Kuopion Palloseuran Veikkausliigajoukkueen laitapelaaja Betim Aliju on tänään mukana keltapaitojen kokoonpanossa Lahdessa. Alijun pelilupa-asiat järjestyivät kuntoon torstaina aamupäivän aikana ja 20-vuotias makedonialaispelaaja on valmis tekemään liigadebyyttinsä FC Lahden isännöimässä ottelussa.
KuPS:n testattavana oleva 26-vuotias unkarilaispuolustaja Balasz Balogh matkustaa myös joukkueen mukana Lahteen ja hänen pelilupa-asiat yritetään saada järjestykseen vielä torstai-iltapäivän aikana.
Nigerialainen testipelaaja Augustine Jibrin sen sijaan ei ole mukana Lahdessa.
FC Lahti-KuPS Lahden urheilukeskuksessa tänään kello 18.30
Jos luet kommentteja tai kirjoitat niitä, muut käyttäjät voivat nähdä, milloin olet kirjautuneena palveluumme. Jos haluat, etteivät muut näe paikallaoloasi, voit estää sen asetuksista. Jos haluat vaihtaa nimimerkkiäsi, voit tehdä sen täältä.