Ylä-Savon ammattiopiston aikuiskoulutuksesta 1.6.-11.12.2015 valmistuneet

Eläintenhoitajan ammattitutkinto

Klinikkaeläinhoitamisen osaamisala

 

Erholtz Krista Johanna, Jyväskylä

Lang Merle, Siilinjärvi

Lotvonen Sini Katariina, Iisalmi

Raikonen Hanne-Mari Katariina, Oulu

 

Eläinten trimmaamisen osaamisala

Hakkarainen Anne, Laukaa

Karppanen Idaliina, Joensuu

Ylikesti Helena Susanne, Varkaus

 

Eläintenkouluttamisen osaamisala

Kaimio Iris, Kuopio

Sirviö Minna, Kuopio

 

Hevostalouden perustutkinto

Hevostalouden osaamisala, hevosenhoitaja

Oranen Jenna Johanna, Rautalampi

 

Hevostenvalmentajan ammattitutkinto

Ravivalmentamisen osaamisala

Rönkkö Jonna Marjut Katariina, Sotkamo

Väisänen Timo Heikki Mikael, Vieremä

 

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto

Asiakaspalvelun osaamisala, tarjoilija

Kainulainen Mikko Yrjö Hermanni, Iisalmi

Satamo Hinni Vieno Katriina, Iisalmi

 

Isännöinnin ammattitutkinto

Asunto-osakeyhtiön isännöinnin osaamisala

Männikkö Tiina Liisa, Iisalmi

Heikkinen Henri Tapio, Kajaani

Hiltunen Simo Veikko Juhani, Kuopio

 

Kiinteistön teknisten palveluiden osaamisala

Geybakh Mikhail, Kuopio

Merikari Päivi Kristiina, Kuopio

 

Johtamisen erikoisammattitutkinto

Heikkilä Ilkka Juho Sakari, Iisalmi

Huurinainen Paula Kaarina, Iisalmi

Hyvärinen Taina-Tuulia, Iisalmi

Mikkonen Tiina Helena, Iisalmi

Vesterinen Pasi Juhani, Iisalmi

 

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto

Kiinteistönhoidon osaamisala

Toivanen Anssi, Lapinlahti

 

Kone- ja metallialan perustutkinto

Valmistustekniikan osaamisala

Heikkinen Taisto Kalervo, Iisalmi

Ruotsalainen Mika Petteri, Kiuruvesi

Tirkkonen Raine Antero, Iisalmi

 

Koneistajan ammattitutkinto

Hyvönen Jukka Pekka Antero, Lapinlahti

Komulainen Niko, Iisalmi

Laukkanen Juha Matti, Pielavesi

Niskanen Arto Kalevi, Iisalmi

Ripatti Juha-Matti, Iisalmi

 

Kotityöpalvelujen ammattitutkinto

Haavisto Kaija Aulikki, Iisalmi

Saastamoinen Tanja Elina Anneli, Kiuruvesi

 

Laitoshuoltajan ammattitutkinto

Liunala Sari Anneli, Keitele

Tossavainen Pia Johanna Kristiina, Lapinlahti

 

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto

Bunda Paula Marita, Iisalmi

Honkaselkä Eija Liisa, Siilinjärvi

Kainulainen Riikka Johanna, Iisalmi

Liikala Mirva Maria, Iisalmi

Lintuvuori Jaana Marika, Iisalmi

Räty Miia Marika Hannele, Iisalmi

 

Liikenne-esimiehen erikoisammattitutkinto

Aromaa Jarno Alpo, Joensuu

Ryth Jari, Siilinjärvi

 

Linja-autonkuljettajan ammattitutkinto

Kiiskinen Tommi Oskari, Kuopio

Luukkonen Asko Eerik, Kuopio

 

Logistiikan perustutkinto

Kuljetuspalvelujen osaamisala

Korhonen Juha Matti, Lapinlahti

Reimer Reigo, Iisalmi

 

Maarakennusalan ammattitutkinto

Hassinen Jani Olavi, Joensuu

Heinonen Petri Markus Tapio, Liperi

Hietala Risto Juhani, Polvijärvi

Hoffren Joonas Ville Johannes, Siilinjärvi

Huovinen Ossi, Tohmajärvi

Hurtig Pekka Valtteri, Raahe

Ikonen Risto Timo, Ilomantsi

Juutinen Aki Petri, Liperi

Kallio Taneli Juhani, Raahe

Karhunen Marko Petteri, Kuopio

Kerttula Jani Pekka, Raahe

Korhonen Teijo Petteri, Kuopio

Koskenlainen Jani Petteri, Kuopio

Kuukkanen Antti Sakari, Kontiolahti

Laukkanen Tero Juhani, Liperi

Lehikoinen Jarkko Ilari, Ilomantsi

Mathlin Juho Kalervo, Raahe

Nissinen Timo Antero, Vieremä

Pirhonen Pasi Kalevi, Joensuu

Pitkänen Ville Heikki Petteri, Kuopio

Puustinen Hannu Tapani, Kuopio

Roivainen Riku Matti Mikael, Siilinjärvi

Romppainen Jouni Olavi, Kontiolahti

Sairanen Tomi Petteri, Kontiolahti

Saukkonen Jouni, Joensuu

Savinainen Urpo Kalevi, Joensuu

Siekkinen Teija Kirsi Maarit, Liperi

Silvennoinen Jarno Sakari, Joensuu

Tietäväinen Jouni Heikki, Kontiolahti

Tiilikainen Markku Antti Juhani, Joensuu

Tukiainen Matti Jussi Iisakki, Tuusniemi

Tuovinen Toni Petteri, Siilinjärvi

Tuovinen Iiris Marjatta, Kuopio

Varis Jarno Petteri, Joensuu

Vähäjylkkä Martti Ensio, Raahe

Vänttinen Jarmo Ilmari, Outokumpu

 

Maarakennusalan erikoisammattitutkinto

Kauppinen Esa Markku, Iisalmi

Levä Olli Pekka, Joensuu

Sonninen Herkko Tapani, Lapinlahti

Turunen Toni-Markus Petteri, Kuopio

 

Maatalousalan perustutkinto

Eläintenhoidon osaamisala

Islander Katariina Elina, Iisalmi

 

Maatilatalouden osaamisala

Niskanen Matti Esko Antero, Vieremä

Rönkkö Joni Ilpo Petteri, Vieremä

Rönkkö Tuukka Aki Eerikki, Vieremä

 

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto

Parviainen Mira Jenni Birgitta, Kuopio

 

Matkailun ohjelmapalvelujen ammattitutkinto

Kauppi Mari Susanna, Lappeenranta

Pesonen Tomi Tapani, Kuopio

Tossavainen Mika Juhani, Siilinjärvi

 

Pienkonemekaanikon ammattitutkinto

Leinonen Jari Juhani, Sotkamo

Rantinoja Ville Tapani, Haapajärvi

Ruotsalainen Seppo, Lapinlahti

 

Rakennusalan perustutkinto

Maarakennuskoneenkuljetuksen osaamisala

Aho Tiina Linda Maria, Raahe

Holappa Jussi Markku Tapio, Oulu

Kerttula Jani Pekka, Raahe

Koistinaho Katri Eerika, Ylivieska

Ravantti Päivi Hannele, Raahe

Tuomaala Iivo Heikki Tapio, Raahe

Vähäjylkkä Martti, Raahe

Ylikulju Niko, Raahe

 

Talonrakennuksen osaamisala

El Kas Khalid, Kuopio

Haimakainen Jouko, Iisalmi

Ullgren Janne, Pielavesi

 

Suurtalouskokin ammattitutkinto

Apaydin Riitta-Sisko, Sonkajärvi

Jääskeläinen Mari Pauliina, Kiuruvesi

Niskanen Satu, Lapinlahti

 

Tallimestarin erikoisammattitutkinto

Kauppinen Mari Johanna Iisalmi

Koskensalo Sanna Maria, Haapavesi

Nyyssönen Heli Marjatta, Kuopio

Okkonen Maiju Annukka, Nurmes

Otva Jenni Annika Kaarina, Mikkeli

Reinikainen Anne Maarit, Sotkamo

Saikkonen Johanna Marianne, Petäjävesi

Tiirinen Satu Johanna, Jämsä

Vokkolainen Jenni Mirjam Annika, Kirkkonummi

Väyrynen Hanna Katariina, Kajaani

 

Talonrakennusalan ammattitutkinto

Uhek Lembit, Sonkajärvi

 

Tuotantoeläinten hoidon ja hyvinvoinnin ammattitutkinto

Maatalouslomittamisen osaamisala

Hukkanen Raimo Tapani, Kiuruvesi

Huovinen Kalevi Kalervo, Kiuruvesi

Kiappi Albert, Kiuruvesi

Koltsov Dmytro, Iisalmi

Kortelainen Ari, Sonkajärvi

Kämäräinen Salla Ingrid Emilia, Kiuruvesi

Kärkkäinen Tiia Suvi Susanna, Sonkajärvi

Leht Lauri, Iisalmi

Markkanen Virpi Tuulikki, Suonenjoki

Marttila Meri Jonna Maaria, Kiuruvesi

Nerg Krista Karoliina, Viitasaari

Ollikainen Petri Juhani, Iisalmi

Petrienko Alexey, Iisalmi

Piippo Aarne Vihtori, Kiuruvesi

Säär Raido, Iisalmi

Vartiainen Mika, Kiuruvesi

 

Yhdistelmäajoneuvonkuljettajan ammattitutkinto

Haapalainen Juha Eerik, Lapinlahti

Holopainen Tommi, Sonkajärvi

Nieminen Matias, Juankoski

Patronen Sami, Juankoski

Rissanen Jari-Pekka, Sonkajärvi

Ruuni Joni Valtteri, Kuopio

Rönkkö Kalle-Pekka Ilmari, Lapinlahti

Vatanen Markku, Lapinlahti

Vehmaa Jyri Miika Petteri, Siilinjärvi

Ålander Jari Fredrik, Iisalmi

Mitä tunnetta artikkeli sinussa herättää? Ilmaisemalla tunteesi näet toisten reaktiot.

Uusimmat

Ammattiin valmistuneet

Itä-Suomen yliopistossa 1.-31.8.2019 tutkinnot

Itä-Suomen yliopistossa 1.-31.7.2019 suoritetut tutkinnot

Itä-Suomen yliopistossa suoritetut tutkinnot 1.6.-30.6.2019

Muut yliopistot ja ammattikorkeakoulut

Savon ammattiopistosta valmistuneet kevät/kesä 2019

Itä-Suomen yliopistossa 1.-31.5.2019 suoritetut tutkinnot

Itä-Suomen yliopistossa 1.-30.4.2019 suoritetut tutkinnot

Seurakuntaopisto, Pieksämäen kampus

Savonia-ammattikorkeakoulusta keväällä 2019 valmistuneet

Ingmanedu Kulttuurialan ammattiopistosta valmistuneet 1.1.-29.5. 2019

Savon Sanomien uutiskirje

Tilaa päivän tärkeimmät uutiset. Saat joka iltapäivä kuusi juttua, jotka ainakin kannattaa lukea. Uutiskirjeen tilaaminen on maksutonta.