Onnea kaikille ammattiin valmistuneille - Katso Varkauden alueen nimilista täältä

Savon ammattiopisto

Kuopio

Elintarvikealan perustutkinto, elintarvikkeiden valmistaja: Ruotsalainen Mervi Kristiina, Leppävirta

Elintarvikealan perustutkinto, leipuri-kondiittori: Miettinen Tommi Tapani, Leppävirta, Paasu Mira Annika, Varkaus

Hiusalan perustutkinto, parturi-kampaaja: Kinnunen Jolita, Leppävirta

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki: Koponen Ellinoora Tuulia, Heinävesi

Johtamisen ja yritysjohtamisen erikoisammattitutkinto: Parkkonen Kati Marjaana, Leppävirta

Kasvatus- ja ohjausalan ammattitutkinto, koulunkäynnin ja aamu- ja iltapäivätoiminnan ohjaaja: Kotilainen Miia Marjaana, Varkaus

Kehitysvamma-alan ammattitutkinto: Kuparinen Janita Ursula, Joroinen

Kiinteistönvälitysalan ammattitutkinto: Pylkkänen Jari Tapani, Varkaus

Kiinteistöpalvelujen perustutkinto, kiinteistönhoitaja: Kauhanen Seppo Juhani, Leppävirta

Kuljetusalan ammattitutkinto: Reisko Juha Tapani, Varkaus

Laboratorioalan perustutkinto, laborantti: Kauhanen Hanna Maria, Varkaus

liiketalouden perustutkinto, merkonomi: Saarela Pinja Milla Johanna, Leppävirta

Liiketoiminnan ammattitutkinto: Körkkö Aleksi, Leppävirta, Körkkö Tuomas Veli, Leppävirta

Logistiikan perustutkinto, varastonhoitaja: Räisänen Teemu Heikki Kalevi, Varkaus, Änkiläinen Petri Tapani, Joroinen

Logistiikan perustutkinto, yhdistelmäajoneuvonkuljettaja: Koivistoinen Jasperi Juhani, Leppävirta, Nissinen Jarmo Antero, Joroinen, Soininen Tino Markus, Varkaus

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, luonto-ohjaaja: Ahokas Kaisu Eveliina, Varkaus

Matkailualan perustutkinto, matkailupalvelujen tuottaja: Asikainen Melisa Emilia, Leppävirta

Prosessiteollisuuden perustutkinto, prosessinhoitaja: Suhonen Esa Teppo Tuomas, Leppävirta

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja: Rissanen Sami Mikael, Leppävirta

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja: Etula Rebekka Helena, Leppävirta, Hyttinen Matias Pekka Santeri, Leppävirta, Suhonen Sinna Iida Emilia, Leppävirta, Särkkä Jaakko Sakari, Leppävirta, Taavitsainen Minna-Liisa Karoliina, Rantasalmi

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto, sähköasentaja: Kumlin Jaakko Aarno Markus, Leppävirta

Teollisuusalojen työnjohdon erikoisammattitutkinto: Hotti Tom Markus, Varkaus, Montonen Petri Juhani, Leppävirta

Rissala ja Toivala

Lentokoneasennuksen perustutkinto, lentokoneasentaja: Kuokkanen Pekka Oskari, Varkaus

Luonto- ja ympäristöalan perustutkinto, ympäristönhoitaja: Tolonen Tarja Tuulikki, Leppävirta

Maatalousalan perustutkinto, maaseutuyrittäjä: Rissanen Ville Heikki Olavi, Leppävirta

Metsäalan ammattitutkinto, metsätalousyrittäjä: Eskelinen Riitta Helena, Leppävirta, Hall Minna Maarit, Leppävirta, Vänttinen Harri Veikko, Heinävesi

Metsäalan perustutkinto, metsäkoneenkuljettaja: Konttinen Jani Kalle Oskari, Leppävirta

Varkaus

Autoalan perustutkinto, ajoneuvoasentaja: Kalpio Tuomas Anton, Varkaus, Loisa Joonas Martti Ilmari, Varkaus

Autoalan perustutkinto, varaosamyyjä: Nykänen Kari Olavi, Varkaus

Energia-alan erikoisammattitutkinto: Jauhiainen Jarno Samuli, Siilinjärvi

Hotelli-, ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki: Karvonen Sara Alisa, Varkaus, Tanatar Mavis, Varkaus, Vasileva Viktoriia, Varkaus

Kone- ja metallialan perustutkinto, koneistaja: Kilpeläinen Olli Eemeli, Varkaus

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, koneistaja: Kainulainen Ville Eemeli, Varkaus

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto, levyseppähitsaaja: Heino Atte Albin Vilhelm, Varkaus, Viljakainen Joonas Otto Juhani, Joroinen

Liiketalouden perustutkinto, merkonomi: Dharmawickrama Julia Ella Marika, Varkaus, Ingervo Sara Sofia, Joroinen, Kokkarinen Ville-Kalle, Varkaus, Kolehmainen Santeri Aleksi, Varkaus, Koponen Veera Iida Emilia, Varkaus, Levina Julia, Varkaus, Phrommisri Nattikan, Varkaus, Väänänen Jere Patrik Mikael, Varkaus

Liiketoiminnan ammattitutkinto: Häkkinen Alma Annariikka, Mikkeli

Liiketoiminnan perustutkinto, merkonomi: Humalajoki Heidi Johanna, Varkaus, Ikonen Marja Terttu, Varkaus, Kelhola Sari Johanna, Leppävirta, Koponen Armi Marjatta, Varkaus, Mähönen Katri, Varkaus, Puustinen Piia Aino Annikki, Heinävesi, Sulasalmi Tomi Tapio, Varkaus, Vepsä Amanda Helena Kristiina, Varkaus

Lähiesimiestyön ammattitutkinto: Kantanen Terhi Tuulia, Pieksämäki

Media-alan ja kuvallisen ilmaisun perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja: Jokela Henkka, Oulu

Media-alan perustutkinto, mediapalvelujen toteuttaja: Laine Tomi Petteri, Varkaus, Varonen Elina Minttu Maria, Varkaus

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, kiinteistönhoitaja: Halonen Teemu Veli Kristian, Varkaus, Toivanen Jere, Leppävirta, Turunen Jarmo Johannes, Varkaus, Vainikainen Markku Kristian, Rautalampi

Puhtaus- ja kiinteistöpalvelualan perustutkinto, toimitilahuoltaja: Koikkalainen Henna, Varkaus, Pellikainen Satu Maarit, Varkaus, Viitaniemi Suvi-Päivi, Varkaus

Rakennusalan perustutkinto, talonrakentaja: Boman Antti Juhani, Varkaus, Hintsanen Merja Tuulikki, Sulkava, Hynninen Topi Juhani Armas, Varkaus, Kauhanen Arttu Tapio, Leppävirta, Kiukkonen Sanna Maria, Varkaus, Korotkov Ilya, Varkaus

Miettinen Jani, Leppävirta, Miettinen Samu Jukka Sakari, Varkaus, Puustinen Roope Oskari, Heinävesi, Savolainen Lassi Pekka Juhani, Varkaus, Turunen Ville Juhani, Joroinen

Ravintola- ja catering-alan perustutkinto, kokki: Jäppinen Terttu Marjatta, Varkaus

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja: Aholainen Inga Julia Hannele, Varkaus, Anttonen Ari Tapio, Joroinen, Ekola Anu Marjaana, Varkaus, Eschner Anna Pauliina, Pieksämäki, Heikkilä Reetta Tuulia, Varkaus, Heiskanen Juho Pekka, Varkaus, Hiltunen Piia Johanna, Varkaus, Humalajoki Emma Amanda, Heinävesi, Humalajoki Oona Emilia, Heinävesi, Hännikäinen Nanna Santra Sofia, Varkaus, Hänninen Jari Raimo Antero, Varkaus,

Immonen Jenni Juulia, Joroinen, Kajan Jasmin Johanna Wilhelmiina, Varkaus, Karvinen Sofia Saara Johanna, Varkaus, Kinnunen Miia Marika, Varkaus, Kosunen Jasmin Iida Alexsandra, Varkaus, Kosunen Saara liisa, Leppävirta, Luostarinen Pinja Emeliina, Varkaus, Luukkonen Elina Johanna, Pieksämäki, Parkkonen Tuula Esteri, Leppävirta,

Sallinen Onni Aleksanteri, Varkaus, Tolvanen Kirsi, Varkaus, Tolvanen Riia Nina Maria, Varkaus, Venäläinen Netta Alma Susanna, Varkaus

Sähkö- ja automaatiotekniikan perustutkinto, sähköasentaja: Brax Niko Tapani, Varkaus, Deeput Ratthathammanun, Varkaus, Holopainen Joel Henrik, Varkaus, Kirjavainen Leo, Varkaus, Kuvaja Kalle Elias, Varkaus, Palmu Miika Aulis Jalmari, Varkaus, Pulkkinen Antti Taisto Mikael, Varkaus, Rissanen Aleksi Eelis, Varkaus, Turunen Riku Ensio, Varkaus, Vepsäläinen Eelis Valtteri, Varkaus

Taideteollisuusalan perustutkinto, artesaani: Koponen Eetu Sakari, Varkaus, Kuurne Birgitta Mirja Marjatta, Kuopio

Talotekniikan perustutkinto, putkiasentaja: Eronen Juuso Juho Eemeli, Varkaus, Faari Aleksi Mikael, Leppävirta, Halonen Henri Valtteri, Varkaus, Harakka Aleksi Henrik, Leppävirta, Hiltunen Lauri Kalle Anselmi, Heinävesi, Hirvonen Elias Aleksanteri, Varkaus, Hyttinen Samu, Varkaus,

Keski-Petäjä Ari Martti Petteri, Varkaus, Kilpeläinen Jesse Juhani, Pieksämäki, Laitinen Toivo-Oskari, Kuopio, Malkki Aleksi Markus, Varkaus, Mäki-Rahkola Joona Jarkko Petteri, Pieksämäki, Nenonen Teemu Oskari, Varkaus, Reinikainen Olli Ilmari, Varkaus, Räisänen Veeti Kalevi, Varkaus, Suomalainen Sauli Pyry Ilmari, Varkaus,

Taskinen Pietu Joona Taneli, Varkaus, Taskinen Veeti Jaakko Verneri, Varkaus, Valo Marko Kristian, Varkaus

Tieto- ja tietoliikennetekniikan perustutkinto, ICT-asentaja: Boman Kimmo Juhani, Kangaslampi, Herranen Sami Kristian, Rantasalmi, Hottinen Jani, Heinävesi, Hyvönen Tuomas Juho Petteri, Varkaus,

Karlsson Kim Anders, Varkaus, Kilpeläinen Juhopekka, Varkaus, Koivula Tommi Markus Juhani, Varkaus, Kutvonen Miikka, Varkaus, Lysinen Saku Aleksanteri, Joroinen, Parviainen Tatu-Kasperi, Varkaus, Rautio Samu Matias, Kuopio, Rosenqvist Eetu Veijo Olavi, Varkaus

Turvallisuusalan perustutkinto, turvallisuusvalvoja: Elsilä Krista Kiia Maria, Pieksämäki, Eronen Kimi Petteri, Leppävirta, Kiljunen Emma Sofia, Juva, Kuoksa Oona Marjut, Joroinen, Manninen Tiia Annika, Kangasniemi, Muukkonen Julia Iida Maria, Varkaus,

Repo Mirka Maarit, Varkaus, Räisänen Severi Sauli Vilhelm, Sipoo, Räisänen Valtteri Juho Vilhelm, Sipoo, Soininen Salla, Varkaus, Torkkeli Mirka Riitta Helena, Pieksämäki

Mitä tunnetta artikkeli sinussa herättää? Ilmaisemalla tunteesi näet toisten reaktiot.