Savonia-ammattikorkeakoulusta valmistuneet keväällä 2018

Agrologin tutkinto-ohjelma, Iisalmi

Aittola Mira-Kaisa, Kärsämäki

Heinonen Neea Anniina, Vihti

Hellén Elina Suvi Maaret, Pyhäjärvi

Kolehmainen  Nina Marika, Iisalmi

Korhonen Jenni Riikka, Pieksämäki

Kortelainen Mirka Katri Marika, Vieremä

Koskela Elina Maria Annikki, Kemi

Laakkonen Ilpo Viljami, Nurmes

Laakkonen Martta, Nurmes

Laatikainen Jonna Marjaana, Kuopio

Luoma Marjut Anneli, Kauhava

Martikainen Sonja Karoliina, Iisalmi

Partanen, Roosa Linnea Wilhelmina, Jyväskylä

Pietarila Sari Annika Johanna, Siikajoki

Pitkänen Markku Tapani, Kuopio

Pulkkinen Satu Krista Elisa, Kajaani

Reinikainen Anni Katriina, Savonlinna

Ruuhinen Saila Liisa, Evijärvi

Rönkkö, Päivi Hannele, Iisalmi

Sirviö Milla Inkeri, Sotkamo

Tavaststjerna Miisa Maria, Pihtipudas

Turunen Antti Einari, Tuusniemi

Tähtivaara Titta Marika, Juankoski

Walden Vilma-Lotta Wilhelmina, Kuopio

 

Hoitotyön koulutusohjelma, Iisalmi

Hiekkataipale Aleksi, Oulu

Huttunen Mika Henri Johannes, Iisalmi

Mönkkönen Niina-Elina Anneli, Iisalmi

Pääkkönen Jyri Matias, Iisalmi

Vuorenmies Eero Mikael, Kuopio

 

Maaseutuelinkeinojen koulutusohjelma, Iisalmi

Korhonen Miika Artturi, Valtimo

Repo Sanna Maria, Iisalmi

 

Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma, Iisalmi

Ahonen Milka Tatjaana, Kajaani

Alanen Niina Elina, Sonkajärvi

Haapanen Niina Anna-Mari, Kuopio

Heikkinen Emma Helena, Kuopio

Heiskanen Mari Aino Johanna, Sonkajärvi

Huovila Janne Tapani, Siikalatva

Iivarinen Laura Maria, Siilinjärvi

Jääskeläinen Tiia Janniina, Kuopio

Kauppinen Jukka Tapani, Iisalmi

Korhonen Riikka-Maija, Kuopio

Kortelainen Pertti Heikki Kullervo, Iisalmi

Kylmänen Henri Tapio, Oulu

Kärkkäinen Harri Lauri Tapio, Lapinlahti

Laakkonen Piia Maarit Katriina, Kuopio

Löytynoja Linda Susanna, Lapinlahti

Mäyrä Tuomas Ville Kalervo, Iisalmi

Oksisto Olli-Matti, Kuopio

Oksisto Riikka Marleena, Lapinlahti

Parkkila Minna Maarit, Kinnula

Pohjola Juho Aleksanteri, Kuopio

Rissanen Jenina Johanna, Kuopio

Rytkönen Päivi Elina, Kuopio

Svärd Joonas Kristian, Iisalmi

Taskinen Miia Marika, Kuopio

Tiensuu Annu Maria Eleonoora, Siilinjärvi

Vuorinen Salla Anne Johanna, Lapinlahti

 

Sosiaalialan koulutusohjelma, Iisalmi

Arbelius Jussi Petteri, Kiuruvesi

Kirmizi Tiina Annika, Kuopio

Korhonen Johanna Emilia, Siilinjärvi

 

Sosionomin (AMK) tutkinto-ohjelma

Grundmark Kaisu-Sisko Helena, Iisalmi

Hannonen Eveliina Annika, Kuopio

Holster Maarit Anni, Lahti

Ikonen Katja Johanna, Iisalmi

Immonen Sanna Maria, Sotkamo

Juntunen Helmi Kaarina, Iisalmi

Juntunen Katri Onerva, Kuopio

Järvi Emma Johanna, Hattula

Kainulainen Katja Johanna, Kiuruvesi

Kauppinen Johanna Maaria, Iisalmi

Kauppinen Markus Tapani, Joensuu

Kettunen Julia Laura Annele, Heinävesi

Koivistoinen Nanna Marjut, Pielavesi

Kokkonen Tiia Heidi Margit, Mikkeli

Komulainen Laura Kaisa, Kuopio

Korajoki Tia Ira Alexandra, Iisalmi

Korhonen Krista Mari Annika, Rautavaara

Korhonen Tiia Marika, Kärsämäki

Kotta Marjut Annele, Kuopio

Kumakari Tiina Tuulikki, Iisalmi

Laaksonen       Saija Annika     Kuopio

Laitinen Linta Johanna Ulriikka, Kuopio

Laukkanen Iiris Katariina, Tuusula

Malila Katja Sanna Tuulia, Pyhäjärvi

Moilanen Jutta Maria, Helsinki

Moilanen Mirva Karoliina, Kuopio

Mononen Olli Pekka Aleksi, Kuopio

Myyryläinen Kaisa Elina, Kuopio

Mähönen Tuija Katriina, Iisalmi

Niemilä Virpi Susanna, Siilinjärvi

Niilekselä Henni-Annika, Iisalmi

Nousiainen Sari Anna Inkeri, Kuopio

Nurminen Linda Ida Emilia, Siilinjärvi

Onkalo Heli-Maria, Varkaus

Paasikivi Petra Johanna, Leppävirta

Piel Yasemin Meryem, Kuopio

Rantala Tarja Minna Helena, Kuopio

Rautiainen Piia Hannele, Kuopio

Riikonen Sanna Maria, Lapinlahti

Ruuskanen Miia Maarit, Varkaus

Räty Annika Eveliina, Kiuruvesi

Sihvonen Annette Janina, Siilinjärvi

Simonen Mila Minna Natalie, Kuopio

Soininen Emilia Mariaana, Keitele

Tenhunen Miia Johanna, Iisalmi

Tissari Sami Lauri Eemeli, Iisalmi

Toivanen Tiia Maarit Kristiina, Kuopio

Waldén Saara Sofia, Kuopio

Waldén Vilma-Lotta Wilhelmina, Kuopio

Venäläinen Annastina Kaisa Eliisa, Iisalmi

Vepsäläinen Karita Aino Liisa, Kajaani

Vikki Helena Katariina, Siilinjärvi

Väisänen Tiina Marjut, Kuopio

Vänttinen Soile Maarit Johanna, Kuopio

 

Bioanalytiikan kliinisen asiantuntijan tutkinto-ohjelma, Kuopio

Hartikainen Hanna-Kaisa, Kuopio

Kärpijoki Eeva-Liisa, Turku

 

Bioanalytiikan koulutusohjelma, Kuopio

Pääkkönen Niina Maarit, Kuopio

 

Bioanalyytikon tutkinto-ohjelma, Kuopio

Honkanen Sanna Maria, Kuopio

Kanerva Roosa-Maria Emilia, Kuopio

Karhunen Timo Juhani, Kuopio

Kinnunen Aino Inkeri, Kuopio

Kinnunen Taija Sini Alisa, Lappeenranta

Kolari Heli Annika, Kuopio

Ruotsalainen Annamari, Kuopio

Ruuskanen Mari Helena, Kuopio

 

Degree Programme in Industrial Management, Kuopio

Pasynkova Alena, Helsinki

Tarutin Nikita, Ulkomaat

Tran Vu Thy Quynh, Kuopio

 

Degree Programme in International Business, Kuopio

Abdurahmanov Vagif, Kuopio

Berger Valerie Friederike, Ulkomaat

Holm Minna Katriina, Vieremä

Ionkin Alexander, Kuopio

Kallio Hanna Pauliina, Kuopio

Khoroshilova Mariia, Ulkomaat

Krivonos Alena, Ulkomaat

Parviainen Kaisu Emmiina, Kuopio

Popov Mark, Ulkomaat

Smetannikova Vera, Ulkomaat

Tanskanen Ville Antti Oskari, Kuopio

Tuhkanen Annariina, Haapajärvi

Vartiainen Heini Hannele, Kuopio

 

Design Making –tutkinto-ohjelma, Kuopio

Doku Laura Susanna, Tampere

Pääkkönen Petri Erik, Siilinjärvi

Tolvanen Kaisu Petra Maria, Kuopio

 

Ensihoidon johtamisen tutkinto-ohjelma, Kuopio

Holopainen Jonna Kaija Maarit, Mikkeli

Koskinen Arttu Olavi, Liperi

Paasonen Satu Miia Marika, Kuopio

Partanen Tommi Petteri, Kuopio

Paso-Mankinen Saara Johanna, Kuopio

 

Ensihoidon koulutusohjelma, Kuopio

Kimpimäki Niko Samuel, Kuopio

 

Ensihoitajan tutkinto-ohjelma, Kuopio

Alatalo Henna Elina, Savitaipale

Haatainen Katri Martta Henriikka, Kuopio

Halonen Anni Amanda, Juva

Hanhikoski Sami Unto Antero, Kuopio

Harju Krister Sebastian, Oulu

Heikkinen Aleksi Jaakko Petteri, Joensuu

Hyttinen Tero Juhani, Juuka

Jalkanen Antti Lauri Juhani, Laukaa

Korhonen Jani Antti Olavi, Kuopio

Koskinen Elli Karoliina, Jyväskylä

Lahti Sini Eveliina, Kuopio

Laitinen Jenni Johanna Katariina, Tampere

Leskinen Tarja Jasmine, Kaavi

Mariaud Manon Julie Isabelle, Kuopio

Marttila Valpuri Lovisa, Eura

Mustonen Jarkko Olavi Ensio, Kaavi

Mäkelä Arttu Markus Aleksi, Kuopio

Niiranen Miia Inga Emilia, Kuopio

Pajarinen Noora-Maria, Pihtipudas

Pietarinen Juliette Antintytär, Kuopio

Pirkkala Tero Markus, Siilinjärvi

Puharinen Niina Mari Anniina, Kuopio

Puustinen Iiro Aleksi, Kuopio

Pyykkö Miljamaria, Joensuu

Summanen Marianne Eveliina, Juva

Tilaeus Matias Ensio, Rantasalmi

Turja Aaro Markus, Seinäjoki

Vesterinen Harri Pekka, Keitele

Viljakainen Susanna Maria, Kuopio

Väisänen Nina Pauliina, Lapinlahti

Väänänen Anuhelmi, Kaarina

 

Fysioterapeutin tutkinto-ohjelma, Kuopio 

Alanko Jannika Kreetta Helena, Kuopio

Hartikainen Hanna Elina, Iisalmi

Iso-Ilomäki Iida Stiina, Siilinjärvi

Kähönen Sanna Elli Johanna, Juankoski

Sipponen Salla Maaria, Keuruu

Ström Anna Karoliina, Kuopio

Tossavainen Johanna Mirjam, Kuopio

 

Fysioterapian koulutusohjelma, Kuopio

Kari Tuukka Petteri, Kuopio

 

Hoitotyön koulutusohjelma, Kuopio

Dahlqvist Karita Hannele, Kuopio

Kainulainen Hanna-Mari, Kuopio

Karsikas Eveliina Anna Sofia, Raahe

Korkka Hannu Tapio, Kuopio

Miettinen Minna Maarit, Suonenjoki

Parviainen-Kytömaa Larisa Kristina, Kuopio

Puolitaival Selja Auroora, Turku

Timlin Sari Annukka, Helsinki

 

Hotelli- ja ravintola-alan koulutusohjelma, Kuopio

Hakulinen Ida Anniina, Sulkava

Hirvi Olli Petteri, Kuopio

Merinen Karoliina Eeva Orvokki, Polvijärvi

 

Kone- ja tuotantotekniikan koulutusohjelma; Kuopio

Kukkonen Maria Anniina, Kuopio

Ryhänen Pauli Henrik Kristian, Kuopio

 

Konetekniikan tutkinto-ohjelma, Kuopio

Kauppinen Jarkko Petteri, Leppävirta

Kokkonen Lotta Eveliina, Kuopio

Kolehmainen Aatu Eemeli, Helsinki

Konttila Pilvi Maria, Jämsä

Koponen Samuli Esko Eerikki, Varkaus

Korhonen Juho Olavi, Siilinjärvi

Lybeck Simo Samuli, Savonlinna

Moilanen Kai Mirko Tapio, Kuopio

Munne Eero-Pekka, Kouvola

Mustonen Niko Juha Samuli, Kuopio

Ollikainen Juuso Ilkka Juhani, Lapinlahti

Rissanen Iiris Marjukka, Kuopio

 

Kätilön tutkinto-ohjelma, Kuopio

Haapanen Venla Anneli, Karstula

Kivelä Iiris Mikaela, Perho

Korhonen Anniina Iida Elviira, Kuopio

Kotilainen Riina Essi Maria, Leppävirta

Lehto Annastiina Elisabet, Jyväskylä

Pakarinen Leena Maija, Tampere

Palomäki Emmi-Kaisa Tuulia, Luvia

Pitkänen Aura Marja Talvikki, Kuopio

Semenoff Tinja Sofia, Oulu

Tervamäki Sonja Marianne, Kuopio

Ulander Hanna-Leena, Kajaani

 

Liiketalouden koulutusohjelma, Kuopio

Haimivaara Tytti Mari Eliisa, Kiuruvesi

Heikinmaa Riikka Liisa, Kiuruvesi

Hietamies Jaakko Tapani, Kuopio

Häkli Joni Samuli, Kuopio

Janhonen Jukka Johannes, Kuopio

Kilpeläinen Mikko Olavi          

Knuutinen Niko Kasperi, Mikkeli

Koivisto Henna Maria, Kuopio

Korhonen Janne Pauli Petteri, Kuopio

Koskinen Niko Kristian, Kuopio

Kuosmanen Tiia Riikka, Siilinjärvi

Käsnänen Enni Katariina, Kuopio

Laidinen Kristina Tiina, Vieremä

Lehijoki Krista Eveliina, Kuopio

Leikas Ville-Matti Tapio, Kuopio

Matilainen Taru Katariina, Kuopio

Minkkinen Tomi Pekka Tapani, Konnevesi

Männistö Hannamari Henrika, Kuopio

Mäntylä Juho-Antti Aleksi, Kuopio

Natunen Anna-Maria, Savonlinna

Nousiainen Kiira Leena Elisa, Helsinki

Näkki Meri Susanna, Savitaipale

Palokangas Janika, Nivala

Pellikka Tony Peter, Kuopio

Pietikäinen Toni Sakari, Pielavesi

Piironen Miia Marika, Kuopio

Repo Jaana Maarit, Kuopio

Räsänen Tommi Petteri, Kuopio

Salojärvi Riikka Eveliina, Viitasaari

Saravuoma Mikko Mauno Kalevi, Oulu

Sikanen Emmi Anniina, Kuopio

Sorsa Aleksi Kasper Augusti, Kuopio

Soukkanen Emmi Justiina, Kuopio

Tauriainen Reetta Salla Emilia, Kuopio

Turunen Tiia Heli Hannele, Kuopio

Tuura Sari Marianne, Kuopio

Venäläinen Anni Emilia, Kuopio

Viskari Juuso Eemeli, Kuopio

 

Liiketalouden tutkinto-ohjelma, Kuopio

Lyyra Sanna Maaria, Kuopio

Mattila Meri Emilia, Kuopio

 

Liiketoiminnan kehittämisen tutkinto-ohjelma, Kuopio

Aho Marja Leena, Pieksämäki

Hietanen Johanna Maria, Kuopio

Huttunen Henri Pauli Augusti, Kiuruvesi

Lindroth Anne Kristiina, Oulu

Markkanen Taru Terhi, Siilinjärvi

Mustonen Anu Kristiina, Kuopio

Nissinen Hanne-Maria, Kuopio

Vänskä Laura Marjatta, Leppävirta

 

Matkailu- ja ravitsemisalan tutkinto-ohjelma, Kuopio

Karhapää Anne Maarit, Kuopio

Kautonen Sanna Johanna, Savonlinna

Kylmänen Paula Helena, Varkaus

Lahdenvesi Tiina Pauliina, Jyväskylä

Lassila Kaisla Kerttu, Kuopio

Lipponen Jenni Annika, Kuopio

Lyytinen Sari Hannele, Kuopio

Mitronen Taija Kaarina, Jyväskylä

Mustonen Sini-Tuulia Katariina, Siilinjärvi

Mäkinen Roosa Eveliina, Kuopio

Naumanen Juho Kusti, Turku

Nousiainen Henna Emmi Pauliina, Kuopio

Puharinen Niina Emilia, Kuopio

Valtonen Tuuli Iines Emilia, Kuopio

Wilska Päivi Helena, Kuopio

 

Matkailun koulutusohjelma, Kuopio

Eronen Diana Anna, Helsinki

Hukkanen Juho Matias, Kuopio

 

Muotoilun koulutusohjelma, Kuopio

Hakala Joona Veikko Henrik, Kuopio

Huumonen Fiia Maria, Tampere

Hytönen Minna-Maija, Espoo

Jalvas Elli Katariina, Turku

Jussila Nico Julius, Kuopio

Järvikylä Henna Riikka Maaria, Viitasaari

Kokkonen Miia Maria, Helsinki

Kontunen Sanna Iida Marjut, Kuopio

Laitalainen Jaana, Vaasa

Luhtavaara Hanna Kristiina, Kuopio

Matveinen Hilla-Tuuli, Kuopio

Miettinen Minna Heidi Kristiina, Kuopio

Pitkänen Diana Maria, Jyväskylä

Ronkainen Veera Karoliina, Kuopio

Saari Sarianna, Joensuu

Saari Tytti Margit, Kuopio

Sorsa Kirsti Maaria, Kuopio

Tuomainen Anna-Mari, Kuopio

Tuppurainen Iiris Elisa, Kuopio

Tuusjärvi Susanna Merja Tuuli, Espoo

Valta Anna-Maija, Oulu

Vilhunen Jori Ville Petteri, Kuopio

Välitalo Mitro Simon Pietari, Oulu

 

Muotoilun tutkinto-ohjelma, Kuopio

Immonen Anne-Maija, Asikkala

Kapaj Kaisa Reeta, Siilinjärvi

Kauppila Sini Talvikki, Liminka

Korhonen Lotta Anastasia, Kuopio

Lehtinen Anni Maria, Oulu

Niemi Nelli Elisa, Ylöjärvi

Nivala Iida-Mia Irene, Nivala

Oikarinen Virve Anneli, Kempele

Rajala Eveliina Sanna Sofia, Helsinki

Supponen Maiju Sofia, Kuopio

Taponen Juho Markus Antero, Tuusula

Valta Paula Johanna, Kuopio

Weck Sara Elina, Tampere

 

Musiikin koulutusohjelma, Kuopio

Aminoff Otto Johannes, Iisalmi

Mamedjarov Sharon Händan, Jyväskylä

Miettinen Sirkku Maria, Kuopio

Rissanen Iiris Anniina, Kuopio

Ustinov Henna Hellin Maria, Mikkeli

Väisänen Krista Emilia, Kuopio

 

Musiikin tutkinto-ohjelma, Kuopio

Airo-Karttunen Eija-Riitta, Kajaani

Karttunen Teea Irmeli, Kuopio

Saxholm Sara Senni Maria, Kajaani

Wilén Sara Marleena, Porvoo

 

Palopäällystön koulutusohjelma, Kuopio

Koitto Leo Ville Valter, Huittinen

Nesterinen Niko Vikke Ilmari, Lieksa

Pohjolainen Santeri Mikko Tapio, Lappeenranta

 

Palopäällystön tutkinto-ohjelma, Kuopio

Henttu Joni Ilari, Kouvola

Huovinen Anton Matias, Kuopio

Hytti Joona Aleksi, Kotka

Härkönen Jari-Pekka Juhani, Lieksa

Isotalo Aatu Julius Petteri, Alajärvi

Jokila Elias Jussi Ilmari, Kuopio

Kuosmanen Emilia Noora Inkeri, Pudasjärvi

Kylälammi Lassi Tero Olavi, Tampere

Latsa Janne Sakari, Nokia

Markkanen Aaro Petteri, Kotka

Matilainen Mikko Tapio, Kangasniemi

Pikkarainen Jorma Aukusti, Kajaani

Salo Outi Maria, Oulu

Siivola Vesa-Pekka Juhani, Kemi

Uurasmaa Severi Johannes, Kerava

Virolainen Juha Petri Mikael, Järvenpää

Visuri Aatu Lauri Mikael, Varkaus

 

Palveluliiketoiminnan tutkinto-ohjelma, Kuopio

Karttunen Kirsi Anne Irene, Kuopio

Nykyri Kaisa Hannele, Juuka

Virrankari Kaija Helena, Oulu

 

Radiografian ja sädehoidon koulutusohjelma, Kuopio

Moberg Emmi Sonja Julia, Kuopio

 

Rakennusalan työnjohdon koulutusohjelma, Kuopio

Berg Raimo Antti Juhani, Kuopio

Karjalainen Niko Petteri, Kuopio

Kauppinen Helli Elisabet, Kuopio

Leskinen Arto Johannes, Kuopio

Luostarinen Arto Pekka, Kuopio

Musakka Jouko Joonas Ilmari , Kuopio

Sten Nea Camilla, Vantaa

Voutilainen Pasi Veikko Olavi, Leppävirta

 

Rakennusarkkitehtuurin tutkinto-ohjelma, Kuopio

Holopainen Karoliina Kerttuli, Kuopio

Hälikkä Heta Tytti Pauliina, Kuopio

Kesonen Minna Maria Anneli , Kuopio

Kärki Anssi Ilmari, Espoo

Mannermaa Juha Erkki, Kajaani

Paavilainen Taru Johanna, Kuopio

Patourina Katri Ekaterina, Kuopio

Pöytäkivi Aliisa Pauliina, Valkeakoski

Vepsäläinen Mikko Ilari, Kuopio

Viima Anna Elina, Helsinki

Österberg Lasse Mikael, Tampere

 

Rakennusmestarin tutkinto-ohjelma, Kuopio

Juvonen Jonne Eemeli, Kuopio

Olli Aleksi Oskari, Kotka

Simunaniemi Markus Antero, Kuopio

 

Rakennustekniikan koulutusohjelma, Kuopio

Ahvenainen Hilla Anni Elina, Jyväskylä

Heinonen Miki Iikka Santeri, Kouvola

Kinnunen Jussi Matti, Kuopio

Kraft Visa Viljami, Kuopio

Tiikkaja Roope Oskari, Kuopio

Åkerman Janita Jasmina, Hankasalmi

Aho Elias Juhani, Kuopio

Arokoski Jaakko Martti Petteri, Siilinjärvi

Arve Niko Veli Petteri, Kuopio

Chmidt Anton, Pieksämäki

Eskelinen Anna-Kaisa, Kuopio

Hakala Arttu Aapeli, Vesanto

Heikkinen Jose Elliot, Kuopio

Huupponen Ella Kerttuli, Kuopio

Hämäläinen Jere Miko, Kuopio

Hänninen Petro Joonatan, Kuopio

Jokela Lauri Tapio, Kuopio

Kaipainen Ville Kasperi, Mikkeli

Kaipiainen Jani Petteri, Helsinki

Karhunen Katja Venla, Suonenjoki

Karhunen Tuomas Juhani, Mikkeli

Karvonen Simo-Pekka Topias, Kuopio

Kilponen Janne Tapani, Kuhmo

Kirmanen Pertti Ernesti, Kuopio

Kleemola Hanna-Riikka, Kuopio

Korhonen Tero Samuli, Kuopio

Korhonen Teuvo Tapani, Kuopio

Kyllönen Erik Jussi Eemeli, Siilinjärvi

Leinonen Henrik Otto Ilmari, Iisalmi

Levy Jaani Miihkali, Kuopio

Lipsanen Panu Petteri, Pieksämäki

Markkanen Miikka Juhani, Helsinki

Martikainen Jouni Antero, Lapinlahti

Miettinen Sini Virve Marita, Kuopio

Mikkonen Anssi Juhani, Kuopio

Myllyniemi Olli Markus, Kauhajoki

Niskanen Teemu Veikko Johannes, Kuopio

Oravainen Panu Kristian, Kuopio

Partanen Arttu Benjamin, Kuopio

Parviainen Raija Irmeli, Kuopio

Pesonen Marko Jukka Tapani , Kuopio

Pesonen Mikko Pertti Olavi, Joensuu

Pulkkinen Toni Matias, Kuopio

Pätynen Samu Santeri, Kuopio

Remes Miika Pekka Eemeli, Iisalmi

Savolainen Joel Sakari, Kuopio

Seuri Riku Petteri, Kuopio

Siivola Sami Markus, Nurmes

Silvast Hanna-Kaisa Anniina, Kuopio

Tervo Jukka Santeri, Kuopio

Tissari Jouni Samuli, Pielavesi

Toivonen Otto Valtteri, Kuopio

Tuominen Matias Juuso Juhani, Kuopio

Tuominen Toni Matias, Kauhava

Tuura Onni, Savitaipale

Utriainen Kimmo Mikael, Kuopio

Uusitalo Tuomas Veikka Viljami, Kuopio

Vauhkonen Aleksi Ilarinpoika, Kuopio

Ylinen Markus Juhani, Kuopio

 

Rakentamisen koulutusohjelma, Kuopio

Kuntsi Timo Juhani, Siilinjärvi

Tarasmaa Harri Juhani, Kuopio

 

Röntgenhoitajan tutkinto-ohjelma, Kuopio

Akujärvi Atso Henrik, Kuopio

Juhola Jenni Reetta, Kuopio

Salminen Bettina Karoliina, Valkeakoski

Sairaanhoitajan tutkinto-ohjelma, Kuopio

Halttunen Sofia Elsa Liisa, Kuopio

Heikura Janika Maria, Lieksa

Hiltunen Hilma Maria, Kuopio

Hämäläinen Johanna Satu Maaria, Kuopio

Jäntti Janne Tapio, Oulu

Jääskeläinen Laura Helvi Helena, Kuopio

Kauhanen Hanne Marjaana, Siilinjärvi

Kyllönen Riina Johanna, Kuopio

Kärkkäinen Petri Kalevi, Kuopio

Leinonen Kaisa Sofia, Kuopio

Mattinen Mirja Sinikka, Kuopio

Miettinen Jenni Sofia, Kuopio

Partanen Iina Amanda Vilhelmiina, Pieksämäki

Rajapolvi Sini Kristiina, Kuopio

Savolainen Suvi Helena, Kuopio

Selkäinaho Roosa Suvi Jemina, Kuopio

Suhonen Heidi Pauliina, Kuopio

 

Sosiaali- ja terveysalan kehittämisen ja johtamisen tutkinto-ohjelma, Kuopio

Aho Minna Anneli, Sysmä

Helenius Lea Maarit, Vantaa

Kynnäs Maija Stina, Pieksämäki

Kärki Henna Nea Piritta, Liperi

Kärkkäinen Piia-Sisko Hannele, Iisalmi

Lankinen Anne Aino Kristiina, Siilinjärvi

Laukkanen Veera Juulia, Kuopio

Lundgren Annika Emilia, Kuopio

Martikainen Sirpa Johanna, Kiuruvesi

Martikainen Virve Maria, Kuopio

Miettinen Jaana Elina, Kuopio

Niemi Jaana Marianne, Joroinen

Pajala Elisa Maria, Siilinjärvi

Pääkkönen Marjut Hannele, Iisalmi

Rytkönen Henna Katja Elina, Iisalmi

Tirkkonen Päivi Elina, Liperi

Tossavainen Marjut Marjaana, Jyväskylä

 

Suuhygienistin tutkinto-ohjelma, Kuopio

Filippova Diana, Tampere

Goldsteine Zelma, Kuopio

Himanen Veera Marjukka, Kuopio

Kurkipuro Eeva-Kaisa Maria, Kuopio

Mattinen Sina Marjaana, Kuopio

Mönkkönen Janni Katriina, Kuopio

Niemi Kerttu Kanerva, Tampere

Pajuaho Heidi Anniina, Jyväskylä

Pohjanheimo  Eeva Soili Auroora, Vaasa

Savola Sarianne Irina, Iisalmi

Tarvainen Mimmi Elmi Marjaana, Helsinki

Varis Veera Marjaana, Kontiolahti

 

Sähkö- ja automaatiotekniikan tutkinto-ohjelma, Kuopio

Alho Juha-Pekka Sylvester, Kuopio

Harjunen Eetu Olavi, Kuopio

Karjalainen Joonas Santeri, Kitee

Miettinen Jari Markus, Lapinlahti

Mähönen Olli Samuli, Kuopio

Nikkinen Juha Pekka Eerikki, Äänekoski

Pehkonen Ville-Veikko Olavi, Leppävirta

Reinikainen Toni Petri Juhani, Kuopio

Rikkonen Antti Olavi, Kuopio

Sainio Sami Markus, Kuopio

Sinisalo Markus Olavi Ensio, Siilinjärvi

Tolvanen Jari Juhani, Liperi

Vähäsaari Mikko Kristian, Kuopio

 

Sähkötekniikan koulutusohjelma, Kuopio

Aho Teemu Juhani, Kuopio

Koskinen Jani Tapio, Kuopio

Vauhkonen Sampsa Ville, Kuopio

 

Taidepedagogiikan tutkinto-ohjelma, Kuopio

Uutinen Kirsi Kaarina, Joensuu

 

Tanssinopettajan koulutusohjelma, Kuopio

Vuohelainen Rebekka Angela Veronika, Kuopio

 

Tanssinopettajan tutkinto-ohjelma, Kuopio

Basaranoglu Enni Melike, Kuopio

Harjamäki Sara Maarit, Seinäjoki

 

Teknologiaosaamisen johtamisen tutkinto-ohjelma, Kuopio

Berg Matti Juhani, Pielavesi

Hämäläinen Juuso Jaakko Tapani, Kuopio

Kaukonen Jenni Emilia, Kuopio

Kontio Hanna Elina, Varkaus

Ollikainen Jani Petri, Kuopio

Taskinen Jukka Olavi, Kuopio

Tolonen Pasi Juhani, Iisalmi

Tolvanen Harri Antero, Kuopio

Tulokas Heikki Ilari, Kuopio

Turunen Jani Petri Tapani, Kuopio

Vilhunen Mikko Juhani, Jyväskylä

 

Terveydenhoitajan tutkinto-ohjelma, Kuopio

Tölli Lotta-Maria Tuulikki, Kuopio

 

Tietotekniikan koulutusohjelma, Kuopio

Heiskanen Tuukka Matias, Kuopio

Juntunen Mika Aleksi, Kuopio

Kimpimäki Sami Sebastian, Kuopio

Utriainen Olli Pekka Juhani, Kuopio

 

Tietotekniikan tutkinto-ohjelma, Kuopio

Harjanne Henri Olavi, Kuopio

Herranen Eetu Samuli, Siilinjärvi

Honkala Sari Marjaana, Siilinjärvi

Honkonen Tuomas Antero, Kuopio

Malkki Henri Juhani, Kuopio

Myllys Joona Cristian, Kuopio

Partanen Moona Emilia Hannele, Kuopio

Pirskanen Antti Aleksi, Kuopio

Portin Lasse Tuomas, Kuopio

Pärnänen Pentti Juhani, Kuopio

Saarni Kimmo, Kuopio

Sinokki Samuli Juho, Kuopio

Snellman Niko Jonatan, Siilinjärvi

Väätäinen Mikko Eerik, Pielavesi

Östilä Jero Petrik, Kuopio

 

Toimintaterapian koulutusohjelma, Kuopio

Klein Jenni Emilia, Kuopio

 

Ympäristötekniikan koulutusohjelma, Kuopio

Huttunen Jani-Aleksi, Kuopio

 

Ympäristötekniikan tutkinto-ohjelma, Kuopio

Heikkinen Tuija Helena, Tohmajärvi

Husso Petra Pauliina, Kuopio

Kokkarinen Aatu Penjami, Siilinjärvi

Korhonen Saara Elisa, Kuopio

Koskinen Meri Tyyni Maria, Kuopio

Mölkänen Saara Maija Elisa, Suonenjoki

Partanen Otto Aukusti, Tornio

Perko Veera Sofia, Kuopio

Salonen Pauliina Henrietta, Kuopio

Savonen Tessa, Kokkola

 

Ympäristöteknologian koulutusohjelma, Kuopio

Kinnunen Otto Valtteri, Kuopio

Kuisma Antti Juhani, Kuopio

Nevala Tiina Johanna, Oulu

 

Yrittäjyyden ja liiketoimintaosaamisen koulutusohjelma, Kuopio

Herlin Mika Toni Tapani, Kuopio

Mononen Minna Maria, Iisalmi

Ouaiche Krista Marika, Kuopio

Petäsnoro Mervi Marjukka, Kuopio

 

Energiatekniikan koulutusohjelma, Varkaus

Kemppainen Juho Johannes, Varkaus

Miettinen Ossi Mikael, Leppävirta

Mirzayeva Tiia Linda, Varkaus

Tornberg Lasse-Pekka, Varkaus

Energiatekniikan tutkinto-ohjelma, Varkaus

Paatsola Jesse-Pekka Viljami, Varkaus

Partanen Valtteri Paavo Johannes, Mäntsälä

Peräoja Juho Akseli, Lapinlahti

Sevtsenko Leo Oskari, Pieksämäki

Virtala Mika Petteri, Joensuu

Uusimmat

Ammattiin valmistuneet

Itä-Suomen yliopistossa 1.9.–3.9.2018 suoritetut tutkinnot

Savon ammattiopistosta valmistuneet 1.6.-30.9.2018

Itä-Suomen yliopistossa 1.7.–31.7.2018 suoritetut tutkinnot

Itä-Suomen yliopistossa 1.6.–30.6.2018 suoritetut tutkinnot

Itä-Suomen yliopistossa 1.5.-31.5.2018 suoritetut tutkinnot

Itä-Suomen yliopistossa 1.4.-30.4.2018 suoritetut tutkinnot

Pohjois-Savon opistosta valmistuneet

Savonia-ammattikorkeakoulusta valmistuneet keväällä 2018

Ammattiopisto Spesia, Pieksämäki

Palvelualan Opistosta valmistuneet 1.8.2017-31.5.2018

Savon Sanomien uutiskirje

Tilaa päivän tärkeimmät uutiset. Saat joka iltapäivä kuusi juttua, jotka ainakin kannattaa lukea. Uutiskirjeen tilaaminen on maksutonta.