Ylä-Savon ammattiopistosta 1.1.-31.5.2018 valmistuneet

Autoalan perustutkinto                                                                                                                              

Autotekniikan osaamisala                                                                                                                          

ajoneuvoasentaja                                                                                                                                         

Kämäräinen Miika Jarno Johannes, Kiuruvesi

Ryytty Otto Mikael, Kiuruvesi

Turunen Henry Jarkko Aleksi, Iisalmi

Uotinen Jani Petteri, Pielavesi

Vartiainen Tuukka Vilhelmi, Kiuruvesi

                                                                                                                                                

Dieettikokin erikoisammattitutkinto                                                                                                                                  

Heiskanen Punnawadee, Sonkajärvi

                                                                                                                                                

Elintarvikealan perustutkinto                                                                                                                   

Leipomoalan osaamisala                                                                                                                            

leipuri-kondiittori                                                                                                                                          

Hõim Kersti, Lapinlahti

Kontio Noora Emilia, Sonkajärvi

Korhonen Ida Alina, Kuopio

Korhonen Veera Elina, Kuopio

Lappalainen Virpi Kristiina, Iisalmi

Leskinen Mari Pia Johanna, Kaavi

Ollikainen Sini Hilma Maaria, Iisalmi

Poikonen Sonja Petra Hannele, Iisalmi

                                                                                                                                                

Eläintenhoitajan ammattitutkinto                                                                                                                                       

Eläinhoitolan osaamisala                                                                                                                            

Asikainen Jonna, Savonlinna

Korkeakangas Annukka, Sievi

Eläinten kouluttamisen osaamisala                                                                                                                                     

Jätyri Laura-Erika, Lahti

Kauppi Tero Pekka, Joensuu

Rainio Annukka, Kangasniemi

Ryymin-Murtorinne Sini Johanna, Iisalmi

Virtanen Marja Johanna, Viitasaari

Willman Noora Annika, Siilinjärvi

Äijänen Kirsti Kaarina, Jyväskylä

Eläinten trimmaamisen osaamisala                                                                                                                                     

Kapanen Sini Susanna, Savonlinna

Pitkänen Tiina Karoliina, Kitee

Rimpineva Jenni Maarit, Imatra

Sironen Kaisu Mirjami, Kajaani

Klinikkaeläinhoitamisen osaamisala                                                                                                                                    

Laituri Peppi Meri Karoliina, Siilinjärvi

Tuomisto Eeva Mari-Liisa, Vaasa

                                                                                                                                                

Hevostalouden perustutkinto                                                                                                                                               

hevostenhoitaja                                                                                                                                            

Antonsen-Kantoniemi Anette Linn, Kauhajoki

Hautamäki Kati Annikki, Haapajärvi

Heinonen Anu Maria, Kiuruvesi

Kervinen Heli Marita, Heinävesi

Kuivalainen Maija Anna Maria, Pieksämäki

Lempinen Anu Marianne, Iisalmi

Lukkarinen Rosa Mary, Pieksämäki

Martikainen Minna Maarit Katariina, Kuopio

Seppänen Julianna Maria, Sotkamo

Syri Jura Aleksi, Kruunupyy

Tirkkonen Anu Margi, Joensuu

Valta Noora Juulia, Lapinlahti

Virtanen Hanna Sinikka, Pieksämäki

Voutilainen Alma-Kaisa Tuulia, Lapinlahti

ratsastuksenohjaaja                                                                                                                                    

Halonen Elina Kaisa Marika, Juuka

Iivarinen Anna Heli Hannele, Iisalmi

Junnila Vappu Heljä Tuulia, Haapajärvi

Kestikievari Alisa Kaarina, Haapajärvi

Kyllönen Tanja Eliisa, Kajaani

Markus Anna-Tuulia, Oulu

Paakkola Senni Katariina, Kajaani

Rytkönen Iida Riikka Maria, Leppävirta

Rönkkö Eeva Eliisa, Iisalmi

Tikkanen Ellinoora Aada Emilia, Kiuruvesi

                                                                                                                                                

Hevostenvalmentajan ammattitutkinto                                                                                                                           

Ravivalmentamisen osaamisala                                                                                                                                            

Jauhojärvi Sari Annikki, Rovaniemi

Mikkola Katri Merja, Rovaniemi

Pulkkanen Miia Maria, Rovaniemi

Vesa Satu Maaret, Rovaniemi

 

Hevosvarusteiden valmistamisen ja korjaamisen osaamisala                                                                                   

Isoherranen Piia Maarit, Haapajärvi

                                                                                                                                                

Hiusalan perustutkinto                                                                                                                               

parturi-kampaaja                                                                                                                                          

Eskelinen Paula Johanna, Lapinlahti

Hartikainen Meritta Maria Elina, Vieremä

Kyllönen Heli Marjaana, Lapinlahti

Laukka Jenna, Pyhäjärvi

Mähönen Katja Marjatta, Iisalmi

Ratinen Anniina Emilia, Kiuruvesi

                                                                                                                                                

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto                                                                                                                                      

Ruokapalvelun osaamisala                                                                                                                        

kokki                                                                                                                                     

Ahmadi Hamidullah, Iisalmi

Airaksinen Tuija, Iisalmi

Härkönen Lea Johanna, Iisalmi

Kainulainen Melina Linnea, Sonkajärvi

Kymäläinen Pasi Kristian, Pielavesi

Mankinen Elena, Iisalmi

Partanen Merja Asta Mariia, Kiuruvesi

Puurunen Salla Maarit, Lapinlahti

Ruotsalainen Sirpa Maarit Hannele, Geta

Ruotsalainen Veera Emmi Juulia, Lapinlahti

Saastamoinen Hanna-Mari, Kuopio

Toitturi Ronja Marke Sofia, Vieremä

Väisänen Maisa, Sonkajärvi

 

Asiakaspalvelun osaamisala                                                                                                                      

tarjoilija                                                                                                                                

Hänninen Juulia Karoliina, Jyväskylä

Kajanus Piia Anna Karoliina, Keitele

Kanerva Inka Maria Pinja, Kiuruvesi

Lappalainen Tuuli Annika, Iisalmi

Lyytinen Kaisu-Maarit, Iisalmi

Niiranen Mari Johanna, Lapinlahti

Putkonen Toni Tapio, Iisalmi

Väisänen Katariina Alexandrea Miriam, Iisalmi

                                                                                                                                                

Isännöinnin ammattitutkinto                                                                                                                   

Heikura Henna Mari Suomussalmi, Suomusalmi

Kaisanlahti Pirjo Maarit, Iisalmi                                                                                                                                             

                                                                                                                                                

Johtamisen erikoisammattitutkinto                                                                                                                                   

Hentilä Aija Marita, Vieremä

Hentilä Jaana Keroliina, Vieremä

Karvonen Kari Pekka, Iisalmi

Kauppinen Irja Liisa, Iisalmi

Kokkonen Matti Ossi Petteri, Iisalmi

Nieminen Anni Mari, Kiuruvesi

Nissinen Miia Johanna, Iisalmi

Nissinen Vuokko Tuulikki, Iisalmi

Oikarinen Pasi Tapani, Vieremä

Repo Jarno Juhani, Tampere

Rytkönen Miia Orvokki, Iisalmi

Tikkanen Eetu Jukka Petteri, Iisalmi

Tissari Hanna Kristiina, Iisalmi

                                                                                                                                                

Kengityssepän ammattitutkinto                                                                                                                                          

Korkalainen Ville Matias, Nurmes

Lehtinen Sini Vilhelmiina, Ikaalinen

                                                                                                                                                

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto                                                                                                                                     

Kiinteistönhoidon osaamisala                                                                                                                                               

kiinteistönhoitaja                                                                                                                                          

Kieloaho Harri Henrik Kalevi, Rautavaara

Lappalainen Henri Robert, Iisalmi

Miettinen Marko, Lapinlahti

                                                                                                                                                

Kone- ja metallialan perustutkinto                                                                                                                                     

Valmistustekniikan osaamisala                                                                                                                                             

koneenasentaja                                                                                                                                            

Huttunen Ville Erik Oskari, Iisalmi

Kiiski Jesse Petteri, Iisalmi

Knuutinen Niklas Antti Ensio, Kiuruvesi

Luukkonen Alex Mikael, Iisalmi

Pulkka Ville Antero, Vieremä

koneistaja                                                                                                                           

Heinonen Niklas Eetu Kristian, Kiuruvesi

Huttunen Hanna Helena, Kiuruvesi

Lehikoinen Jukka Ensio, Iisalmi

levyseppähitsaaja                                                                                                                                         

Kainulainen Jyri Antti Petteri, Pielavesi

Karell Roni Arvi Kristian, Pielavesi

Lappalainen Riku Niklas, Iisalmi

Nissinen Toni Nestori, Vieremä

Partanen Arsi Anssi Juhani, Pielavesi

Rytkönen Ville Juho Petteri, Pielavesi

Rönkkö Jani Pekka Johannes, Vieremä

Tissari Kauri Viljami, Pielavesi

                                                                                                                                                

Koneenasentajamestarin erikoisammattitutkinto                                                                                                                                     

Tolonen Rebecca Laura Julia, Iisalmi

                                                                                                                                                

Koneistajan ammattitutkinto                                                                                                                   

Hukkanen Henri Aleksi, Kiuruvesi

Siponen Janne Pekka, Vieremä

                                                                                                                                                

Kotityö- ja puhdistuspalvelujen perustutkinto                                                                                                                                            

Puhdistuspalvelujen osaamisala                                                                                                                                          

toimitilahuoltaja                                                                                                                                            

Koponen Piia Johanna, Oulu

Moemeni Mohammad, Iisalmi

                                                                                                                                                

Kuljetusalan ammattitutkinto                                                                                                                                               

Tavarakuljetusten osaamisala                                                                                                                                               

Seuna Ville Heikki Wilhelm, Kuopio

                                                                                                                                                

Laitoshuoltajan ammattitutkinto                                                                                                                                         

Hyvönen Virpi Tuulikki, Iisalmi

Kettunen Tuija Anne Maarit, Iisalmi

Kärkkäinen Outi Helena, Kiuruvesi

Partanen Sisko, Kiuruvesi

Taskinen Eija Sinikka, Lapinlahti

                                                                                                                                                

Lasten ja nuorten erityisohjaajan ammattitutkinto                                                                                                                                   

Kumpulainen Satu Pauliina, Kiuruvesi

Varjoranta Päivi Anne-Maria, Kuopio

                                                                                                                                                

Liikenne-esimiehen erikoisammattitutkinto                                                                                                                   

Hämäläinen Antti Tuomas, Kuopio

                                                                                                                                                

Linja-autonkuljettajan ammattitutkinto                                                                                                                           

Kauppinen Miia, Kuopio

                                                                                                                                                

Logistiikan perustutkinto                                                                                                                           

Kuljetuspalvelujen osaamisala                                                                                                                                              

yhdistelmäajoneuvonkuljettaja                                                                                                                                           

Autio Eetu Viljami Christian, Iisalmi

Bergqvist Henrik Matti Waltteri, Lapinlahti

Hirvonen Pirkka Antero, Joensuu

Juutistenaho Matias Tauno Sakari, Siikalatva

Karhu Ville Tapio, Iisalmi

Karppinen Patrik Miikkael, Lapinlahti

Koivikko Samuli Sebastian, Iisalmi

Kyyrönen Juha Matti, Lapinlahti

Myllynen Eemeli Reijo-Matti, Iisalmi

Nissinen Jan-Mikael, Iisalmi

Nousiainen Jesse Otto Matias, Lapinlahti

Raittonen Santtu Aleksi, Keitele

Rissanen Ilmari Mikko Juhani, Iisalmi

Ruotsalainen Anton Niila Elias, Iisalmi

Tenno Jimi Henri Juhani, Siikalatva

Tuovinen Laura Jenna Hannele, Lapinlahti

 

Autonkuljettaja                                                                                                                                             

Eskelinen Kasper Eevert Benjami, Iisalmi

Säisä Matti Risto Olavi, Iisalmi

                                                                                                                                                

Luonnontuotealan ammattitutkinto                                                                                                                                  

Hartikainen Anne Maarit, Lapinlahti

Kankkunen Ulla Maija, Kaavi

Kauppinen Marjut, Lapinlahti

Koski Maru Belinda Susanna, Lapinlahti

Lahti Eija Liisa, Kuopio

Okkonen Maiju, Lapinlahti

Rajaniemi Pekka Sakari, Viitasaari

Ruotsalainen Maija Emilia, Leppävirta

                                                                                                                                                

Lähiesimiestyön ammattitutkinto                                                                                                                                       

Huttunen Minna Maarit, Iisalmi

Moisala Sirpa Hannele, Iisalmi

Nissinen Sari Johanna, Iisalmi

Piirainen Marjo Kristiina, Kajaani

                                                                                                                                                

Maarakennusalan ammattitutkinto                                                                                                                                    

Saarela Petri Herman, Oulu

Maarakennuskoneiden käytön osaamisala                                                                                                                      

Tuovinen Mika Petteri, Kuopio

Infra-alan kuljetusten osaamisala                                                                                                                                        

Kuusisto Samu Juhani, Raahe

Väisänen Markku Tapani, Sonkajärvi

Pohjarakentamisen osaamisala                                                                                                                                            

Forsman Kauko Antero, Kuopio

Verkostorakentamisen osaamisala                                                                                                                                     

Honkaselkä Jukka Petteri, Vesanto

Kinnunen Tuomo Antero, Outokumpu

Leinonen Noora Emilia, Rääkkylä

Ratilainen Janne Mikael, Liperi

Tuovinen Jan Henrik, Kuopio

                                                                                                                                                

Maarakennusalan erikoisammattitutkinto                                                                                                                      

Kekkonen Simo Antero, Joensuu

Roivainen Riku Matti Mikael, Siilinjärvi

Ronkainen Reijo Seppo Antero, Sonkajärvi

                                                                                                                                                

Maaseudun kehittämisen erikoisammattitutkinto                                                                                                                                    

Antikainen Sanna Kaarina, Iisalmi

Saukkonen Anne, Liperi

                                                                                                                                                

Maatalousalan perustutkinto                                                                                                                   

Eläintenhoidon osaamisala                                                                                                                        

eläintenhoitaja                                                                                                                                              

Blom Nelli Maria, Lapinlahti

Holopainen Saana Marika, Outokumpu

Hurme Milla Kristiina, Jyväskylä

Jääskeläinen Essi Maari, Lapinlahti

Karhu Hanna-Riina, Mikkeli

Kattainen Vilja Eveliina, Vieremä

Kerminen Aurora Inka Sofia, Mikkeli

Kiiskinen Iira Anniina, Liperi

Kupari Anu Johanna, Konnevesi

Kurikka Emilia Sara Jasmin, Siilinjärvi

Kyllönen Kati Maria, Jyväskylä

Laitinen Outi Maiika, Siilinjärvi

Laritcheva Margarita, Iisalmi

Laurila Taru Susanna, Kouvola

Malmikumpu Anna Orvokki Elisabeth, Espoo

Niskanen Katja Pauliina, Kiuruvesi

Oikarinen Heikki Mikael, Lapinlahti

Osmala Satu Säde, Joroinen

Parviainen Aija Janina, Suonenjoki

Pokka Sanna Maria, Rovaniemi

Reinikainen Sanna-Maija Karoliina, Leppävirta

Rytkönen Jasmin Elisabeth, Vantaa

Räsänen Minna Riina Margareetta, Kuopio

Rönkkö Sanna Maria, Lapinlahti

Salmela Jenni Miia Maria, Ylivieska

Sonninen Katja Sari Anneli, Lapinlahti

Särkiranta Soja Juulia, Siilinjärvi

Tenno Miisa Birgitta, Siikalatva

Tiilikainen Eija Kristiina, Outokumpu

Tirkkonen Petra Annette, Lapinlahti

Tolvanen Hanna Riikka Marjatta,  Kuopio                                                                                                                         

Tuoriniemi Laura Roosa Eveliina, Iisalmi                                                                                                                            

Vattu Sari Anniina, Haapavesi

Vilpponen Mira Kristiina, Leppävirta

 

Maatilatalouden osaamisala                                                                                                                     

maaseutuyrittäjä                                                                                                                                          

Ebrahimi Mohammad, Vieremä

Heinonen Antti Jesse Juhani, Kiuruvesi

Huttunen Satu Marianne, Viitasaari

Huttunen Susanna Katariina, Kuopio

Kärkkäinen Noora Maria, Iisalmi

Kärkkäinen Tero Tuomas Tapio, Vieremä

Laukkanen Sami Eemil, Keitele

Martikainen Juho Sulo Taavetti, Lapinlahti

Murtola Liinu Juulia, Vieremä

Oksanen Jere Patrik, Sonkajärvi

Pasanen Jopi Petteri, Vieremä

Pennanen Ville Jarkko Eliel, Kiuruvesi

Pulkka Arttu Pekka, Vieremä

Ritvanen Pekka Oskari, Kiuruvesi

Räisänen Ainomaria Juulia Mikontytär, Joroinen

Rönkä Sara Anna Helena, Kuopio

Virkkunen Matti Eemeli, Lapinlahti

                                                                                                                                                

Majoitus- ja ravitsemisalan esimiehen erikoisammattitutkinto                                                                                                                                        

Heikkinen Tiina Maija, Sonkajärvi

Huttunen Ilkka Tapio , Iisalmi

Sutinen Anne-Helena, Iisalmi

                                                                                                                                                

Myynnin ammattitutkinto                                                                                                                         

Airaksinen Teemu Santeri, Iisalmi

Halonen Nina, Iisalmi

Hiltunen Tytti Kristiina, Iisalmi

Härmä Mira, Kiuruvesi

Jokinen Outi Susanna, Iisalmi

Kauhanen Heikki Tapio, Iisalmi

Kortelainen Minna Marjaana, Siilinjärvi

Laaksorinne Ulla Iiris, Kiuruvesi

Ruotsalainen Kirsi, Vieremä

                                                                                                                                                

Pienkonemekaanikon ammattitutkinto                                                                                                                            

Berg Joni Markus, Konnevesi

Timonen Mika, Kitee

                                                                                                                                                

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan ammattitutkinto                                                                                                                                    

Toimitilahuollon osaamisala                                                                                                                     

Heiskanen Merja Annikki, Sonkajärvi

Kämäräinen Oili Inkeri, Iisalmi

 

Rakennusalan perustutkinto                                                                                                                    

Maarakennuskoneenkuljetuksen osaamisala                                                                                                                 

Haataja Jesse Juhani, Kiuruvesi

Heimonen Teemu, Rautalampi

Hätinen Eetu Oskari, Kuopio

Juntunen Aatu Petteri, Iisalmi

Kangasniemi Jere Onni Ilmari , Sonkajärvi

Kejonen Sami Jalmari, Kuopio

Ketola Lauri Elias, Kiuruvesi

Klasila Markus Petteri, Kuopio

Lappalainen Niko Valtteri, Iisalmi

Laukkanen Janne Aukusti, Sonkajärvi

Mykkänen Sara Annika Albertina, Kuopio

Partanen Topi Arttu Samuli, Iisalmi

Pikkarainen Arttu Alvari, Pyhäjärvi

Ryynänen Patrik Peko Elias, Lapinlahti

Väätäinen Timo Mikael, Iisalmi

Talonrakennuksen osaamisala                                                                                                                                              

Brandt Jaro Martin, Kiuruvesi

Dahl Tuomas Valtteri, Iisalmi

Heide Eemil Petteri, Lapinlahti

Heimonen Janne, Pielavesi

Jernfors Sanna Pauliina, Iisalmi

Kokkonen Jussi Jere Ensio, Pielavesi

Korhonen Aarne Janne Jooseppi, Siilinjärvi

Pennanen Lassi Aleksanteri, Iisalmi

Puustinen Marcus Anttoni, Lapinlahti

Rönkä Elli Anu Johanna, Lapinlahti

Säisä Joni Markus Mikael, Iisalmi

Tuppurainen Anu Anna Katri, Iisalmi

Varkki Marianna Päivikki, Kiuruvesi

                                                                                                                                                

Ratsastuksenopettajan ammattitutkinto                                                                                                                          

Mäki Katja, Nurmes

                                                                                                                                                

Siivousteknikon erikoisammattitutkinto                                                                                                                           

Kyllönen Tarja Johanna, Pyhäntä

                                                                                                                                                

Suurtalouskokin ammattitutkinto                                                                                                                                       

Repo Tuija Hannele, Iisalmi

                                                                                                                                                

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto                                                                                                                

sähköasentaja                                                                                                                   

Eskelinen Tomi Johannes, Iisalmi

Fränti Mikko Juho Samuli, Iisalmi

Hyvärinen Tomi Henrik Topias, Iisalmi

Kananen Teemu Aleksi, Lapinlahti

Karjalainen Joona Jesper Ilmari, Iisalmi

Komulainen Joni Petteri, Sonkajärvi

Kähkönen Antti Joonas, Lapinlahti

Mikkonen Teemu Risto Juhani, Iisalmi

Myllymäki Miro Timo Matias, Kärsämäki

Nivalainen Lauri Kristian, Iisalmi

Nousiainen Aaro Santeri, Iisalmi

Nykänen Jarkko Tapio, Kuopio

Tenhunen Veikka Valtteri, Iisalmi

Väisänen Eetu Pekka Aleksi, Lapinlahti

                                                                                                                                                

Tallimestarin erikoisammattitutkinto                                                                                                                                

Kajanus Tiina, Siilinjärvi

Markkanen Sanna Marjut, Kuopio

Rantala Anne-Mari, Kiuruvesi

                                                                                                                                                

Talotekniikan perustutkinto                                                                                                                     

Putkiasennuksen osaamisala                                                                                                                    

putkiasentaja                                                                                                                    

Heinonen Aleksi Ville Mikael, Vieremä

Ihalainen Aki Kristian, Kuopio

Juutinen Juho Kaapro Jeremias, Vieremä

Kaikkonen Mikael Arttu Aleksi, Iisalmi

Karjalainen Jesse Kasper Juhani, Iisalmi

Kämäräinen Esa Pekka, Iisalmi

Leinonen Jan-Markus, Vieremä

Siljander Miika Kristian, Sonkajärvi

Tervo Tatu Mikko Johannes, Iisalmi

Virta Marja Elina, Kuopio

Väisänen Oskari Elias, Iisalmi

                                                                                                                                                

Tekniikan erikoisammattitutkinto                                                                                                                                       

Rissanen Juha Reino Tapio, Lapinlahti

                                                                                                                                                

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto                                                                                                                

ICT-asentaja                                                                                                                       

Aatsinki Toivo Jarmonpoika Joonatan, Vieremä

Auvinen Antto Akseli, Iisalmi

Hietomaa Aleksi Veli Juhani, Iisalmi

Järvinen Juho Veikka, Iisalmi

Kokkonen Aleksi Olli Eemeli, Iisalmi

Kuukasjärvi Sara Katariina, Pyhäjärvi

Lauren Niko Julius, Iisalmi

Moilanen Kaapo Iivari, Iisalmi

Niemi Ville Arttu Valtteri, Iisalmi

Roininen Santeri Olli Ilmari, Kiuruvesi

Rönkä Teemu Valtteri, Iisalmi

Tenhunen Tuukka-Tapio Antero, Iisalmi

Väisänen Miska Tino Juhani, Sonkajärvi

Väisänen Riku Samuel, Sonkajärvi

Väisänen Taneli Tapio, Lapinlahti

                                                                                                                                                

Työvalmennuksen erikoisammattitutkinto                                                                                                                      

Kukkonen Hanna-Mari Emilia, Maanika

                                                                                                                                                

Verhoilu- ja sisustusalan perustutkinto                                                                                                                             

Sisustuksen osaamisala                                                                                                                              

sisustaja                                                                                                                               

Knuutinen Miia Marika, Iisalmi

Knuutinen Noora Emmi Maria, Iisalmi

Kortelainen Roosa, Iisalmi

Koutaniemi Kaija Marjatta, Iisalmi

Kumpulainen Jasmin Sisko Johanna, Kiuruvesi

Nuutinen Minna-Riina Johanna, Iisalmi

Pätsi Netta Josefiina, Haapajärvi

Salminen Julia, Kiuruvesi

Trempolets Olga, Lapinlahti

                                                                                                                                                

Yhdistelmäajoneuvonkuljettajan ammattitutkinto                                                                                                       

Kuikka Ismo Erkki Tapani, Lapinlahti

Paananen Timo Juhani, Keitele

Rautiainen Sami Veikko Tapio, Siilinjärvi

Räsänen Jussi Samuli, Siilinjärvi

Sutinen Jani Petteri, Iisalmi

Vesterinen Lasse Petri, Keitele

                                                                                                                                                

Yrittäjän ammattitutkinto                                                                                                                          

Yritystoiminnan kehittämisen osaamisala                                                                                                                        

Jaukkuri Heidi Emilia, Iisalmi

Martikainen Oskari Samuel, Iisalmi

Pieviläinen Aukusti Einari, Iisalmi

 

Yritystoiminnan suunnittelun ja käynnistämisen osaamisala                                                                                    

Valtonen Jutta Saara Helena, Sonkajärvi