Otteluohjelma ja aikataulu

Ajat ilmoitettu Suomen ajassa.

Torstai 14.6.2018
18:00Venäjä - Saudi-ArabiaLuzhniki Stadium, Moskova
Perjantai 15.6.2018
15:00Egypti - UruguayEkateringburg Stadium, Jekaterinburg
18:00Marokko - IranSaint Petersburg Stadium, Pietari
21:00Portugali - EspanjaFisht Stadium, Sotsi
Lauantai 16.6.2018
13:00Ranska - AustraliaKazan Arena, Kazan
16:00Argentiina - IslantiOtkrytiye Arena, Moskova
19:00Peru - TanskaSaransk Arena, Saransk
22:00Kroatia - NigeriaKaliningrad Stadium, Kaliningrad
Sunnuntai 17.6.2018
15:00Costa Rica - SerbiaSamara Stadium, Samara
18:00Saksa - MeksikoLuzhniki Stadium, Moskova
21:00Brasilia - SveitsiRostov Arena, Rostov
Maanantai 18.6.2018
15:00Ruotsi - Etelä-KoreaNizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
18:00Belgia - PanamaFisht Stadium, Sotsi
21:00Tunisia - EnglantiVolgograd Arena, Volgograd
Tiistai 19.6.2018
15:00Kolumbia - JapaniSaransk Stadium, Saransk
18:00Puola - SenegalOtkrytiye Arena, Moskova
21:00Venäjä - EgyptiSaint Petersburg Stadium, Pietari
Keskiviikko 20.6.2018
15:00Portugali - MarokkoLuzhniki Stadium, Moskova
18:00Uruguay - Saudi-ArabiaRostov Stadium, Rostov
21:00Iran - EspanjaKazan Arena, Kazan
Torstai 21.6.2018
15:00Tanska - AustraliaSamara Stadium, Samara
18:00Ranska - PeruEkateringburg Stadium, Jekaterinburg
21:00Argentiina - KroatiaNizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
Perjantai 22.6.2018
15:00Brasilia - Costa RicaSaint Petersburg Stadium, Pietari
18:00Nigeria - IslantiVolgograd Stadium, Volgograd
21:00Serbia - SveitsiKaliningrad Stadium, Kaliningrad
Lauantai 23.6.2018
15:00Belgia - TunisiaOtkrytiye Arena, Moskova
18:00Etelä-Korea - MeksikoRostov Stadium, Rostov
21:00Saksa - RuotsiFisht Stadium, Sotsi
Sunnuntai 24.6.2018
15:00Englanti - PanamaNizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
18:00Japani - SenegalEkateringburg Arena, Jekaterinburg
21:00Puola - KolumbiaKazan Arena, Kazan
Maanantai 25.6.2018
17:00Saudi-Arabia - EgyptiVolgograd Stadium, Volgograd
17:00Uruguay - VenäjäSamara Stadium, Samara
21:00Espanja - MarokkoKaliningrad Stadium, Kaliningrad
21:00Iran - PortugaliSaransk Stadium, Saransk
Tiistai 26.6.2018
17:00Australia - PeruFisht Stadium, Sotsi
17:00Tanska - RanskaLuzhniki Stadium, Moskova
21:00Islanti - KroatiaRostov Stadium, Rostov
21:00Nigeria - ArgentiinaSaint Petersburg Stadium, Pietari
Keskiviikko 27.6.2018
17:00Etelä-Korea - SaksaKazan Arena, Kazan
17:00Meksiko - RuotsiEkateringburg Stadium, Jekaterinburg
21:00Sveitsi - Costa RicaNizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
21:00Serbia - BrasiliaOtkrytiye Arena, Moskova
Torstai 28.6.2018
17:00Japani - PuolaVolgograd Stadium, Volgograd
17:00Senegal - KolumbiaSamara Arena, Samara
21:00Englanti - BelgiaKaliningrad Stadium, Kaliningrad
21:00Panama - TunisiaSaransk Stadium, Saransk
Lauantai 30.6.2018 (16 parasta)
17:00Ranska - ArgentiinaKazan Arena, Kazan
21:00Uruguay - PortugaliFisht Stadium, Sotsi
Sunnuntai 1.7.2018 (16 parasta)
17:00Espanja - VenäjäLuzhniki Stadium, Moskova
21:00Kroatia - TanskaNizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
Maanantai 2.7.2018 (16 parasta)
17:00Brasilia - MeksikoSamara Stadium, Samara
21:00Belgia - JapaniRostov Stadium, Rostov
Tiistai 3.7.2018 (16 parasta)
17:00Ruotsi - SveitsiSaint Petersburg Stadium, Pietari
21:00Kolumbia - EnglantiOtkrytiye Arena, Moskova
Perjantai 6.7.2018 (Puolivälierät)
17:00Ranska - UruguayNizhny Novgorod Stadium, Nizhny Novgorod
21:00Brasilia - BelgiaKazan Arena, Kazan
Lauantai 7.7.2018 (Puolivälierät)
17:00Ruotsi - EnglantiSamara Stadium, Samara
21:00Venäjä - KroatiaFisht Stadium, Sotsi
Tiistai 10.7.2018 (Välierä)
21:00Ranska - BelgiaSaint Petersburg Stadium, Pietari
Keskiviikko 11.7.2018 (Välierä)
21:00Kroatia - EnglantiLuzhniki Stadium, Moskova
Lauantai 14.7.2018 (Pronssiottelu)
17:00Belgia - EnglantiSaint Petersburg Stadium, Pietari
Sunnuntai 15.7.2018 (Finaali)
18:00Ranska - KroatiaLuzhniki Stadium, Moskova

Jalkapallon MM-kisat 2018

Jalkapallon MM-kisat 2018 järjestetään Venäjällä 14.6. – 15.7.2018. Kisastadioneita on yhteensä 12 eri puolilla Venäjää. Suomalaiset jalkapallofanit voivat suunnatakin lähinnä olevaan Pietariin.

Venäjä pääsee MM-kisoihin ilman karsintoja isäntämaan ominaisuudessa. Viimeistään marraskuussa 2017 on selvillä kaikki MM-kisoihin osallistuvat maat.

Lohkojako

A-lohko: Egypti, Saudi-Arabia, Uruguay, Venäjä

B-lohko: Espanja, Iran, Marokko, Portugali

C-lohko: Australia, Peru, Ranska, Tanska

D-lohko: Argentiina, Islanti, Kroatia, Nigeria

E-lohko: Brasilia, Costa Rica, Serbia, Sveitsi

F-lohko: Etelä-Korea, Meksiko, Ruotsi, Saksa

G-lohko: Belgia, Englanti, Panama, Tunisia

H-lohko: Japani, Kolumbia, Puola, Senegal