuopio

Kröger Marjo Hannele Joensuu

Laitinen Mika Anton Kuopio

Leinonen Raisa Irmeli Kuopio