Savonia-ammattikorkeakoulusta valmistuneet 1.1.-19.5.2020

Agrologin tutkinto-ohjelma

Hakulinen Tiia Jaana Kristiina

Koskinen Jonna Emilia

Mihailov Heta Tiia Marika

Pulkkinen Antti Arndt

Rissanen Ville Matti

Suutarinen Milla Emilia

 

Maaseudun kehittämisen tutkinto-ohjelma

Ihasalo Sanna Liisa Maria

 

Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma

Haga Alexander Andrew

Koljonen Joni-Matti

Kämppi Lasse Markus

Ojalehto Anssi Tapio

Parkkila Pauli Jaakko

Saari Elina Katariina

 

Sosionomin (AMK) tutkinto-ohjelma

Hirvonen Asta Elisa

Hyvönen Katja Piritta

Karjalainen Eeva Kristina

Kuosmanen Satu Annukka

Lehikoinen Anu Riikka Hannele

Lommi Lauri Roope Johannes

Mustonen Ermi Iiris

Paussoi Annamari

Peltola Jesse Rasmus Juhani

Piirainen Niina Johanna

Pulliainen Marja Annukka

Pylkkänen Jonna Pauliina

Remonen Piia Susanna

Riikonen Samuli Antti Matias

Ryhänen Pauliina

Saastamoinen Jenni Ida Elisa

Salo Sini Johanna

Smolander Hanne Heidi Marjaana

Suvenkari Sari Marjut Hannele

Säisä Anna-Kaisa

Tissari Anniina Mirjami

Vuoti Miia Emilia

 

Sosionomin (ylempi AMK) tutkinto-ohjelma

Ahonen Laura Maria

Kilpeläinen Virpi Hannele

Penttonen Eeva-Mari

Pitkänen-Pääkkönen Marjaana

Winter Katja-Maarit

 

Bioanalytiikan kliinisen asiantuntijan tutkinto-ohjelma

Uotila Sanna Emilia

 

Bioanalyytikon tutkinto-ohjelma

Havukainen Sanni Liisa Emilia

Heikkinen Sari Annikki

Honkajärvi Eine-Maria Vilhelmiina

Jauhiainen Kaisa Maria

Jokelainen Kirsi Erika

Joutjärvi Tiina Johanna

Kruuse Karleen Elisabeth

Lensu Susanna

Lievonen Pia Marjut

Liimatainen Katriina Annika

Vesala Mari Hanneli

 

Degree Programme in Industrial Management

Yue Shuang

 

Degree Programme in International Business

Keinänen Henry Juhani

Longuet Marc

Tommila Susanna Tuulia

 

Degree Programme in Mechanical Engineering

Prudan Anna

Zainana Youssef

 

Design Making –tutkinto-ohjelma

Albrecht Kati Johanna

 

Ensihoidon johtamisen tutkinto-ohjelma

Ruotsalainen Raimo Juhani

Saukko Janette Carolina

 

Ensihoitajan tutkinto-ohjelma

Alanen Tommi Juho Sammeli

Forsblom Ville Albert

Haapamäki Viljami Timonpoika

Haapapuro Roosa-Maria

Halonen Jenna Hannele

Huttu Oskari Joonatan

Ketola Ella Maria

Kinnunen Maija Matleena

Korkkinen Eeva-Leena Maria

Kovanen Annika Helmi Maria

Kumpulainen Heikki Aaro Juhani

Kärkkäinen Kaarlo Leevi Akseli

Liimatainen Jonna Emilia

Ndow Mohammed Lamin Solo

Niemistö Jussi Alvar

Nissinen Jermu Valtteri

Pernu Maija Katariina

Pietikäinen Jouni Juhani

Raatikainen Jemina Annica

Rovio Ville Santtu Juhani

Tiitinen Hugo-Daniel

Tolvanen Samuli Mikael

Ursin Jonas Henrik

Vainionpää Mika Eerik

Yrjänä Juho-Veikko Väinämö

 

Fysioterapeutin tutkinto-ohjelma

Piironen Sami Antero

 

Hoitotyön kliinisen asiantuntijan tutkinto-ohjelma

Peppanen Tiina Maria

Hoitotyön koulutusohjelma

Aho Pinja Stiina Aurora

Niskanen Saana Maria

 

Hyvinvointikoordinaattorin tutkinto-ohjelma

Nissinen Heli Tuulikki

Konetekniikan tutkinto-ohjelma

Härkönen Ville Valtteri Juhani

Ilkko Timo Henri Edvard

Isoaho Juho Heikki Eemeli

Kiskonen Denis

Koponen Tommi Ari Juhani

Lappalainen Jouni Rikhart

Markkinen Mikko Juho Henrik

Saastamoinen Eetu Herman

Soini Kalle Aleksi

Kätilön tutkinto-ohjelma

Cabuk Laura Marianne

Hiltunen Henna Elviira

Kronqvist Anna Katri Elina

Rissanen Eevi Emilia

Rusanen Taru Pilvi

Smahl Johanna Katariina

 

Liiketalouden koulutusohjelma

Hilliaho Anne Mirjami

Saastamoinen Jari Heikki Matias

 

Liiketalouden tutkinto-ohjelma

Ahonen Henri August Mikael

Airaksinen Tommi Petteri

Haatainen Reetta Katriina

Heikkilä Niilo Samuli

Holopainen Heini Johanna

Honka Alex Johannes

Karjalainen Noora Karoliina

Kekkonen Henna-Riikka

Korhonen Ida-Sofia

Kuvaja Laura Pauliina

Laitinen Sakari Mikael

Rissanen Hanna Emilia

Savolainen Aatu Erkki Johannes

Toskala Jon Mikael

Varakas Erkka Ilari

Vatanen Tuija Maritta

Vesterinen Susanna Katariina

 

Liiketoiminnan kehittämisen tutkinto-ohjelma

Ahtinen Jenni Tiina Marika

Epelä Matias Santeri

Harju Outi Maritta Tuulia

 

Master’s Degree Programme in Digital Health

Aarra Heidi Sinikka

Aluoch Ernest Odwe

Soininen Katja Maria Elisa

 

Matkailu- ja ravitsemisalan tutkinto-ohjelma

Autio Jasmin Julia

Kandolin Anna Katariina

Kurikka Heini Terhi Tuulikki

Laaksorinne Tiia Maria

Laitinen Tiina Mari

Montonen Hanna Annika

Ohtonen Elli Ilona Eveliina

Puoskari Janne Petteri

Pylvänäinen Anni Mirjam

Muotoilun tutkinto-ohjelma

Heimonen Piia Helena

Heinonen Kalle Mattias

Henelius Jasmine Taina Helena

Kanninen Pauliina

Kiiskilä Markus Mikael

Mattila Laura Sofia

Pirinen Roosa Pauliina

Pynnönen Ida Elli-Nora

Musiikin koulutusohjelma

Ratilainen Miia Josefiina

Tuura Riikka Hannele

 

Musiikin tutkinto-ohjelma

Ikonen Natalia Viktoria

Niiranen Tanja Suvi Annika

Peltomäki Linda Katariina

Viljakainen Raita Sofia

Väisänen Vesa Matti

 

Musiikkipedagogin tutkinto-ohjelma

Korri Taija Johanna

Palopäällystön tutkinto-ohjelma

Kangastie Topias Keijo Aleksanteri

Lohiranto Markus Valdemar

Salonen Ville Tapani

Teikari Jesse Pekka Kristian

Tuhkanen Henri Kristian

 

Radiografian kliinisen asiantuntijan tutkinto-ohjelma

Katainen Johanna Katariina

 

Rakennusalan työnjohdon koulutusohjelma

Antila Ismo Touko Fabian

Karhunen Mika Henri Aukusti

 

Rakennusarkkitehtuurin tutkinto-ohjelma

Häkkinen Tiina Elisa

 

Rakennusmestarin tutkinto-ohjelma

Eloranta Yabets Oskari

Hatula Timo Tapani

Häkkinen Jarno Toni Tapani

Ilanne Antti Petteri

Korhonen Antti Juhani

Lipponen Ari Markus

Mäki Salli Inkeri

Tauriainen Antti Juhani

Tossavainen Jari Pentti

 

Rakennustekniikan koulutusohjelma

Hallikainen Olli Petteri

 

Rakennustekniikan tutkinto-ohjelma

Eloranta Abenezer Samuli

Hakanen Ilari Kristian

Heikkinen Eetu Oskari

Huikuri Karri Kristian

Hujanen Erkki Samuli

Karppinen Petri Henrik

Keijonen Mikko Olavi

Koivistoinen Niklas Arttu

Kukkonen Kari Juhani

Leikas Ville-Matti Tapio

Luukkonen Paavo Juhani

Maunula Frans Eerik

Miettinen Markus Sami Petteri

Mäki Salli Inkeri

Nikki Daniel Aukusti

Nykänen Herkko Eemeli

Nylander Eetu Antero

Palokangas Jaakko Viljami

Piippo Karri Aleksanteri

Raatikainen Anna Emmi Julia

Rahunen Tuomas Alpo Juhani

Räisänen Hanan

Tarvainen Hanna Elisa

Varis Veera Vilhelmiina

 

Röntgenhoitajan tutkinto-ohjelma

Haasiomäki Riikka-Emilia

Helminen Lauri Petteri

Hukkanen Antti Ilmari

Korhonen Tiina Marika

Käki Heidi Marjukka

Rinkinen Wilma Olivia

Ruuskanen Heidi Johanna

Tiirikainen Linda Katri Emilia

 

Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma

Hokkanen Monica Anneli

Jokelainen Heini Susanna

Jokiniemi Jarno Markus

Karhapää Sanni Maija

Korhonen Henna Jasmin

Kostilainen Antti Mikael

Markkanen Alpo Johan Ilmari

Mömmö Anttoni Elmeri

Niemi Mia Johanna

Nissilä Erno Iisakki

Piippo Juha Matti

Rautakoski Valtteri Eemeli

 

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen tutkinto-ohjelma

Paukkunen Katja Johanna

Taskinen Leena Tuulikki

Thil Jari-Pekka Juhani

Tilles-Tirkkonen Tanja Ellen Sinikka

 

Suuhygienistin tutkinto-ohjelma

Gyldén Roosa Justiina

Immonen Suvi Tuulia

Juhanila Hanna Mari

Laaksonen Roosa Liina

Lindman Verna Maria

Lösönen Salla Anniina

Nieminen Riikka Maria

Papinkivi Veera Marianna

Ruotsalainen Veera Katariina

Takkunen Suvi Marika

Väänänen Laura Sisko

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan tutkinto-ohjelma

Harjunheimo Daniel Oula

Järvenpää Jani Tapio

Kleimola Juho Harri

Pärnänen Teemu Juhani

Takkinen Sami Petteri

 

Taidepedagogiikan tutkinto-ohjelma

Lisitsin-Mantere Petra Pauliina

Pesonen Anni Maria

Tuohino Piia Marika Elina

Welling Päivi Hannele

 

Tanssinopettajan tutkinto-ohjelma

Heinonen Fanny Emma Loviisa

Kontio Elma Elina

 

Teknologiaosaamisen johtamisen tutkinto-ohjelma

Huttunen Jari Matti

Kanniainen Joel-Antton

Pimiä Nina Maria

Sutinen Matti Ville

 

Terveydenhoitajan tutkinto-ohjelma

Jokinen Emilia Katariina

Kuosmanen Lilli Marianne

Peltokangas Roosa Marjaana

 

Tietotekniikan tutkinto-ohjelma

Brandt Roni Kimmo Kristian

Kaartinen Jarkko Tapani

Kallio Eetu Mikael

Korhonen Valtteri Tapio

Luiro Kimmo Waltteri

Malinen Samu Roope Eemeli

Pakarinen Kimmo Antero

Reijonen Arttu Juha Matias

Soininen Veera Marika

Väänänen Heikki Taneli

 

Wellness-liiketoiminnan tutkinto-ohjelma

Mikkonen Netta Jasmine

Niskanen Tarja Hannele

 

Ympäristötekniikan tutkinto-ohjelma

Antikainen Jouni Otto Juha

Fan Qiuwang

Heikkinen Anna Kaisa Pauliina

Kalliomäki Eeti Olavi

Koivisto Maija Elina

Leskinen Jere Johannes

Leskinen Saila Mari Annika

Muttonen Anni Maria

Puurunen Pihla Sara Maaria

Toivanen Joonas Petteri

Varla Arno Mikael

 

Ympäristöteknologian koulutusohjelma

Paananen Krista Tiituriina

 

Energiatekniikan tutkinto-ohjelma

Asikainen Hanna Katriina

Danilov Ilja

Hartikainen Aki Tapio

Huttunen Kimmo Kristian

Häyrinen Mika Tapani

Jäntti Janica Riina Birgitta

Kokkonen Tiina Marketta

Lamberg Marko Tapani

Piironen Joona Elmeri

Seila-Jauhiainen Marju Susanna

Siekkinen Mika Tapio

Simonen Juha Pekka Tapani

Mitä tunnetta artikkeli sinussa herättää? Ilmaisemalla tunteesi näet toisten reaktiot.